Jak zabránit tomu, aby maminky nekvetly příliš brzy

Budete vědět, jak zabránit maminkám v kvetení příliš brzy, pokud pochopíte, jaké faktory ovlivňují jejich kvetení. Na rozdíl od jiných květin jsou maminky nebo chryzantémy náchylné k předčasnému pučení, zkrácení jejich dokončení a zahájení květních pupenů ještě před reprodukčním stadiem. To může být pro zahradníky stresující, protože to ovlivňuje produktivitu a rostliny nebudou dobře fungovat.

Dobrou zprávou je, že maminky se pěstují relativně snadno a jejich optimální podmínky lze snadno splnit, zejména v kontrolovaném prostředí, jako je skleník. Jejich zóny odolnosti jsou od 5 do 9, což z nich dělá jednu z nejodolnějších květin ke kultivaci. Nejlepší čas pro jejich kvetení je však na podzim, takže si udělejte čas na pochopení jejich kvetoucích faktorů a nedovolte jim to dělat předčasně.

Naučte se, jak zabránit mamičkám, aby příliš brzy nekvetly

Hlavními důvody pro časné kvetení nebo předčasné pučení maminek jsou teplota, denní doba a údržba. Jak si můžete všimnout, tyto faktory lze snadno ovládat, zejména ve skleníku. To je také důvod, proč komerční výrobci pěstují květiny v interiérech.

Teplota

Vystavení extrémním podmínkám, jako jsou vysoké teploty, nadměrný déšť a nízká relativní vlhkost, může způsobit, že maminky brzy kvete. Proto je vnitřní pěstování těchto květů může chránit před těmito podmínkami a místo toho udržovat optimální požadavky. To je také stejný důvod, proč není nejlepší pěstovat nebo dokonce přesazovat chryzantémy venku příliš brzy, protože nízké teploty venku nevyhnutelně způsobí časné kvetení.

Rostliny nakonec skončí příliš krátké, zejména během vegetativní fáze. Nadměrný déšť může také poškodit kořeny a nízká relativní vlhkost způsobuje stres, což jsou příčiny předčasného pučení u maminek. Pokud používáte skleník, jaké jsou optimální podmínky pro maminky?

Doporučené teploty pro maminky jsou od 65 do 70 ° F, zatímco relativní vlhkost by měla být 70 až 90%. Ale co načasování přenosu matek venku, aniž byste povzbuzovali příliš brzy k rozkvětu? To bude záviset na podnebí vašeho místa, ale obecně buďte opatrní, aby byly maminky vystaveny nepříznivému počasí.

Denní období

Manipulace s denním obdobím je také dalším způsobem, jak zabránit mamkám, aby nekvetly příliš brzy. Například 4 hodiny nočního přerušení udrží rostliny v jejich vegetativní fázi. A pokud jste na hlubokém jihu, osvětlete své řízky v šíření po celý rok.

Použití Florel může také pomoci při zpoždění kvetení, v závislosti na vašich odrůdách. Aplikujte jej týden po transplantaci nebo když jsou maminky plně zakořeněné. Zahradníci však doporučují používat osvětlení a teplotu, aby zabránili předčasnému pučení kvůli různým omezením s Florelem.

Údržba

Jak již bylo zmíněno dříve, teplota a světlo ovlivňují dobu, kdy maminky kvetou. Údržba však také hraje roli při předčasném pučení. Stresu z tepla nebo ztrátě kořenů z nepříznivého počasí lze zabránit zamlžením rostlin.

Udržování maminek dobře hydratovaných, dokud nedosáhnou 60% konečné velikosti, zabrání předčasnému rozkvětu. Nízká plodnost navíc omezuje vegetativní růst vašich rostlin a tlačí je do reprodukce, než dosáhnou ideální velikosti. Udržování dobrého krmení maminek po transplantaci by proto mělo podporovat vegetativní růst a překonat předčasné pučení.

Odborníci doporučují hnojivo bohaté na fosfor, zvláště když jste právě transplantovali chryzantémy. To podpoří zakořenění a povzbudí je k růstu a rozvoji bočních zlomů místo toho, aby podstoupily reprodukci. Dávejte si však pozor na hnojiva s řízeným uvolňováním, protože vysoká sůl také zastavuje růst rostlin a působí na vaše rostliny stres.

Pokud si všimnete, že vaše maminky skutečně začnou kvést příliš brzy, můžete sevřít poupata a aplikovat hnojivo. Pokud budete hotovi dostatečně včas, neměli byste zaznamenat výrazné zpoždění v jejich růstu.

Proč je problém, když maminky kvetou příliš brzy?

Zahradníka bolí hlava, když vidí, jak maminky kvetou příliš brzy, ale proč musíme zabránit předčasným pučením rostlin? Řekněme, že pěstujete maminky pro komerční využití. Pokud kvetou příliš brzy, pak budete také příliš brzy od svého cílového data prodeje.

Může to být také stresující, když některé maminky dosáhnou začínajících dříve než jiné, zvláště když máte plán. Pokud rostliny zastaví růst dříve, než je nutné, skončíte s mrtvými květinami a nižší kvalitou. I když nezemřou, máte menší rostlinu s krátkými stonky, aniž by se z nich vyvinuly listy.

Pamatujte, že maminky jsou známé tím, že mají krásný kulatý růst, a předčasné pučení místo toho způsobí zakřivený tvar. Dobrou zprávou je, že správná znalost podmínek maminek a jejich pěstování v kontrolovaném prostředí v apolytunnelů by jim měla zabránit v příliš raném rozkvětu.

Závěr

Pokud chcete dosáhnout vysoce kvalitních, zdravých a zaoblených matek, je důležité zabránit předčasnému pučení. Naučit se, jak zabránit maminkám, aby nekvetly příliš brzy, je celkem jednoduché v tom smyslu, že rozumíte třem faktorům, které ovlivňují pučící květy. Jsou to teplota, denní období a správná údržba.

Všechny tyto aspekty lze ve skleníku snadno ovládat. Musíte pochopit, že chladná teplota, drsné počasí, nízká vlhkost, osvětlení a dokonce i nedostatek vody a hnojiv přispívají k předčasnému pučení. Ve skleníku můžete udržovat optimální vnitřní podmínky, aby maminky nepodléhaly stresu, který by je mohl povzbudit k předčasnému rozkvětu.

Pokud jsou dobře napojeni a nakrmeni, budou také nadále růst, místo aby rychle prožívali reprodukční fázi.