Jak zabránit pádu okrasných trav

Pokud vás zajímá, jak zabránit pádu okrasných trav, musíte zvládnout vytyčování a dělení. Může být frustrující vidět, jak se vaše okrasné trávy naklánějí a vypadají neuspořádaně, takže jejich údržba je zásadní. Více než oddělování zarostlých trav můžete použít kůl k podpoře rostlin a zachování esteticky příjemného uspořádání.

Nemusíte sekat své okrasné trávy nebo se omezovat na kratší druhy, pokud je neradi vidíte padat. Nezapomeňte si však prostudovat růstové návyky druhů, abyste mohli dlouhodobě plánovat jejich uspořádání. Můžete také zvážit pěstování trav v polytunnelech, může být snadnější udržovat je v interiéru.

Jak zabránit pádu okrasných tráv a bonusové tipy pro úspěšné rodičovství okrasných tráv

Sázení

Prvním řešením, jak zabránit pádu okrasných trav, je jejich zakládání. Podle University of Vermont Extension je hlavní cestou, kterou byste si zde měli pamatovat, rostoucí zvyk vašich rostlin. Nejlepší technikou vytyčování okrasných trav by proto bylo jejich umístění do středu shluku trávy a zajištění bodů provázkem.

Tímto způsobem můžete jen uvázat kousek motouzu kolem trav, aby zůstaly stát svisle. Nezapomeňte to však uvázat, aby to nebránilo pohybu trav. Nejlepší čas na sázení bude také před sezónou, kdy trávy zhnědnou a spí.

Při zakládání okrasných trav si musíte pamatovat, že chcete, aby se sázky a motouzy spojily s rostlinami. Měly by stačit přibližně tři sázky, ale to bude záviset na tom, jak velké jsou vaše shluky. Chcete je umístit tam, kde jsou nejsilnější stonky a kde se začínají klenout.

Divize

Další metodou, jak zabránit pádu okrasných trav, je rozdělit je. Pamatujte, že tato technika je užitečná pro šíření, ale také vám pomůže po několika letech ovládat velikost shluků. Tuto praxi můžete provádět každé dva roky v rámci péče o okrasné trávy.

Samotný proces je stejně snadný jako řezání listů na 6 palců a vykopání celého shluku. Sekeru můžete rozřezat na čtyři části a odstranit všechny mrtvé části. Poté znovu rozdělte a zalévejte tyto oddíly, aby se zabránilo jejich vysušení.

Pokud se ve vaší oblasti setkáte s prodlouženým vegetačním obdobím, můžete také těžit z meziměsíčního ořezávání. Tím zabráníte přerostlým shlukům a stačí odříznout menší spodní čepele obklopující rostlinu. Některým travám však může být sázení prospěšné, proto volte svou metodu moudře, abyste je udrželi ve svislé poloze.

Proč spadají okrasné trávy?

Nejlepší by také bylo pochopit, proč okrasné trávy obvykle padají. Mnoho postupů může ovlivnit vzpřímenou strukturu rostlin a vyhnutí se těmto problémům může udržet rostliny vertikální a vysoké. Například samotné umístění může ovlivnit strukturu vašich trav.

Pokud je ve vaší oblasti silný vítr a déšť, je velmi pravděpodobné, že trávy spadnou. Zvažte jejich pěstování v polytunnel, který chrání trávy před těmito podmínkami prostředí. Okrasné trávy mohou také do konce vegetačního období vyschnout a zbývající staré shluky uprostřed mohou odumřít, což ovlivní ostatní vzpřímené trávy.

Proto je nejlepší začít sázet, dokud jsou trávy stále zelené. Když už mluvíme o suchých travinách, postupy jako přehnojení mohou vést k vřetenatým trávám, které snadno spadnou. Chcete hnojit až na jaře poté, co začnou pučet čepele.

Údržba okrasných tráv

Kromě dělení by mělo být součástí vaší praxe údržby i sekání okrasných trav. Chcete však své trávy nejdříve rozdělit na trávy teplé a studené sezóny. První z nich můžete snížit do poloviny jara, zatímco chladné trávy dobře reagují na sekání brzy na jaře.

Jak bude počasí chladnější, trávy teplé sezóny zhnědnou a v tomto okamžiku je můžete začít ořezávat. Na druhou stranu chcete nechat chladné sezóny trávy během chladného období a poté je po skončení sezóny pokosit. Podle toho, jak náročné jsou vaše trávy, můžete při stříhání trav na svazek použít buď zahradnické nůžky nebo nůžky na živé ploty.

Poté můžete na jaře přihnojit, když na jaře začíná nový růst, ale udržujte nízkou hladinu dusíku, abyste zabránili jeho převrácení. Poté pomozte rostlinám usadit se zaléváním během první sezóny poté, co jste zasadili trávy. Dodatečné zalévání pak bude záviset na požadavcích vašeho druhu.

Závěr

Chcete pěstovat okrasné trávy? Pokud ano, musíte se naučit, jak zabránit pádu okrasných trav. Bohužel je běžné, že tyto trávy mají problémy s udržováním vzpřímené polohy kvůli různým faktorům.

Mohlo by to být způsobeno vážnými výzvami životního prostředí, přehnojením nebo přerostlými shluky. Trávy můžete udržovat svisle umístěním kolíků a pomocí kousků motouzu, aby nespadly. Shluky můžete také rozdělit každé dva roky, abyste zabránili jejich příliš velkému zvětšení.

Celkově se nemusíte starat o to, aby byly vaše trávy ve vzpřímené poloze. Správná údržba by vám měla pomoci zabránit v pádu. Pokud ve vaší oblasti dochází k intenzivním dešťům a větru, zvažte pěstování trav ve skleníku.