Jak zablokovat Shasta Daisies

Zajímalo by vás, jak zabít sedmikrásky Shasta? Původem z Evropy jsou sedmikrásky Shasta nyní v celé Severní Americe. Tyto květiny se vracejí každé jaro nebo začátkem letní sezóny a kvetou až do začátku podzimu. Deadheading Shasta sedmikrásky po celé vegetační období je zásadní, aby zajistily, že vaše rostliny soustředí svou energii na produkci zdravějších a nepřetržitých květů.

Pamatujte, že sedmikrásky Shasta jsou agresivní pěstitelé. Vyberte si různé sedmikrásky, které neprodukují životaschopné semeno, nebo můžete také řezat květiny, než se pustí do semen. Nejlepší je udržovat je v zahradních postelích nebo v apolytunnelch, protože jsou náchylné k šíření a nepocházejí z dané oblasti.

Sedmikrásky rostou shluky, které mohou být vysoké až dva až tři stopy a široké až dvě stopy. Produkují květiny s bílými okvětními lístky a žlutými diskovými kvítky uprostřed. Shasta sedmikrásky rostou lesklé a tmavě zelené listy. Květinářství miluje práci se sedmikráskami Shasta, protože dobře fungují na řezaných květinách, které v aranžmá vydrží déle než týden.

Deadheading Shasta Daisies

Jak již bylo zmíněno, sedmikrásky Shasta se záhlavím zlepšují celkový vzhled vašeho sedmikráskového keře a podporují nový růst a více listí. Pravidelné odstřelování také prodlužuje květinové období, takže vaše rostliny budou produkovat těžší a déle trvající květiny.

Každý zahradník by měl vědět, jak zabíjet rostliny. Naštěstí jsou sedmikrásky Shasta se záhlavím relativně jednodušší ve srovnání s jinými druhy rostlin.

Nejlepší čas na to, než květiny úplně odumřou. Pokud uvidíte, že květiny začnou blednout, vadnout nebo zhnědnout, je to známka toho, že budete muset své rostliny zastrčit do mrtvých bodů. Květy můžete řezat pomocí ostrých zahradnických nůžek, abyste dosáhli nejlepších výsledků, místo tahání a svírání.

Jakmile si všimnete, že květy zhnědnou nebo se vytvořily hlavy semen, odstraňte je všechny a nechte první sadu listů. Pokud jsou například zdravé květiny nebo pupeny blízko umírajících květů nebo listů, stříhejte je, dokud nenarazí na ostatní stonky.

Průvodce krok za krokem k Deadheading Shasta Daisies

Sedmikrásky shasta produkují na jeden květ jeden stonek, takže je lepší stonek odříznout až k základně rostliny, kde se setká s první sadou listů. Deadheading podporuje nový růst a více květů. Tady je podrobný průvodce, jak zabít sedmikrásky Shasta:

Krok 1:

Prohlédněte si své sedmikrásky Shasta, zda neobsahují uschlé nebo mrtvé květiny.

Krok 2:

Berte na vědomí sušené a zvlněné květiny, stejně jako vybledlé květiny nebo padlé lístky.

Krok # 3A:

Pokud používáte metodu prořezávání, ořízněte použitou květinu zastřižením stonku přímo nad další sadou listů nebo kloubem stonku pod květinou.

Krok # 3B:

Na druhou stranu můžete použít metodu štípání, pokud nemáte k dispozici zahradnické nůžky. Pomocí palce a cizince sevřete mrtvé květiny na stonku přímo pod nimi.

Krok 4: Shromážděte oříznuté květiny a vložte je do tašky. Můžete je vyhodit nebo použít jako kompost pro vaši zahradu.

Tipy, které si musíte pamatovat při výsadbě sedmikrásky Shasta

Pěstování sedmikrásky Shasta nevyžaduje velkou péči a pozornost. Ale abyste zajistili, že vaše květiny porostou zdravě, je zde několik tipů, které byste měli mít na paměti:

Počínaje semenem nebo rostlinou

Existují dva způsoby, jak zasadit sedmikrásky Shasta: počínaje semenem nebo rostlinou. Pokud setíte přímo, můžete očekávat, že květiny rozkvetou následující jarní sezónu. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete koupit mladou sedmikrásku Shasta, je nejlepší ji zasadit na jaře nebo na začátku podzimu.

Výběr umístění

Shasta sedmikrásky rostou nejlépe na plném slunci. Půda by měla být poměrně úrodná; příliš mnoho hnojiva vám dá více vegetace než květů. Nezapomeňte své rostliny pravidelně zalévat – jen tolik, aby zůstaly vlhké, a své sedmikrásky zasaďte do dobře odvodněné půdy. Uvolněte půdu, abyste podpořili okysličení, a vykopejte do hloubky 12 až 14 palců a nahoře dva až čtyři palce kompostu.

Výsadba sedmikrásky Shasta

Při výsadbě sedmikrásky Shasta na zemi rozmístěte své rostliny asi jeden až dva metry od sebe. Horní kořenový balón vaší rostliny sedmikrásky by měl být vyrovnaný s povrchem půdy. Kolem kořenového balu položte půdu, která ji zakryje, a hluboce zalijte. Mějte na paměti, že možná budete muset podporovat nebo klást vyšší rostliny.

Proč pěstovat sedmikrásky Shasta v mini skleníku?

Existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit pěstování sedmikrásky Shasta v mini skleníku. I když jsou sedmikrásky obecně nenáročné na údržbu a odolné vůči chorobám, mohou být stále náchylné k mšicím, slimákům, listovým skvrnám, škvoři a nematodům chryzantém. Pokud pěstujete sedmikrásky v mini skleníku, snižuje se riziko napadení hmyzem a rozvoje nemocí.

Počasí také hraje roli v růstu vašich rostlin sedmikrásky Shasta. Silný déšť, mráz, sníh, silný vítr a bouře mohou snadno poškodit nebo vykořenit vaše květiny. Umístěním dovnitř je apolytunnel chrání před živly. Když se počasí oteplí, můžete své rostliny přesadit ven nebo je můžete dále pěstovat ve skleníku.

Závěrečné úvahy o tom, jak zabít Shasta Daisies

Deadheading je klíčovou součástí pěstování zdravých rostlin. Vědět, jak zakrýt sedmikrásky Shasta, zajistí, že vaše rostliny budou krásně růst a že budou mít mnoho květů.