Jak zabít Salvii. Nejlepší způsob

Existují tři důvody, proč vědět, jak se salvia mrtvá. Více než správnou techniku ​​šíření se chcete naučit postupy údržby, aby tyto keře byly zdravé a vypadaly co nejlépe. Můžete je také pěstovat v polytunnel, abyste ovládli prostředí a přizpůsobili se odrůdě salvia, kterou máte.

Pamatujte, že existuje spousta odrůd šalvěje, které se také liší v požadavcích a postupech řízení. Prodloužená doba květu šalvěje z něj dělá důstojnou rostlinu pro výzkum a růst. Vědět, jak správně zabíjet šalvěje, zaručí ve vaší zahradě krásné květy a více opylovačů.

Jak snadno zabít Salvii

Příprava

Stejně jako u jiných rostlin, u kterých je třeba provést slepé pokusy, musíte předem zkontrolovat, zda vaše nástroje neobsahují salvia. Čištění a dezinfekce nástrojů je zásadní pro prevenci infekce a šíření škůdců a chorob mezi rostlinami. Deadheading představuje příležitost pro patogeny dostat se do vašich rostlin, což by mohlo potenciálně zabít vaše salvy.

Co můžete použít k čištění a dezinfekci nástrojů? Chlorové bělidlo a isopropylalkohol jsou jedny z nejjednodušších dezinfekčních prostředků, které můžete pro své nástroje najít. Nezapomeňte naostřit své nůžky a nože, protože čistý řez také zaručí, že své rostliny nepoškodíte, a zároveň jim bude dobře vypadat.

Načasování

Více než jen údržba a omlazení je šalvěj z mrtvého bodu vynikajícím způsobem, jak zajistit, aby tyto rostliny dosáhly svého nepřetržitého období kvetení. Pamatujte, že krásné rostliny šalvěje jsou po dlouhou dobu milovány pro kvetení a na podporu tohoto období je rozhodující načasování odstávky. Ideální doba pro salvias z mrtvých hlav je obvykle uprostřed léta.

Toto načasování je optimální, protože rostliny šalvěje začnou kvést v létě. Uprostřed sezóny si všimnete slábnutí květů, takže slepá réva v této době může kvetení prodloužit. To také pomůže rostlinám soustředit se na produkci více květin, protože jste odstranili mrtvé květy.

Více tedy, mrtvé hlavy uprostřed sezóny zabrání produkci semen. Pokud přestanete setí, salvias může kvést nepřetržitě až do zimy. Můžete také zvážit odříznutí rostlin po období květu, pokud máte trvalé salvias, které jim pomohou přežít zimu.

Metoda

Samotná metoda slepého salvia se neliší od jiných rostlin. Poté, co se ujistíte, že máte ostré a dezinfikované švestky nebo nůžky, můžete začít odstraňovat mrtvé a vybledlé květiny. Užitečným tipem pro tuto metodu je nalezení nejvyššího páru listů ve stopce.

Chcete se vyhnout pupenům v těchto listech, protože se později změní na nové květy. Použijte jej jako vodítko k tomu, kde oříznout stopku, protože můžete stříhat nad pupeny. Tuto techniku ​​můžete také použít na stonky bez pupenů, ale nese mrtvé květy.

Obecně si všimnete, že květy nejdál od kořenů šalvěje umřou rychleji. Proto můžete vždy během poloviny vegetačního období zkontrolovat vrchol své šalvěje. Použijte diskutovanou techniku ​​a měli byste povzbudit rostliny, aby vytvářely více květů a prodloužily kvetení.

Péče o Salvii

Salvias jsou nejen krásným doplňkem zahrady. Přinášejí také více opylovačů do zahrady, takže jejich údržba pomůže vašim dalším rostlinám. Můžete zvážit jejich pěstování v interiérech, abyste zajistili, že nesnížíte jejich kvetení.

Umístění

Stabilní podmínky v tunelech by měly podporovat zdraví a kvetení vaší rostliny. Ideální umístění salvias bude obecně záviset na typu a odrůdě, kterou máte. Oblast, na kterou se dostává plné slunce, by byla nejlepší pro kvetení.

Voda a krmení

Dobře odvodněná půda udrží salvy zdravé, ale zajistí, že také udrží vlhkost. Během léta pamatujte na to, aby rostliny byly hydratované, ale nikdy nad vodou. Na druhou stranu, dobrou zprávou je, že salvias nevyžaduje, aby hnojivo dobře kvetlo, ale můžete kompostovat a mulčovat každé jaro.

Prořezávání

Kromě mrtvého bodu v průběhu celé sezóny můžete salvias také ořezat poté, co kvetou. Můžete zkontrolovat dřevité stonky ve spodní části rostliny a odstranit je. Po prvním zabijáckém mrazu je také vhodné z důvodu údržby snížit salvias zpět na palec nad půdou.

Závěr

Není typické najít odolnou rostlinu, která také rodí krásné květiny a přitahuje opylovače. Znalost toho, jak salvia mrtvá, prodlouží dobu kvetení a plně podpoří kvetení, aby využila této nádherné rostliny. Samotná metoda je přímočará, kde musíte mít na paměti pouze nástroje, načasování a samotný proces.

Použijte dezinfikované a ostré nástroje a začněte odstraňovat mrtvé nebo vybledlé květiny uprostřed léta. Můžete stříhat nad novými pupeny a zkontrolovat horní část rostliny, protože právě tam květiny umírají nejrychleji. V rámci údržby můžete také ořezat dřevité stonky.

Celkově jsou salvias relativně bezstarostné rostliny, ale jejich slepé uchycení udrží květiny přicházející. Můžete je také pěstovat v polytunách vedle jiných rostlin, abyste podpořili opylovače. Abyste ovlivnili kvetení, nemusíte salvii hnojit, ale zajištění vlhkosti pomocí slepých okvětních lístků a prořezávání je udrží zdravé i pro nadcházející období.