Jak vyčistit polytunnel

Pro začátečníky atpolytunnelgardening je přirozené pokusit se přijít na to, jak vyčistit skleník. Jedna věc je jistá – nikdo to nemá rád v chladném zimním dni. Ačkoli čištění vašeho polytunnelu nemusí být zdaleka okouzlujícím úkolem, musíte to udělat, pokud chcete zlepšit prostředí pro růst svých rostlin.

Věděli jste, že to trvá jen rok, než vám váš tunel nasadí dostatek nečistot, mechu a řas, aby se snížilo množství světla, které prochází? Mezi další důležité důvody, proč je třeba vyčistit polytunnel, patří zbavení se škůdců, kteří přezimují uvnitř vašeho uzavřeného prostoru, a zvládání chorob, které by mohly zneškodnit veškeré vaše zahradnické úsilí.

Chcete-li získat představu o správném způsobu čištění skleníku, podívejte se na běžné otázky, které kladou nadšenci do zahradnictví.

Kdy je nejlepší čas na čištění skleníku?

Nejlepší čas na čištění je, když vaše plodiny již skončily. Tímto způsobem se thelytunnelis vyprázdní těsně před přepravou vašich přezimujících rostlin do interiéru. Ačkoli se načasování může lišit, můžete si vybrat teplý slunečný den mezi listopadem a únorem a vyčistit uzavřený botanický prostor.

Můžete se také rozhodnout provádět čištění tunelů na základě rostlin, které pěstujete. Například můžete vyčistit v zimě, pokud máte letní plodiny rajčat. Pokud pěstujete rostliny po celý rok, které zahrnují i ​​orchideje, můžete provést čištění během mírných kouzel na podzim, abyste maximalizovali propustnost světla před příchodem zimního období.

Pokud pěstujete postupné a pravidelné plodiny nebo pěstujete sazenice, je nejlepší vyčistit období polytunnelinu mezi plodinami někdy na podzim nebo na jaře.

Jaké jsou kroky spojené s čištěním skleníku, okapů a vodních ploch?

Vyberte si den, kdy budete mít čištění hotové, nejlépe když je počasí klidné a suché.

Skleník

První věcí, kterou musíte udělat, je odstranit rostliny. Během čištění nezapomeňte rostliny umístit do chráněného prostoru s ochranou z rouna.

Dále se pokuste zbavit nečistot a nečistot pomocí štětce nebo vysavače, protože konstrukční části čistíte dezinfekčním nebo čisticím roztokem. I když je nejlepší použít horká řešení, to by silně záviselo na typu materiálu, který má váš polytunnel. Můžete také použít výrobky na bázi peroxidu vodíku a jiné domácí čisticí prostředky.

Abyste si byli jisti, že to děláte správně, zkuste pokyny k čištění konzultovat s výrobci tunelů. Pokud se pokoušíte vyčistit zasklívací materiál, nezapomeňte je umýt dovnitř i zvenčí. Pokud však pracujete na materiálu z plastu a tunelů, musíte nejprve otestovat čisticí prostředek na malém nenápadném místě, abyste se ujistili, že nezpůsobí poškození zasklení.

Pokud zjistíte něco rozbitého, například vylučovače konceptů nebo řadiče odvětrání, musíte je vyměnit. Nezapomeňte věnovat zvláštní pozornost vybavení a oblastem šíření.

Žlaby

Žlaby se pak snadno zablokovaly. Abyste zajistili, že voda může volně protékat okapovými žlaby, musíte omezit hromadění nežádoucích materiálů v nich.

Můžete začít tím, že si dáte pár gumových rukavic, než přejdete rukou po vnitřku okapu. Udělejte to pro načerpání mechu, listů a dalších mrtvých organických látek, které se v průběhu času mohly hromadit. K odblokování horní části padacích trubek bude možná nutné použít závěs na kabát.

Poté nečistoty opláchněte pomocí konve nebo hadice na hadici, než mezi víko a spádovou trubku vložíte víčko z drátěného pletiva. To funguje k zachycení větších úlomků.

Ujistěte se, že to pravidelně čistíte. Chcete-li organické zbytky dobře využít, umístěte je na hromadu kompostu.

Water Butts

Věděli jste, že vodní kořenové hniloby, které zahrnují Phytophthora, mohou pocházet z řas, které uvíznou ve stojaté vodě? Nejlepší je vyčistit vodu po zadku alespoň jednou ročně.

Nejprve musíte vypustit vodu klepnutím na tlačítko na jeho straně. To vám umožní získat přístup k jejímu čištění, jakmile budou dna vyčištěna.

Dále, pokud máte přístup k vnitřní části zadku, použijte hrubý kartáč a čisticí prostředek, kterým jej vydrhnete. Pokud nemůžete dosáhnout určitých oblastí, zkuste kartáč uvázat na špejli. Až budete drhnout, opláchněte jej čistou vodou.

Dalším krokem je doplnění před přidáním osvěžovače vody na zadek, aby voda zůstala bez řas. Pokaždé, když se do zadku dostane čerstvá dešťová voda, síla se zředí. Nezapomeňte provést proces ošetření podle potřeby.

Ačkoli zbarvená a páchnoucí voda nezpůsobí poškození vašich rostlin, odborníci doporučují používat vodu z vodovodu pro vaše jemná semena i sazenice. Dále musíte filtry namontovat na odvaděče dešťové vody, abyste se ujistili, že vodní zadky shromažďují čistou dešťovou vodu. Pokud nemáte k dispozici žádné sofistikované vybavení, které by sloužilo jako filtr, můžete použít staré punčocháče.

Nakonec můžete udržovat vodní zadky bez půdy a znečištění rostlinnými zbytky, pokud použijete těsně přiléhající víčka.

Shrnutí způsobu čištění skleníku

Nyní, když víte, jak čistit skleník, můžete se do toho konečně pustit. Když už jste u toho, dávejte pozor na okapové žlaby a vodní nedopalky. Bavte se čištění!