Jak úspěšně zalepit zvonek Campanula

Zvládnutí toho, jak zabít zvonek, je jednoduché a vyžaduje pouze správné načasování a řezání. Tento článek také pojednává o tom, jak pečovat o zvonky nebo zvonky a jaké problémy mohou při jejich pěstování nastat. Bez ohledu na to se uklidněte s vědomím, že zvonky se snadno pěstují, a vždy můžete použít apolytunnel k udržení jejich ideálního prostředí.

Bellflowers se daří v zónách 3 až 8, ale je důležité, abyste také použili druh nebo kultivar ideální pro vaši oblast. Jinak vytvořte a upravte vnitřní prostředí a postupy údržby pro pěstování těchto krásných rostlin. Deadheading je jedna technika, která vám umožní vychutnat si delší dobu kvetení, protože udržuje jejich zdraví a zabraňuje produkci semen.

Jak zabít Campanula a další tipy pro údržbu pro úspěch

Deadheading campanula

Deadheading není jen praktika prospěšná pro udržení úhledných zvonků. Jak již bylo zmíněno dříve, tato praxe prodlužuje období kvetení a může dokonce podpořit druhé spláchnutí barevných květin rostlin. Stejně jako u jiných rostlin můžete své zvonky zkontrolovat, zda nemají vybledlé květiny, a odstranit je ručně, nebo je řezat zahradními nůžkami.

Ujistěte se, že jste zkontrolovali stonek květu a odřízli ho od nového postranního pupenu, aby vaše rostlina mohla později kvést. Můžete také odtrhnout odumřelé květiny a odstranit všechny ostatní nemocné části rostliny, jako jsou stonky a listy, abyste pomohli udržet zdraví rostliny a soustředit její energii na produkci květin. Je ideální pro odstraňování mrtvých čelistí každých pět až sedm dní, protože po ukončení kvetení zvonků je musíte po ukončení kvetení zvonků zastřihnout nebo odříznout, abyste je omladili.

Péče o zvonek po výsadbě

Kromě mrtvého bodu je důležité, abyste také znali potřeby a požadavky zvonek, abyste úspěšně prosperovali. Poskytli jste například rostlinám dostatečný odstup? Při výsadbě zvonků chcete, aby mezi nimi byl prostor alespoň 15 palců.

Proto možná budete muset tyto rostliny každé jaro nebo na podzim rozdělit, abyste zajistili, že nebudou přeplněné. Pamatujte, že přetížené květiny ovlivňují cirkulaci vzduchu, což může povzbuzovat nemoci a škůdce. Campanulas spíše miluje oblast, která přijímá přímé sluneční světlo, protože to vyžadují pro produkci květu.

Také je chcete adekvátně zalévat a hnojit. Mějte však na paměti, že zvonky, stejně jako jiné rostliny, nebudou dobře fungovat při zalévání a překrmování. Před zaléváním můžete povrch zkontrolovat a mělo by stačit univerzální hnojivo každé jaro a polovinu léta. Někteří zahradníci také mulčují pro zadržování vlhkosti a kontrolu plevele.

Běžné problémy při pěstování zvonku

Pomocí apolytunnelto můžete pohodlněji zvládat škůdce a nemoci. Stabilní podmínky růstu by měly zabránit chorobám, jako je padlí, ale je stále nezbytná péče, abyste mohli okamžitě vyřešit začínající problém. Listy zvonku mohou také přilákat mšice, šneky a slimáky, takže zajistěte dostatečné zavlažování a okamžitě tyto zvířátka odstraňte.

Jak přimět Campanulas k opětovnému rozkvětu?

Zahradníci chtějí vědět, jak zvonek zvonek povzbudit, aby měl delší období kvetení. Jedním z důvodů, které vás pravděpodobně zajímají, je způsob, jak přimět tyto nádherné rostliny k rebloomu. Obecně můžete zvonek přesvětit na jaře, pokud na konci podzimu, kdy se chystáte vstoupit do klidu, provedete určité postupy.

Polytunnel by byl v této situaci také užitečný, protože můžete rostliny umístit někam jasně, ale mimo přímé sluneční světlo. Pamatujte, že zvonky vyžadují zdraví, ale přímé sluneční světlo je může rychle vysušit. Během tohoto období však chcete zabránit zalévání a nechat půdu před zaléváním vyschnout.

Zvonky jsou náchylné k hnilobě, zvláště když jsou zalévány za nízkých teplot. Krmení během této doby by mělo být také příležitostné a před začátkem růstu můžete hnojit rajčatovým krmivem. Tato praxe by měla pomoci s kvetením pro příští sezónu.

Jak podpořit klidu v zvoncích?

Dalším častým důvodem, proč mají vaše zvonky ohromující vývoj květů, je krátká doba klidu. Během zimy musíte zajistit, aby vaše rostlina prošla spánkem. Proto chcete svým rostlinám poskytnout méně vody a nechat kompost vyschnout na místě kolem 54 ° F, abyste podpořili klid.

Při ideálních podmínkách a postupech údržby lze očekávat, že zvonky kvetou od pozdního jara do začátku podzimu. Květy mohou trvat až šest týdnů a můžete také hnojit krmivem s vysokým obsahem draslíku, abyste si prodloužili show. Po několika letech možná budete muset přesazovat zvonice a také součást pravidelné údržby každé dva roky.

Závěr

Campanulas jsou nejen snadno rostoucí doplňky do zahrady, ale vzhledem k tomu, že je budete trvale udržovat, měly by vám zajistit trvalé květy. Jedním z jejich požadavků je vědět, jak zabít zvonek, což je naštěstí další přímá metoda. Jednoduše odstřihnete nebo přitisknete vybledlé květiny rostliny po dobu pěti dnů, a to je vše.

Deadheading však není jedinou praxí údržby, kterou byste měli s campanulas dělat. Pamatujte, že k rozkvětu vyžadují světlo a správné krmení a napájení je udrží zdravé. Pomohlo by, kdybyste je také umístili do stabilního prostředí, jako je polytunnel, aby se mnohem pohodlněji předcházelo chorobám a problémům.