Jak úspěšně propagovat Oxalis dvěma způsoby

Pokud chcete vědět, jak množit oxalis, existují dvě techniky vhodné pro tuto rostlinu. Oxalis můžete začít buď ze semen, nebo z divizí. Zahradníci často nazývají oxalis jako trojlístek podvodníka, ale pravdou je, že Oxalis je samotný druh.

Proto může být synonymem pro dřevěné šťovíky, jetel štěstí nebo rostlinu štěstí. S výrazem štěstí v názvu není žádným překvapením, že oxalis je vzrušující rostlina. Přichází v různých květových barvách a je poměrně snadné ji pěstovat.

Nevýhodám se však můžete vyhnout tím, že uděláte svou polytunnelpropagaci, abyste zajistili, že oxalis bude prospívat. Pamatujte, že propagace jsou zranitelnější vůči nepředvídatelným podmínkám, proto je optimální je použít k jejich spuštění pomocí apolytunnel.

Jak propagovat Oxalis pro začátečníky

Semena

První metodou pro množení oxalis je použití semen. Tento způsob šíření nemusí být ve srovnání s dělením tak běžný, ale pro začátečníky je stále proveditelný. K určení ovoce však musíte znát základní anatomii oxalis.

Rozšíření University of Florida uvedlo, jak vypadají plody oxalis. Pokud znáte lusky okra, plody oxalisu jsou jim podobné. Jsou dlouhé asi půl palce a každý obsahuje pět hřebenů.

Můžete očekávat, že oxalis začne plodit od jara do podzimu a tyto kapsle rychle vylučují semena z dotyku. Sbírejte zelené lusky sami kontrolou pod listy na samostatných stoncích. Samotná semena jsou plochá a ve tvaru slzy, obvykle hnědá.

Jak množit oxalis ze semen?

Thepolytunnelis je vynikajícím místem pro start oxalis ze semen. Bez ohledu na rostlinu, kterou zaséváte, chcete podpořit klíčení, a to je snadné, pokud prostředí představuje ideální požadavky. V opačném případě před setím zkontrolujte půdu na jaře a ujistěte se, že je na 55 ° F pro semena oxalis.

Nemusíte semena zasazovat hluboko do květináče, ale snažte se, aby je zakrývala ⅛ palce půdy. Poté udržujte vlhkost půdy, abyste podpořili klíčení. V tomto okamžiku můžete nádobu zakrýt plastem, abyste zabránili vysušení média.

Umístěte hrnce do teplé části polytunnelbut bez přímého slunečního záření. Médium musíte kontrolovat pouze každý den, pokud je stále vlhké, dokud nenastane klíčení jeden až dva týdny. Jakmile klíčí semena, sejměte kryt a umístěte květináče pod světla.

Z důvodu údržby pomůže zalévání každé dva dny během vegetačního období oxalis prospívat. Můžete také začít používat vyvážené hnojivo jednou za měsíc, když si všimnete tří listů.

Divize

Můžete předpokládat, že množení oxalis z dělení je podobné tomu, jak rozdělíte shamrockovou rostlinu, ale tato metoda je populární pro Oxalis triangularis. Vaše šance na získání zdravé rodičovské rostliny pro množení je nicméně ve skleníku lepší. Jakmile vyberete oxalis, odstraňte cibule na konci vegetačního klidu a vyjměte menší postranní cibule pro výsadbu.

Tyto cibule by měly být připraveny k výsadbě, a proto zahradníci obvykle upřednostňují tuto metodu rozmnožování před setím semen. To je také bod, kdy je používání apolytunnel výhodné, protože můžete spustit oxalis kdykoli, pokud budete udržovat a kontrolovat vnitřní prostředí. Jaké jsou další úvahy při dělení oxalis?

Jak šířit oxalis z divize?

Propagace oxalis z divize je docela podobná setí semen oxalis. Použijte velkou nádobu s drenážními otvory a plnou zalévací zeminy s dobrým odvodněním. Tyto žárovky můžete spustit v orientaci, která odhalí zelenou část, zatímco půda zakrývá bílou základnu stonku na kořeny.

Nejlepší umístění divizí oxalis by mělo být mimo přímé sluneční světlo, ale můžete je přesunout, až začnou růst. Chcete, aby se žárovky nejprve usadily, než je vystavíte světlu. Dále udržujte podmínky tunelů na 70 až 75 ° F ve dne a 50 až 65 ° F v noci, abyste jim pomohli růst přibližně za 14 dní, kdy se objeví klíčky.

Propagace z divizí také vyžaduje, abyste zkontrolovali a udržovali vlhkost média. Poté můžete rostliny oplodnit, když uvidíte nové výhonky. Udělejte to každé dva až tři týdny po celou dobu jejich růstu.

Běžné problémy při šíření Oxalis

Skvělou zprávou při pěstování oxalis je, že tyto rostliny nejsou náchylné k vážným a náročným problémům. Například hnilobě se lze snadno vyhnout, pokud jste zodpovědní za to, že nebudete rostliny přetékat. Plísňovým chorobám, jako je plíseň a rzi, lze také předcházet, zejména v tunelu, kde můžete kontrolovat podmínky.

Pokud jste viděli škůdce, můžete je rychle vyřešit insekticidním mýdlem a izolovat napadené rostliny.

Závěr

Kdo by nechtěl mít rostlinu, která je synonymem štěstí? Dřevěné šťovíky jsou vynikajícím doplňkem každé zahrady, takže se naučte, jak šířit oxalis prostřednictvím semen a dělení. Ať už si vyberete jakoukoli metodu, vždy můžete těžit z použití apolytunnel ke spuštění propagace.

Neměli byste se cítit zastrašení tím, že začnete oxalis ze semen. Lusky můžete sbírat sami a zasít je do interiéru, abyste zajistili klíčení. Na druhou stranu můžete rozmnožovat oxalis z divizí nebo žárovek.

Ti, kteří mají Oxalis triangularis, použijí tuto metodu, ale sběr cibulí je stejně snadný jako sběr semen. Rostliny se zelenou částí nahoru, pak udržujte denní a noční teploty na 70 až 75 ° F, respektive 50 až 65 ° F. Obě propagační techniky doporučují udržovat vlhkou půdu, aby se oxalis mohl etablovat.