Jak uložit semena Impatiens

Zajímá vás, jak zachránit semena impatiens? Díky svým poutavým a jasně zbarveným květům nahoře na huňatých listech jsou Impatiens nejlépe známí tím, že oživují temné a stinné oblasti ve vaší zahradě.

Zatímco květy Impatiens již mohou samy o sobě působit silným dojmem, při hromadném zasazení mohou zaručit otočení hlavy.

Obvykle se nakupují v zahradních centrech jako dobře zakořeněné rostliny, ale může to být docela drahé, pokud si musíte koupit velkou sbírku. Pokud chcete ušetřit na nákladech, zvažte pěstování Impatiens ze semen. Může to být relativně méně snadné než obvyklý způsob výsadby, ale vědět, jak zachránit semena Impatiens, může přinést uspokojivé výsledky jak na květinách, tak v peněžence.

V ideálním případě existují určité podmínky při klíčení Impatiens. Půda musí být teplá, nejlépe kolem 75 stupňů F, a to je nutné udržovat, aby semena nepřestala růst.

Musí být také zasety na povrch navlhčené výchozí směsi a zakryty plastovou fólií, aby byly neustále vlhké. Očekává se, že po zhruba třech týdnech vyklíčí pod umělým světlem na teplém místě s dobrou cirkulací vzduchu.

Proces sběru semen z Impatiens Pods

Zde jsou některé z často kladených otázek, jak zachránit semena impatiens:

Kdy je nejlepší sbírat semínka?

Když živé květy začnou vadnout, přichází nový začátek po konci. Jakmile okvětní lístky jednotlivě padají na zahradní postel, můžete pozorovat oteklý semenný lusk na květinové základně a na konci stonků. Proto musíte rostliny pravidelně kontrolovat, abyste byli připraveni na tuto situaci.

Před vyskočením lusků musíte podniknout nezbytné kroky, abyste zachránili semena před rozlitím na Zemi. Tímto způsobem můžete své Impatiens vysadit, jakmile jaro nastane příští rok.

Jaké přípravy je třeba provést předem?

Lusky se rozlomily v žádném konkrétním čase, pokud se vyvinuly lusky semen a vytvořily se květy. To způsobí, že se semena rozšíří a ztratí se na povrchu oblasti výsadby. Proto je nutné být na tyto situace připraveni.

Chcete-li tak učinit, musíte zakrýt vyvíjející se semenné lusky sáčkem na tenkou látku. Poté spojte otvor společně se závitem kolem dříku. Jakmile semena dozrají a lusky se otevřou, shromáždí se do sáčku.

Kdy a jak by měla být semínka odstraněna?

Jakmile semenné tobolky vyschnou a jejich barva nažloutne, je čas zastřihnout stonek, ke kterému je připojen. Za normálních okolností by se lusky měly rozdělovat i při minimálním kontaktu. Proto neodstraňujte vak před odříznutím dříku.

Pokud se vám po dotyku nevyskakují, znamená to, že jste stonek oddělili před upřednostňovaným časem pro sběr. Nebojte se však příliš, protože semena stále můžete získat. V takových případech lusky sušte po dobu jednoho týdne a ručně je přitiskněte, aby se otevřely a odhalily jejich obsah.

Jemně je uvolněte a vytáhněte semena, která jsou uložena uvnitř. Můžete je také vytřepat z lusku a položit na rovný bílý povrch. Hoďte zbytky chamtivosti a zbytek vložte do mísy.

Jak jsou semena uložena?

Po úspěšném sběru semen Impatiens je uložte do nádoby na sklenice s víkem nebo obálkou. Zásobu umístěte na suché místo s chladnou teplotou. Doporučuje se také označit sbírku názvem rostliny, abyste předešli nejasnostem, zvláště pokud si necháváte jiné druhy semen.

Zahrňte také rok sklizně, protože to může sloužit jako průvodce. Pokud je to možné, vysaďte semena Impatiens poté, co je rok uložíte. Mohou však stále růst, i když se uskladní na další jaro nebo ještě více.

Až nastane příští výsevní období, můžete semena za stanovených podmínek znovu zasadit. Po týdnu až měsíci by měly vyklíčit a růst květů asi po dalších dvou až třech měsících.

Je zásadní vědět, kdy byste měli očekávat malé sazenice, abyste mohli začít přesazovat ty, které vyklíčily. Nečekejte, až se vyvine každé semeno, protože je přirozené, že některé jsou zdravé, zatímco jiné ne.

Výsadba semen Impatiens do hobby skleníku

Jakmile se rozhodnete zasadit semena impatiens, měli byste zvážit jejich pěstování ve skleníku. Zde je několik důvodů, proč je použití hobbypolytunnelto k pěstování květin, plodin a dalších rostlin skvělý nápad:

Apolytunnel chrání vaše rostliny před hmyzem

Škůdci, jako jsou červi, mšice, roztoči a třásněnky, rádi hlodají na vašich rostlinách impatiens. Udržování rostlin uvnitř apolytunnelů snižuje riziko napadení hmyzem a zajišťuje, že vaše rostliny impatiens budou růst zdravé a silné.

Apolytunnel udržuje vaše netrpělivé rostliny v bezpečí před špatným počasím

Déšť, sníh, led a nadměrné teplo mohou vaše rostliny poškodit. Hobbypolytunnel je udržuje v bezpečí před změnami počasí, které by je mohly zabít.

Závěrečné úvahy o tom, jak zachránit semena Impatiens

Vědět, jak zachránit semena impatiens, je důležité pro zahradníky, kteří je chtějí zasadit v příštím období setí. Semena řádně skladujte, dokud je nebudete používat.