Jak udržet váš Polytunnel v noci teplý

Jak teplota v noci klesá, možná budete chtít vědět, jak udržet váš polytunnel v noci teplý. Je nutné udržovat rostliny v teple, aby byly chráněny před mrazem nebo mrazem. Rostoucí výdaje na energii a vliv na životní prostředí vám však mohou bránit v adekvátním vytápění skleníku.

V tomto článku vám dáme několik tipů, jak udržet váš polytunnel v noci teplý, aniž byste museli utratit jmění.

Jak můžete udržet svůj polytunnel v noci teplý?

Existuje několik způsobů, jak udržet váš polytunnel v noci teplý. Zde jsou některé z nejjednodušších a přesto nejúčinnějších kroků, které můžete podniknout:

Přidejte do svého skleníku kompost

Kompost je přirozeně teplý, takže má smysl uchovávat je ve skleníku. Dobrý kompost může být horký až 100 stupňů F. Dokáže udržet váš polytunnel teplý po celou noc, zvláště pokud jej pravidelně obracíte, abyste přidali kyslík. Navíc mít mulčování dřeva jako cesty může přispívat k teplu.

Použít objekty tepelné hmoty

Pokud se při ohřevu skleníku spoléháte pouze na sluneční světlo, budete potřebovat předměty s tepelnou hmotou, abyste dále zvýšili teplo. Cihly, hlína, kameny, podlaha z betonové desky – tyto objekty absorbují teplo během teplého počasí a uvolňují jej, když je chladná atmosféra.

Používání objektů tepelné hmoty je jedním z nejdostupnějších způsobů vytápění skleníku. Pokud plánujete výrobu vyvýšených postelí, použijte kámen nebo cihly pro maximální absorpci tepla. Voda je také vynikající tepelnou hmotou. Skvělý nápad je také umístit kolem vašeho skleníku černé sudy nebo vodu.

Strategicky umístěte své ohřívače

Pokud máte topné systémy, nezapomeňte je umístit na otevřené místo v rohu skleníku. Z bezpečnostních důvodů je chraňte před vodou. Navíc ohněte ohřívač nad rostliny, které to nejvíce potřebují.

Ohřívejte pouze nezbytné oblasti

Pokud nepotřebujete, nemusíte ohřívat celý tunel. Ve skleníku můžete vytvořit minipolytunnel. Dále izolujte svůj minipolytunnel umístěním bublinkové fólie, topného systému nebo zahradnického rouna.

Proč byste si měli koupit mini skleník?

Minipolytunnel je vynikající investicí pro každého, kdo má zájem o zahradu s polytunnelem. Je to levnější a pohodlnější alternativa ke skleníku běžné velikosti. Pokud jste se ještě nerozhodli, zde je několik důvodů, proč je minipolytunnel skvělá investice:

Zahajte časný růst rostlin

S mini skleníkem můžete začít s výsadbou ještě předtím, než ve vašem regionu začne chladné období. Do skleníku můžete zasadit teplou zeleninu a jak se oteplí počasí, můžete rostliny přenést do své zahrady. Tímto způsobem budete moci sklízet plodiny dříve než obvykle, takže můžete zahájit další sezónu výsadby dříve.

Kompaktní a snadno ovladatelný

Pokud si myslíte, že všechny skleníky jsou velké jako malý dům, zamyslete se znovu. Skleníky přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Zejména mini skleníky jsou kompaktní a vhodné pro domácí zahradníky, kteří nepotřebují velký a prostorný skleník. Minipolytunnel je nákladově efektivnější a poskytuje vám stejné výhody jako běžný skleník.

Chraňte své rostliny před škůdci a zvířaty

I když existuje užitečný hmyz, existují také chyby, které chtějí jíst vaše listy a produkovat. Mývalové, hlodavci, hlemýždi, mšice a další zvířata a hmyz mohou poškodit vaše měsíce tvrdé práce. Kromě toho, pokud jsou vaše rostliny venku, jsou náchylnější k zachycení určitých chorob ze sousedních rostlin. Jejich udržování uvnitř apolytunnel je udržuje v bezpečí před škůdci, zvířaty a chorobami.

Skvělé pro zahradníky s omezeným prostorem

Pokud máte zájem o pěstování plodin, ale nemáte dostatek místa, je minipolytunnel perfektním řešením. Do minipolytunnelů můžete bez ohledu na venkovní počasí zasadit téměř cokoli. Navíc jej můžete umístit kamkoli – na balkony, terasy, paluby nebo dokonce na stoly. Průměrná velikost minipolytunnel je kolem šesti stop, ale existují menší možnosti pro ty, kteří mají rádi kompaktnější velikost.

Chraňte rostliny před špatným počasím

Silný déšť, krupobití, vánice a silný vítr ztěžují pěstování zdravých plodin. Pokud žijete v místech s nepředvídatelným počasím, je lepší použít mini skleník. Jak již bylo zmíněno, můžete pěstovat širokou škálu rostlin, i když venku bouří. Vaše rostliny zůstanou v mini skleníku bezpečné a zdravé.

Ideální pro začátečníky v zahrádkářství v tunelech

Mini skleníky jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o zahradnictví s polytunnelem. Pokud se chcete naučit lana a vědět, jak fungují skleníky, je dobrým začátkem investice do minipolytunnel. Poskytuje vám stejné výhody pravidelného tunelu bez nákladů a závazků. Můžete se dozvědět o podmínkách růstu vašich rostlin, znát základy pěstování polytunnelů a další.

Závěrečné úvahy o tom, jak udržet váš polytunnel v noci teplý

Nyní, když víte, jak udržet váš polytunnel v noci teplý, budete moci pěstovat zdravé rostliny a pěstovat vysoce kvalitní plodiny. Mějte na paměti tyto tipy a můžete si užít výhody používání apolytunnel pro výsadbu.