Jak udržet rostliny v teple uvnitř Mini Polytunnel

Možná jednou z věcí, na které chcete přijít, je způsob, jak udržet rostliny teplé v mini skleníku. Pokud jste v zahradnictví minipolytunnelů nováčkem, můžete si být jisti, že tyto uzavřené prostory jsou ideální pro to, aby vašim rostlinám poskytly ochranu, kterou během chladných zimních měsíců potřebují. Když však teploty začnou klesat nižší než obvykle, budete muset svým plodinám dodat extra teplo.

Pokud si myslíte, že opatření, která k tomu potřebujete, by vyžadovala použití elektřiny, zamyslete se znovu. Zde jsou některé z často kladených otázek ohledně udržování rostlin v teple v mini skleníku:

Jak udržím svůj MinipolytunnelWarm?

Musíte zabránit tomu, aby teplo uniklo z mezí vašeho minipolytunu během chladných zimních nocí. Dobrou zprávou je, že k tomu nebudete muset rozbít banku. Podívejte se na nejlepší způsoby, jak udržet svůj minipolytunnelwarm:

Použijte zahradnickou bublinkovou fólii

Jedním ze způsobů, jak to udělat, aniž by došlo k rozbití banky, je izolovat minipolytunnel pomocí zahradnické bublinkové fólie, kterou snadno najdete v nejbližším zahradním centru. Pamatujte, že běžný typ bublinkové fólie nebude dostatečně silný, aby odolal ultrafialovému záření a poskytl vašim rostlinám potřebnou ochranu. Je důležité si uvědomit, že používání zahradních bublinkových obalů s většími bublinami může vaše rostliny lépe izolovat.

Naplňte skleněné lahve vodou

Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití skleněných lahví a jejich plnění vodou. Během dne tyto lahve naplněné vodou pracují tak, aby absorbovaly teplo ze slunce, aby je mohly v noci uvolňovat zpět k rostlinám.

Udržujte svůj minipolytunnel dobře větraný

Jelikož rostliny uvolňují kyslík a vlhkost poté, co využívají CO2, mají tendenci vyčerpávat své pěstební prostředí z CO2 a podporovat růst škodlivých plísní, plísní a plísní. Z tohoto důvodu je nejlepší zajistit, aby byl váš minipolytunnel dobře větraný. Chcete-li to provést, budete muset otevřít své tunelové tunely během dne a zavřít je v noci.

Zdvihněte své rostliny ze země

Vzhledem k tomu, že země v zimě chladne, můžete pomoci udržovat rostliny v teple, pokud je budete držet nad zemí. Zkuste do spodních částí hrnců umístit jednu vrstvu hliněných oblázků.

Potřebují mini skleníky růst světla?

Když pěstujete rostliny v mini skleníku, mějte na paměti, že se nic nemůže srovnávat s přirozeným světlem. Možná však budete potřebovat doplňkové světlo, pokud se snažíte své rostliny pěstovat uprostřed zimní sezóny nebo pokud umístění vašich minipolytunneldů neumožňuje vašim rostlinám dostatek slunečního světla. Pamatujte, že při výběru typu pěstebních světel, které používáte, musíte být opatrní, protože nesprávné použití může negativně ovlivnit růst vašich rostlin.

Kolik světla je potřeba v mini skleníku?

Mini-skleníky obecně potřebují denně asi 6 hodin plného spektra nebo přímého světla. Pokud toho nelze dosáhnout přirozeným světlem, musíte zvážit použití doplňkového osvětlení. V případě, že vás zajímá, doplňkové osvětlení podporuje růst plodin, stejně jako výnos s použitím více a intenzivních umělých světel.

Můžete mít MinipolytunnelIndoors?

Samozřejmě můžete!

Pokud si pořídíte mini skleník, můžete si vypěstovat téměř cokoli chcete. Na rozdíl od toho, co jste si původně mysleli, bude nastavení minipolytunnelinu ve vašem bytě nebo na střeše vyžadovat jen velmi malou péči. Chcete-li vytvořit ideální pěstitelské prostředí pro vaše rostliny, můžete také přidat ovládání teploty a vlhkosti a také pěstovat světla.

Mám investovat do mini skleníků?

Ano! Investice do minipolytunnelis rozhodně stojí za to, protože nabízí několik výhod pro vás a vaše rostliny. Podívejte se na důvody, proč byste měli investovat do mini skleníku:

Můžete jej použít i při omezeném prostoru

Vzhledem k tomu, že mini skleníky zdaleka nejsou vesmírnými lovci, fungují nejlépe pro zahradníky s omezenými obytnými prostory. A co víc, tyto uzavřené prostory můžete snadno přemístit, pokud potřebujete, aby vaše rostliny dostaly více slunce nebo je přesouvaly na stínovaná místa po celý den.

Vaše rostliny mohou maximalizovat svůj růstový potenciál

Jednou z nejlepších věcí na minipolytunnelgardeningu je skutečnost, že budete schopni vytvořit ideální pěstitelské prostředí pro vaše rostliny po celý rok. Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví, které způsobuje, že jsou vaše rostliny vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám, škůdcům a ničivým zvířatům, jim minipolytunne poskytuje potřebnou ochranu. Minipolytunnelgardening navíc umožňuje ovládat úrovně teploty a vlhkosti uvnitř uzavřeného prostoru.

Je vynikající pro pěstování citlivých rostlin

Minipolytunnel vám usnadní pěstování citlivých rostlin, které mají svůj vlastní soubor jedinečných potřeb. Například můžete své orchideje udržovat dobře nasycené, pokud je pěstujete v minipolytunnel, který jim poskytuje dostatek stínu a dobře provzdušněnou půdu, která podporuje dobrou drenáž. I když počasí pro vaše orchideje není příznivé, nebudete se muset starat o teplotní výkyvy.

Myšlenky na to, jak udržet rostliny v mini skleníku teplé

Poté, co jste přišli na to, jak udržet rostliny v mini skleníku v teple, je načase, abyste si vyzkoušeli úžasné výhody minipolytunnelgardeningu. Kupte si svůj vlastní minipolytunneltoday!