Jak udržet Lobelia kvetoucí celé léto

Obecně můžete vědět, jak udržet lobelii kvetoucí celé léto pomocí jedné praxe údržby, kterou je prořezávání. Stejně jako anthuria, jednoduché postupy údržby a používání stabilního prostředí, jako je polytunnelcan, udrží vaše rostliny v rozkvětu, povzbudí je nebo dokonce rozšíří samotný květ. Musíte však zkontrolovat mnoho různých druhů lobelií, abyste mohli určit konkrétní potřeby svých rostlin.

Více si pamatujte, že rostliny lobelie jsou při požití jedovaté. Pokud je stříháte, pamatujte na blízké domácí mazlíčky a děti. Jinak by tato praxe měla podpořit prodloužené období kvetení a zároveň zabránit rostlinám v přemnožení.

Jak zajistit, aby Lobelia kvetla celé léto: Průvodce pro začátečníky

Prořezávání lobelie

Jak již bylo zmíněno dříve, existuje pouze jeden postup, který je třeba zvážit, pokud chcete, aby vaše rostliny lobelie kvetly celé léto. Prořezávání lobelie nejen zlepšuje vzhled vašich rostlin a prospívá jejich zdraví. Tato praxe také podpoří kvetení a prodlouží dobu trvání tohoto období.

Mnoho postupů zahrnuje termín prořezávání u lobelií. Zahrnují sevření, ořezávání a řezání. Tyto metody se liší v ideální době, kdy to chcete udělat, a budete je provádět také s ohledem na konkrétní výsledek. Chcete-li prodloužit období květu lobelie v létě nebo podpořit druhé kvetení, můžete své rostliny oříznout kdykoli během roku.

To podporuje další nával květů, udržuje jejich celkový vzhled a někteří zahradníci dokonce po ukončení období kvetení rostlinu oříznou na půl palce. V závislosti na tom, jakou rostlinu lobelia máte, můžete ji zablokovat a pomoci tak rostlině vyprodukovat více květin. Uvědomte si, že některé lobelie jsou stejně samočisticí a nebudou od vás vyžadovat odstranění vybledlých květů.

Péče o Lobelii, která pomáhá s kvetením

Zatímco přímou odpovědí na to, jak udržet lobelii kvetoucí celé léto, je prořezávání rostlin, celková péče o rostliny jistě prodlouží dobu květu. Pamatujte, že bez ohledu na rostlinu, kterou máte, je její údržba a péče o ni významně ovlivněna jejími květy. Například můžete své rostliny pěstovat na polytunnel, pokud váš region zažívá kolísavé podnebí.

Ideální prostředí

Pamatujte, že ideální umístění lobelií se bude lišit v závislosti na tom, zda jsou roční nebo trvalé. Roční lobelie se nejlépe daří v zónách 1 až 10, zatímco vytrvalé lobelie mohou růst v zónách 2 až 10. Některé lobelie jsou také považovány za polotvrdé letničky a trvalky, kde některé mají rádi plné slunce nebo částečný stín.

Ideální teplota pro lobelie je obvykle kolem 70 ° F. Prostředí apolytunnelto můžete přizpůsobit prostředí svým rostlinám, abyste pomohli podpořit kvetení. Navíc nezapomeňte, že postupy údržby ovlivní také zdraví a rozkvět lobelií.

Zalévání a hnojení

Například v létě bude v suchých a horkých podmínkách vyžadovat, abyste své lobelie zalévali častěji. Vždy zkontrolujte jejich médium, zejména v nádobách, protože mohou rychle vyschnout. Roční lobelie budou také vyžadovat krmení, aby se zajistilo, že budou kvést po celou sezónu.

Zahradníci doporučují tekuté hnojivo 12-4-8 každé dva až tři týdny po celou sezónu. To pomůže vašim rostlinám mít dostatek energie na bezproblémové kvetení. Někteří dokonce krmí každé čtyři týdny nebo jednou za měsíc v rámci údržby univerzálním hnojivem.

Je třeba si dávat pozor

Bezpochyby příprava na běžné problémy a provádění preventivních postupů zajistí, že budou kvést po celou sezónu bez nevýhod. Jedním z nejčastějších problémů, které mohou zastavit lobelie, aby v létě kvetly, je sucho. Chcete-li to předvídat, hluboce je zavlažujte a mulčujte, abyste uchovali vlhkost půdy.

Také byste chtěli pravidelně kontrolovat rostliny, zda neobsahují škůdce, jako jsou roztoči, zejména pokud jde o vlhkost v létě. Užitečnou technikou k zabránění napadení roztoči je zamlžování studenou vodou Neemovým olejem. A pokud si všimnete příznaků napadení, infikované rostliny okamžitě izolujte.

Výsadba Lobelias

Vědět, kdy zasadit rostliny lobelie, také zajistí, že v létě kvetou včas. Po mrazu na konci května nebo počátkem června můžete ve skleníku pěstovat lobelie. Jakmile se usadí, můžete transplantovat počátkem léta.

Na druhé straně můžete vytrvalé lobelie vysazovat brzy na jaře nebo na podzim, pokud není zmrzlá půda. Můžete je také vysadit kdykoli během roku, zejména se skleníkem.

Závěr

Jaro není jediným obdobím, které má pestrou zahradu. Když budete vědět, jak udržet lobelii rozkvetlou po celé léto, přinese vám živou zahradu, i když ostatní rostliny přestanou kvést. Primární praxí k prodloužení doby květu lobelií je prořezávání.

Některé rostliny také těží ze slepých uliček, aby je povzbudily k dalšímu květu. Údržba a péče o lobelie navíc zaručí kvetení po celé letní období. Například použijte apolytunnelto k udržení ideálního umístění pro lobelie.

Udržování rostlin hydratovaných a dobře krmených také podpoří kvetení a kvetení v létě. Rostliny zalévejte hluboce a každé dva týdny je krmte tekutým hnojivem. Spíš mlha se studenou vodou a Neemovým olejem, aby se zabránilo letním škůdcům, jako jsou roztoči.