Jak udržet kvetení Gerbera Daisies: 6 užitečných tipů

Gerbera sedmikrásky mohou kvést a rebloom, a vše, co potřebujete vědět, je znalost toho, jak udržet Gerbera sedmikrásky kvetou, abyste si mohli dlouho užívat své svůdné a báječné květiny. Mezi rostlinami, které dnes vytvářejí krásné květy, je Gerbera Daisies. Mnoho lidí si myslí, že sedmikrásky gerbery jsou jednorázové květy, ale odborníci na zahradu říkají jinak.

Pokud jste to ještě neudělali, měli byste vědět, že existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit pěstování sedmikrásky Gerbera ve vaší zahradě. Jeden, jejich červené, oranžové, růžové a žluté květy, jsou skvělým doplňkem vaší zahrady. Zadruhé, je mnohem přínosnější dívat se nebo dávat sedmikrásky, které jste si sami pěstovali.

Tipy, jak zajistit, aby vaše sedmikrásky Gerbera kvetly

Při pěstování sedmikrásky Gerbera je třeba dávat pozor na spoustu věcí. Primární růstové faktory, jako je teplo, vlhkost, půda a sluneční světlo, hrají roli v roli rostliny při produkci krásných květin. Podívejme se na několik tipů, jak zajistit, aby vaše sedmikrásky Gerbera úspěšně kvetly.

Tip č. 1. Začněte se silnou rostlinou

Pokud kupujete sedmikrásky z obchodu, vyberte si tu, která je ve skupině nejsilnější. Čím silnější je vaše rostlina, tím více květů vyprodukuje v budoucnu. Zde je více pokynů, jak můžete vybrat velkou sedmikrásku k růstu:

  • Místo toho, abyste si kupovali sedmikrásky od květinářů, zvažte nákup vaší rostliny v zahradním centru. Pravděpodobněji se pěstuje z kultivarů a má větší šanci přežít podmínky venku.
  • Zkontrolujte listy sedmikrásky. Pokud je to možné, vyberte ten, který má tmavě zelené listy.
  • Zkontrolujte také kořeny. Měly by být bílé, ne hnědé.
  • Pokud květina již rozkvetla, poskytne vám představu o barvě květů, které bude produkovat. Zkontrolujte také rostlinu, zda neobsahuje více pupenů.

Tip č. 2. Rostou pod filtrovaným slunečním světlem

Gerbery milují sluneční světlo, ale moc toho netolerují. Chcete-li uchovat své sedmikrásky, umístěte je na místo, kde dostávají filtrované sluneční světlo – to znamená, ve stínu stromů nebo v apolytunnel, kde je možné sluneční světlo regulovat, zejména pokud je teplota nad 80 ° F. Pokud pěstujete Gerberu v interiéru, umístěte ji na parapet, který jí umožní přijímat co nejvíce slunce, aby podpořil kvetení.

Tip č. 3. Voda jednou týdně

Gerbera sedmikrásky stačí zalévat jen jednou týdně. Ale když zaléváte, nezapomeňte to zalévat hluboce. Chcete-li to udělat, musíte namočit sedmikrásky nejméně 8 palců pod povrch půdy, abyste zajistili, že voda dosáhne do kořenů, které mohou růst hluboko do povrchu půdy.

Když je však teplejší počasí, možná budete muset sedmikrásky zalévat dvakrát týdně, aby nedošlo ke ztrátě hydratace.

Tip č. 4. Pěstujte sedmikrásky Gerberas za ideálních teplot

Gerbera sedmikrásky rostou nejlépe při teplotách mezi 40 ° F a 70 ° F. Stále však může růst při teplotách pod 30 ° F a vystavení mrazu – bez ohledu na to, jak málo – může způsobit značné poškození kořenů sedmikrásky.

Tip č. 5. Nezapomeňte oplodnit

Gerbera sedmikrásky kvetou nejlépe, když je doplňkové krmení. Nezapomeňte je hnojit alespoň jednou za dva týdny. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte hnojivo, které má nízké a střední číslo, například 15-7-15 nebo 24-8-16.

Tip č. 6. Clip Utrat Blooms and Crowded Foliage

Ořezávání použitého květu a listů je zásadní, aby se zabránilo napadení škůdci. Když listy a květy začnou klesat, nezapomeňte řezat těsně pod listy, protože to podpoří růst nových listů nebo kvetení nových květin. Je také nezbytné ztenčit přeplněné listy, aby se více slunečního světla dostalo na korunu rostliny, kde se nacházejí pupeny.

Rostoucí sedmikrásky Gerbera ve sklenících Semi Pro

Poloprofesionální chaty jsou v zahradnictví nepostradatelné, zejména pokud pěstujete sedmikrásky Gerbera, což vyžaduje optimální prostředí pro růst. Teplota, voda a sluneční světlo jsou nejdůležitějšími faktory, které ovlivňují jeho schopnost kvetení. S tím se musíte ujistit, že jsou splněny všechny jejich požadavky, aby bylo zajištěno přežití.

Zde jsou významné výhody pěstování sedmikrásky Gerbera v částečně pro skleníku:

Minimalizace problémů s rostlinami

Jednou z největších výhod skleníků je, že chrání vaše rostliny před celou řadou problémů, včetně napadení škůdci a problémů s počasím. I když těmto škůdcům nezabráníte úplně (protože větrací otvory a okna mohou stále nabízet určitý přístup k hmyzu), apolytunnel problém minimalizuje. S menšími škůdci si můžete užít zdravé květy Gerbery.

Ochrana před extrémním chladem

Jak již bylo zmíněno, sedmikrásky Gerbera netolerují mráz. Až ve vaší oblasti přijde zima, budete si jisti, že vaše Gerbera pěstovaná v polytunnelis je chráněna před extrémním chladem, protože budete moci kontrolovat teplotu a vlhkost uvnitř. Kromě toho vám lepší kontrola nad teplotou polymeru také umožní prodloužit období růstu a kvetení rostliny.

Jak zajistit, aby sedmikrásky Gerbera kvetly po celý rok

Mějte na paměti výše uvedené tipy (hnojení, voda, vystavení slunci atd.), Zaručí vám krásné květy, které můžete sklízet. Nyní, když víte, jak nechat sedmikrásky Gerbera rozkvétat, můžete to aplikovat na vaši zahrádkářskou praxi a užívat si zdravé květiny po celý rok.