Jak udržet kvetení Begonias

V dnešní době se téměř všichni zabývají zelenými projekty, které zahradnictví rychle stoupá na seznam všech jako oblíbený koníček, včetně toho, jak udržet kvetení begónie.

Ať už je to výběr nejlepší půdy nebo rostlin pro nejlepší růst, zahradníci vždy chtějí vědět víc. Je zřejmé, že web je zdrojem těchto otázek. Ale pro milovníky begónie tam bude toto čtení sdílet tipy, jak udržet vaše krásná miminka v plném květu.

Základy Begonias

Begónie, které se obvykle volí jako pokojové rostliny, mají malou velikost a jsou známé svými asymetrickými, vzorovanými listy. Jejich listy také dodávají barevným odstínům stínované letní postele, takže jsou ideální pro vytvoření rozmanitosti ve vašich zahradních oblastech.

Begónie jsou proslulé tím, že jsou jak estetickými rostlinami, tak rostlinami se snadnou péčí. To znamená, že se nemusíte vyčerpávat, abyste si pěstovali vlastní rozmanitost. Mohou být pěstovány uvnitř jako pokojová rostlina nebo na plném slunečním světle venku, protože to nejsou opravdu vybíravé rostliny.

Vnitřní begónie

Vyberte si svou odrůdu v ​​závislosti na vlastnostech rostliny, kterou chcete. Některé mají vysoké bambusové stonky, například hole. Jiní mají stonky připevněné přímo ke koruně rostliny, jako listy ředkvičky.

Dobrá půda

Jděte do neutrální nebo mírně kyselé půdy. Dobře odvodňující půdní směs je také nezbytná, protože pokud je begónie přetečená, snadno spadne listy.

Velikost hrnce

Nepoužívejte příliš velké hrnce, protože by mohly způsobit příliš mnoho půdy. Ty by se nakonec promočily a utopily kořeny rostlin.

Hnojivo

Pro vnitřní odrůdu nejlépe funguje aplikace hnojiva jednou nebo dvakrát za měsíc. To podpoří růst listů a lepší květy.

Požadavky na světlo

Vnitřní begónie musí sedět na místech, kde je několik hodin jasně filtrovaného slunečního světla. Pokud používáte zářivkové osvětlení, umístěte jej 6 až 12 palců nad rostlinu a udržujte ji asi půl dne. V tomto případě budete možná muset rostlinu zalévat častěji.

Požadavky na teplotu

Vnitřní odrůda musí mít správnou noční teplotu s minimem 55 ° F. Těmto rostlinám se dobře daří v teplejších a vlhčích prostředích (zhruba 65 až 72 ° F).

Potřeba vlhkosti

Begónie potřebují pravidelný zavlažovací plán. Rostou nejlépe ve vlhké půdě, ale vyhněte se umístění rostlin do mokré nebo vlhké půdy, protože by to vedlo k hnilobě kořenů. Ještě důležitější je nechat je před zaléváním trochu vyschnout a použít vodu o pokojové teplotě.

Péče

Rostlinu prořezávejte pravidelně, nebo jakmile dojde k odumření. Zlomené stonky by měly být také odstraněny, aby rostlina mohla namířit svou energii na udržení zdravého zbytku místo toho, aby oživila své nedobré části.

Venkovní begónie

Begony tmavé jsou ideální pro venkovní zahrady. Tyto hlíznaté hybridní rostliny vyžadují malou péči a jsou považovány za trvalky. Za zmínku stojí také to, že tyto hlízy jsou odolné vůči většině škůdců, čímž si získávají svůj venkovní titul.

Správné místo

Všechny venkovní typy této rostliny musí být v částečném stínu nebo v oblastech se skvrnitým slunečním světlem.

Správná půda

U venkovních odrůd je dobré míchat organickou hmotu spolu s použitou kávovou sedlinou, rašelinou a důkladně shnilým kompostem.

Potřeba vody

Nikdy nemočte listy nebo květy. Místo toho zalévejte základnu rostliny, dokud není okolní půda rovnoměrně vlhká. Vlhkost na rostlinách podporuje nemoci, jako je padlí.

Potřeba hnojiv

Rozhodněte se pro vyvážené hnojivo s 10 procenty každé z makroživin: dusíku, fosforu a draslíku. Zahrňte jednu se stopovým množstvím mikroživin, jako je hořčík, vápník, molybden a měď.

Důvody pro pěstování begonií a jiných rostlin ve skleníku

Už jste někdy uvažovali o tom, že své begónie zasadíte do skleníku? Existuje několik důvodů, proč byste měli zkusit pěstovat své plodiny, květiny a další rostliny v mini skleníku, například:

Rostou další rostliny

S mini skleníkem budete moci úspěšně pěstovat rostliny, které nepocházejí z vašeho regionu. Většina skleníků je obvykle postavena tak, aby udržovala teplo a vlhkost, takže vaše rostliny mohou růst zdravě a silně.

Rostou vaše rostliny déle

Primární výhodou zahradničení tunelem je, že poskytuje delší vegetační období. Jak již bylo zmíněno, velká část slunečního tepla je zachycena uvnitř krytu. I když žijete v chladnějších oblastech, budete si moci své vegetační období prodloužit skleníkem.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Silný déšť, silný vítr, silný vítr a bouřky mohou snadno zničit i ty nejlépe udržované zahrady. Udržováním rostlin uvnitř apolytunnelů je udržujete v bezpečí před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Zabraňte tomu, aby škůdci žrali vaše rostliny

Škůdci a zvířata, jako jsou krtci, veverky, jeleni, mšice, červi zelí a další hmyz a škůdci, by si rádi pochutnali na vašich produktech. Pěstováním rostlin v apolytunnelandu přidáváním pastí a obrazovek budete moci tyto zvířátka držet stranou.

Závěrečné úvahy o tom, jak udržet kvetení Begonias

Se všemi existujícími odrůdami begónie se tyto rostliny staly oblíbenými pro mnoho zahradníků. Ať už jsou vláknité, hlíznaté, hůlkové nebo rhizomatózní, jsou ideální pro plnění nádob, košů a dokonce i krajiny.

Tyto kvetoucí rostliny se staly ceněné pro svůj ohromující vzhled a to, jak skvěle vypadají vysazené samy nebo s jinými rostlinami. Vědět, jak udržet kvetení begónie, je ideální volbou pro začínající zahradníky a milovníky rostlin zaměřených na hodnotu.