Jak udržet Hydroponic Basil naživu

Byliny jsou považovány za užitečné. Díky jejich větší roli v kuchyni je dobré znát několik tipů, například jak udržet hydroponickou bazalku naživu.

To může znít obtížně. Většina lidí však neví, že existuje způsob, jak tyto mátové byliny zůstat svěží mimo zahradu. V ideálním případě musí být splněny určité podmínky.

Basil: Bližší pohled

Pochází z čeledi Lamiaceae (máty), bazalka je široce používána v kulinářském světě. Existuje mnoho použití této jemné rostliny, z nichž nejběžnější je příchuť. Konkrétně se do vařeného jídla přidává čerstvá bazalka těsně před podáváním.

Co je hydroponická bazalka?

Je to jako s vaší typickou bazalkou, minus jedna složka: pěstuje se bez potřeby půdy. Nejprve je třeba zvážit, jaký typ bazalky by byl vhodný pro klíčení. Trvá to asi 3 až 10 dní a teplota 75 stupňů.

Jak udržet Hydroponic Basil naživu: Co potřebujete vědět

Moderní zahradnické postupy dnes diktují, že tyto bylinky by měly být uchovávány čerstvé pro praktičtější použití. Naštěstí každá odrůda bazalky bude prospívat v hydroponickém prostředí, pokud bude věnována správná pozornost detailům.

Světelné podmínky

Přednostně byste měli vystavit vaši hydroponickou bazalku asi 14 až 16 hodin slunečního světla denně, abyste dosáhli nejproduktivnějších výsledků. Velké růstové LED diody budou v pořádku, nebo můžete použít zářivkové osvětlení T5. Přinejmenším tomu dejte 10 hodin denně.

Úrovně živin

Je třeba dobře udržovat vyvážený poměr draslíku a vápníku (poměr 1: 1), aby se uvolnil olej a chuť listů bazalky a větví. Dusík také zvyšuje jeho schopnost vydávat listy. Dbejte na to, aby jeho úrovně byly neustále konstantní.

Kromě toho musí být hořčík alespoň na úrovni 50 ppm. Pamatujte, že je to zodpovědné za celkovou chuť a vůni rostliny.

Doporučení pro pH

Hydroponická bazalka může růst v pH již od 5,5, ale nejlépe bude produkovat v rozmezí pH 6,5 až 6,8. Je také důležité používat přímou vodu (pH vyvážené je ideální) prvních několik dní po klíčení nebo jen do doby, než se objeví embryonální listy.

Teplotní rozsah

Hydroponická bazalka roste nejlépe v denních teplotách v rozmezí od 70 do 80 ° F. Bazalka také potřebuje teplé prostředí chráněné před průvanem, takže noční teploty nesmí klesnout pod 65 ° F.

Při pěstování v interiéru, zejména v malé místnosti, je třeba stále udržovat proudění vzduchu, aby se zabránilo houbám a usnadnilo se odpařování přebytečné vody z rostlin v procesu známém jako transpirace.

Prořezávání a pravidelná manikúra

Odstraňte všechny zlomené stonky a starý růst (včetně umírajících listů). Při tom buďte opatrní a používejte pažby (nejen je jednoduše vytáhněte), protože byste mohli omylem strhnout celou stopku.

Požadavek na mezery

Bazalka je obecně považována za stonkovou rostlinu, což znamená, že může růst blízko sebe, aniž by se nutně tlačila. To znamená, že mezi každou rostlinou můžete mít průměrnou rozteč asi 6 palců, abyste zajistili, že bude stále udržováno správné proudění vzduchu.

Pokud však máte větší plochu pro výsadbu své bazalky, můžete je umístit 9 až 12 palců od sebe, abyste získali více rozložený a boční růstový vzor. To zaručí také zvýšený výnos.

Faktor vlhkosti

Listy bazalky jsou náchylné k absorpci vlhkosti, což je způsob, jak udržet hydroponickou bazalku naživu. Z tohoto důvodu se vyvarujte dlouhých období vysoké vlhkosti. Jinak by to mohlo vést k nedostatku vápníku. V hydroponickém scénáři udržujte hladinu vlhkosti v rozmezí 60-65%.

Klíčové výhody zahradnictví Polytunnel

Věděli jste, že pokud se rozhodnete pěstovat své rostliny v jakémkoli typu tunelů (hobby, mini nebo semi pro), připravujete se na nejlepší zahradní zážitek? Ať už jste nováček nebo zkušený fanoušek zelených, možná se budete chtít blíže podívat na klíčové výhody, které vám přináší vlastní skleník:

Vegetační období je prodlouženo

Jelikož vášpolytunnel poskytuje vašim rostlinám uzavřené prostředí, klima uvnitř struktury je lépe kontrolováno ve srovnání s klimatem venku. Z tohoto důvodu budou mít vaše rostlinné rostliny větší výhodu oproti venkovním rostlinám, protože nebudou vystaveny výkyvným teplotám.

Navíc budete moci pěstovat týdny nebo měsíce déle, než je obvykle možné! To znamená, že při zahrádkáchpolytunnel můžete očekávat celoroční sklizeň!

Špatné chyby a dobré chyby můžete udržovat

Yourpolytunnel chrání vaše rostliny před útoky ničivých škůdců, jako jsou červi zelí, housenky, cutworks, brouci a další predátoři. Na rozdíl od tradičních venkovních zahradníků, kteří neustále hledají veverky, krtky, jeleny a mývaly, můžete být v klidu s vědomím, že váš polytunnelalso působí jako účinná bariéra proti těmto nežádoucím tvorům.

Zatímco yourpolytunnel udržuje populaci škodlivého hmyzu pod vaší kontrolou, umožňuje vám také obsahovat užitečný hmyz, jako jsou berušky a kudlanky, které pomáhají bojovat proti ničivým broukům, kterým se podařilo proniknout do vašeho skleníku. Tento užitečný hmyz také pomáhá vašim rostlinám dobře prospívat.

Závěr

Nyní, když víte, jak udržovat hydroponickou bazalku naživu, možná budete chtít vyzkoušet zahradu na polytunnel. Z výsledků nebudete zklamáni!