Jak udržet domácí mazlíčky daleko od rostlin: 3 tipy, které byste si neměli nechat ujít

Musíte vědět, jak udržet domácí mazlíčky daleko od rostlin, aby mohli společně existovat. To znamená, že se rostlinám nemusíte vyhýbat jen proto, že máte domácího mazlíčka nebo dva. Domácí mazlíčci považují rostliny za lahodné a sladce vonící hračky, se kterými si mohou hrát kdykoli, a proto musíte svým mazlíčkům zabránit v tom, aby s rostlinami zacházeli jako s osobními žvýkacími hračkami.

3 tipy, jak udržet domácí mazlíčky daleko od rostlin

Zde je několik tipů, jak udržet vaše domácí mazlíčky daleko od rostlin ve vašem domě nebo na zahradě.

Tip č. 1: Přemístěte rostliny

Pokud jste doma nebo nejste doma, měli byste rostliny umístit na police, zavěšené květináče nebo vysoké kusy nábytku. Jinými slovy, ujistěte se, že vaše rostliny jsou mimo dosah vašich domácích mazlíčků.

Pokud to není možné, můžete svého mazlíčka umístit do zóny bez rostlin. Například můžete dát svého psa do bedny. Stánky s rostlinami jsou také dobrým odstrašujícím prostředkem pro malá zvířata, jako jsou kočky nebo malé psy.

Pokud je váš čtyřnohý společník trochu hlučný, měli byste použít závěsný květináč. Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak udržet vaše rostliny a domácí mazlíčky v bezpečí, když jste příliš zaneprázdněni, abyste na ně dohlíželi.

Tip č. 2: Udělejte z rostlin lákavé rostliny pro domácí mazlíčky

Dobrým řešením může být postříkání rostlin odstrašujícími prostředky pro zvířata, která odrazují vaše domácí mazlíčky od převrácení nebo konzumace zeleně doma. Tyto produkty mají štiplavý zápach, který domácí zvířata nemají rádi.

Můžete také vyrobit odstrašující sprej s použitím předmětů, které najdete ve vaší kuchyni. Některé z těchto položek s pronikavými vůněmi zahrnují drcený červený pepř, mletou hořčici, kávovou sedlinu, amoniak, kajenský pepř a ocet.

Pokud máte rostliny v květináčích, můžete půdu zakrýt velkými kameny, abyste svého mazlíčka odradili od kopání do špíny. Půdu můžete také pokrýt pichlavými šiškami nebo jinými předměty se zlým pocitem pro domácí mazlíčky.

Zkuste pěstovat rostliny se silnými vůněmi. Tyto rostliny nepoškodí vašeho domácího mazlíčka, takže je můžete chovat doma. Některé z těchto rostlin zahrnují coleus canina a rozmarýn.

Tip č. 3: Trénujte domácí zvířata, aby se drželi dál od rostlin

Měli byste trénovat svého domácího mazlíčka, aby zůstal daleko od vašich pokojových rostlin. Pokud je vidíte, jak žvýkají vaše rostliny, měli byste projevit svůj nesouhlas tím, že uděláte nebo projevíte nesouhlasné gesto.

Můžete také svého domácího mazlíčka postříkat vodou pokaždé, když se snaží zabrat se vaší drahocennou rostlinou. Nakonec zjistí, že to, co dělají, je špatné. Pokud dáváte najevo nesouhlas, neměli byste svého domácího mazlíčka bít, protože by to mohlo traumatizovat.

Místo toho by mělo být posíleno dobré chování. Když se po projevení vašeho nesouhlasu vzdalují od vašich rostlin, měli byste je pochválit lahůdkou. Pozitivní posílení, opakování a konzistence vám poskytnou nejlepší výsledky.

Výhody udržování vašich rostlin ve skleníku

Udržování rostlin v apolytunnelis je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet domácí mazlíčky daleko od vašich rostlin. Mnoho lidí však váhá s pokusem, protože automaticky předpokládají, že skleníky jsou příliš velké nebo příliš drahé.

Mini skleníky jsou skvělou volbou pro zahradníky, kteří chtějí pěstovat různé druhy květin, ovoce, zeleniny a dalších rostlin. Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit použití skleníku:

Udržuje pryč škůdce a domácí mazlíčky

Skleníky nejen udržují vaše domácí mazlíčky daleko, ale jsou také účinné při odvracení otravných škůdců, kteří by rádi hlodali vaše rostliny, jako jsou třásněnky, mšice, ale také jeleni, krtci, králíci a další. Udržováním rostlin uvnitř apolytunnel udržuje vaše mazlíčky a škůdce daleko od vašich rostlin.

Je to skvělé pro začátek semen

Když z vašich semen vyrostou sazenice, jsou velmi choulostivé a potřebují ochranu před živly. Jaké lepší místo pro zahájení osiva než v mini skleníku? Uzavřený prostor nabízí celoroční teplo a ochranu před živly. Navíc byste nemuseli své rostliny umisťovat do suterénu nebo do garáží.

Pěstujte více rostlin a prodlužte své vegetační období

Mnoho zahradníků dává přednost výsadbě ve sklenících, protože to může prodloužit vegetační období vašich rostlin. Když přidáte zařízení na výrobu polytunu, jako jsou ventilátory, pěstitelská světla nebo systémy vytápění a chlazení, budete schopni přizpůsobit podmínky pěstování svého skleníku potřebám vašich rostlin.

Závěrečné úvahy o tom, jak udržet domácí mazlíčky daleko od rostlin

Nenechávejte toxické rostliny doma. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je provést nějaký průzkum, než si něco koupíte, abyste mohli určit, jaké rostliny jsou pro zvířata toxické.

Pokud opravdu chcete mít doma rostliny, měli byste si vybrat ty, které jsou vhodné pro domácí mazlíčky, jako jsou orchideje phalaenopsis, růže nebo sedmikrásky gerbery.

Mezi nejběžnější pokojové rostliny, které jsou pro zvířata toxické, patří kaktus z tužky, stužkové rostliny, chřestové kapradiny, muškáty, kala a cykasy. Aloe Vera může být škodlivá i pro zvířata. Může způsobit depresi, zvracení a průjem.

Není nemožné vyzdobit si dům krásnými kyticemi a živou zelení, i když žijete s chlupatým společníkem. S trochou plánování, trpělivosti, kreativity a znalostí, jak udržet domácí mazlíčky daleko od rostlin, můžete žít v domě s krásnými květinovými aranžmá a dobře vyškolenými mazlíčky.