Jak transplantovat rostliny sloních uší: 4 kroky k úspěchu

Naučit se základy toho, jak transplantovat rostliny Elephant Ear, je nesmírně důležité, ať už je chcete rozmnožovat, nebo jednoduše převést rostlinu, která vyrůstá z nádoby. Rostliny sloního ucha jsou známé svými velkými listy, které připomínají listy sloního ucha. Je to tropická rostlina Sloní ušní rostliny jsou teplomilné rostliny, kterým se nejlépe daří v oblastech s vysokou vlhkostí.

Díky svému velkému a krásnému listí se stala nejoblíbenějším druhem rostlin, které majitelé domů používají k obklopení oblastí, jako jsou rybníky a chodníky, nebo jako kontaktní místo na konkrétním místě v domě. Sloní rostliny mohou dorůst až do výšky 3 až 6 stop.

V zónách odolnosti rostlin 8 až 10 rostlin amerického zemědělství je považována za odolnou. Listy jsou také jedlé, stejně jako u ostatních částí rostliny, ale před požitím je třeba je nejprve uvařit, aby se odstranily toxické dráždivé látky.

Přesazování rostlin sloních uší

Nejideálnější čas na přesazení rostlin Elephant Ear Plant je na jaře, kdy uplynul poslední mráz. Jakmile se usadí, tyto rostliny snadno rostou a šíří se do okolní půdy. V oblastech, kde v žádném ročním období není mráz, lze rostliny Elephant Ear přesazovat kdykoli během roku.

Transplantace rostlin Elephant Ear jsou nejjednodušší, když jsou ještě mladé. Zde je postup, jak můžete transplantovat Elephant Ear:

Krok 1. Vyberte místo, kde budete pěstovat své transplantované rostliny sloních uší

Elephant Ear se daří v oblastech, kde je částečný stín. Pokud je plánujete přesadit přímo na zem, je nejlepší vybrat oblast, kde bude půda neustále vlhká a mokrá, například v blízkosti rybníků. Pokud je pěstujete ve vlhkém prostředí, mohou snášet přímé sluneční světlo, ale během nejteplejší části dne zajistěte částečný stín.

Krok 2. Obohacte půdu

Rostliny Elephant Ear Earl také potřebují k pěstování dobrou půdní směs. Před přesazením namíchejte kompost na zahradní půdu a rozložte jej pomocí zahradní vidličky. To dodá vaší půdě trochu organické hmoty, což vaší rostlině přinese velké výhody.

Krok 3. Získejte rostlinu, která má být přesazena

Jakmile budete připraveni své rostliny přesadit, získejte rostlinu Elephant Ear z kontejneru nebo jiného místa. Vykopejte kořenový bal rostliny z nádoby nebo ze země. Zajistěte, aby nedošlo k poškození vašich hlíz.

Při získávání rostliny, která má být přesazena, můžete na hlízě odříznout některé listy a nahoře ponechat pouze dva (maximálně) listy. Ulehčí rostlině podporu jejího růstu s menšími listy, z nichž si bude dělat starosti.

Krok 4. Rostliny zalévejte, aby byly vlhké

Občas zkontrolujte své transplantace. Ujistěte se, že půda zůstává vlhká, protože rostliny Elephant Ear preferují růst ve vlhkých oblastech. Zalévejte rostlinu, když půda začíná vysychat.

Profesionální tip …

Pokud žijete v oblasti, kde je po celý rok převážně chladné podnebí, můžete získat transplantaci svých Sloních uší na první známku slabého mrazu na vašem místě a uložit je do kartonové krabice plné rašeliníku. Poté můžete své transplantace uložit na chladném a suchém místě, dokud neuplyne poslední mráz.

Pěstování sloních uší v hobby skleníku

Rostliny Elephant Ear jsou snadné. Ale pokud chcete vidět lepší výsledky (tj. Větší listy, silnější rostlinu), jejich pěstování uvnitř hobbypolytunnel by mohlo být životaschopnou alternativou. Zde jsou některé z nejlepších výhod pěstování Elephant Ears nebo jiných druhů rostlin uvnitř hobby skleníku:

Výhoda č. 1. Chraňte rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Jednou z nejvýznamnějších výhod, které má hobbypolytunnel, je jeho schopnost poskytovat dostatečnou ochranu před silným větrem. Když budete mít uzavřenou oblast, budete mít jistotu, že vaše rostliny nebudou zničeny nebo převráceny, takže ji zničíte jako celek. Nejen to, ale také chrání vaše rostliny před příliš velkými srážkami, které mohou potenciálně způsobit hnilobu kořenů.

Výhoda č. 2. Ochrana proti mrazu

Sloní uši nejsou tolerantní k mrazu a zemřou, jakmile teploty dosáhnou mrazu. Až přijde zima, můžete zajistit svou rostlinu tím, že ji umístíte do hobbypolytunnel, kde bude dostávat potřebné teplo a vlhkost. Teplo v hobbypolytunnelby můžete udržovat pomocí vyhřívacích podložek a dalších nástrojů vytvářejících teplo.

Výhoda č. 3. Vyvarujte se škod způsobených škůdci a chorobami

Mšice, červy a roztoči patří mezi nejčastější škůdce, kteří mohou ovlivnit vaše rostliny uší slonů. Nemoci, jako je plíseň houbových listů, mohou také ohrozit jeho přežití, pokud nejsou detekovány včas nebo nejsou-li adresovány. S hobby skleníkem můžete zabránit oběma těmto situacím, protože vaše rostliny budou umístěny ve vysoce kontrolované a uzavřené oblasti.

Závěrečné myšlenky: Jak úspěšně transplantovat rostliny sloních uší

Rostliny sloních uší jsou skvělým doplňkem vaší krajiny. Ať už plánujete rozmnožovat nebo přemístit svou rostlinu na jiné místo, postupujte podle výše uvedených kroků, jak přesadit rostliny sloních klasů, určitě zvýší vaše šance na úspěch. Můžete také využít hobbypolytunnel, abyste mohli pokračovat v pěstování nebo skladovat svou rostlinu během zimního období, abyste zajistili, že přežije počasí.