Jak transplantovat kryt břečťanu ve 2 snadných krocích

Pokud chcete vědět, jak přesadit břečťanový půdní kryt, budete rádi, že k tomu stačí jen dva kroky. Stále více zahradníků se zajímá o rostliny břečťanu, protože vytvářejí vynikající hustou půdní pokrývku. Rostou však rychle, takže vám může prospět naučit se, jak je přesazovat.

Pamatujte, že přeplněné rostliny mohou podporovat škůdce a nemoci. Vždy udržujte své rostliny břečťanu a zabráňte jim v přemnožení jejich oblasti. Přesazování rostlin vám umožní vyprodukovat více břečťanu a také udržovat zahradu úhlednou.

Jak přesunout Ivy Ground Cover pro začátečníky

Krok # 1. Kopání

Načasování

Nejlepší čas na přesazení rostlin břečťanu je na podzim nebo brzy na jaře. Tímto způsobem se rostliny usadily před náročným letním horkem. Když už mluvíme o tom, vyberte si den, který je chladný a oblačný, abyste zabránili stresu rostlin.

Přesazování břečťanu je užitečné nejen pro vytváření nových rostlin v dané oblasti. Je to také efektivní postup údržby, když rostliny zarostly svůj prostor. Jakmile víte, že je čas na přesazení břečťanu, zkontrolujte oblasti rostlin, o kterých víte, že se rychle zakoření.

Technika

Měli byste vidět části rostliny, kde jsou listy, které klíčí podél vinné révy. Obvykle jsou na dobře zakořeněných rostlinách břečťanu a samotná réva má mnoho listových uzlů. Pomocí ostrých a sterilních nůžek kousek připněte a lopatou pomalu zvedněte břečťan ze země.

Tímto způsobem můžete snadno vidět kořeny kolem každého listového uzlu a uvolnit je tam, kde se připojují k půdě. Prořízněte mezi každým uzlem listu a zajistěte, aby každá sekce měla délku přibližně 8 palců. Rovněž by bylo nejlepší připravit místo pro přesazení předem, aby kousky břečťanu nevyschly.

Krok # 2. Opětovná výsadba

Jak již bylo zmíněno dříve, přínosem pro vás bude příprava nové stránky pro vaše transplantace břečťanu. Začněte uvolněním půdy a rozetřením kompostu před navlhčením oblasti vodou. Zkontrolujte trávy a plevel, abyste zajistili, že nic nebude konkurovat transplantacím živin v půdě.

Nastavte břečťanové sekce na 10 palců od sebe, ale nezapomeňte, pokud jste pokryli uzly listů půdou, abyste zajistili usazení. Jedná se o oblasti, kde se kořeny dotknou půdy. Údržba rostlin v tomto bodě bude udržovat půdu vlhkou, ale ne mokrou.

Být potenciálně invazivní lze předpokládat, že transplantace budou rychle aktivně růst. Rostliny však můžete posílit kompostováním přes kořeny a udržováním jejich vlhkosti. Rostliny břečťanu můžete také pěstovat na polytunnel, pokud je vaše klima pro zakládání rostlin náročné.

Pěstování a údržba břečťanské půdy

Anglické rostliny břečťanu jsou pravděpodobně jednou z nejlepších rostlin v podzemí, které je třeba vzít v úvahu, protože se jim bude dařit i při minimální péči. Budou nejlépe růst někde ve stínu s dobře odvodněnou a úrodnou půdou, ale očekávají, že se budou rychle rozvíjet až ve druhém až třetím roce. Jakmile se stanou, mohou tolerovat náročné podmínky, jako je plné slunce, sucho a slaná půda.

Problémy, se kterými se u těchto rostlin můžete setkat, by byly škody způsobené zvířaty, jako jsou jeleni. Tyto půdní kryty však můžete ponechat v polytunnel, abyste je chránili před zvířaty. Můžete se také setkat s hnědými skvrnami na břečťanových listech, ale tento stav je léčitelný fungicidy.

Pokud zjistíte, že rostliny břečťanu jsou příliš invazivní jako půdní pokryv, můžete uvažovat o modrém floxu, kapradině severní, vánoční kapradině a divokém zázvoru.

Jak spravovat a kontrolovat rostliny břečťanu

Břečťan se může stát invazivní půdní vrstvou, takže musíte vědět, jak řídit a kontrolovat růst těchto rostlin. Pro správu rostlin břečťanu je nejlepší kombinace mechanických a chemických metod. Pokud však rostlin není mnoho, postačuje jejich ořezávání nebo ruční tahání.

Chcete-li spravovat a kontrolovat rostliny břečťanu, vytáhněte během zimní sezóny co nejvíce vinné révy. Možná budete také muset snížit révu nebo použít hubu plevele, abyste ušetřili čas a úsilí. Poté můžete použít chemikálie během vegetačního období, kdy se rostliny znovu rozrostou.

Zahradníci často používají 5% roztok glyfosátu s povrchově aktivní látkou v centrálních uzlech, ale můžete použít 10% roztok v celém uzlu, pokud stále dorůstají. Dávejte však pozor na ostatní rostliny v této oblasti, protože nechcete, aby na ně chemikálie působily. Některé další možnosti ovládání rostlin břečťanu zahrnují jejich potlačení nebo také použití ohně.

Závěr

Břečťanové rostliny jsou jedním z nejlepších faktorů, pokud chcete pokrýt zahradu nebo skleník. Naučit se, jak přesazovat břečťanový půdní kryt, vám nejen umožní přidat další rostliny do zvolených oblastí, ale také to vyřeší problémy, když rostou. Jednoduše vezměte správné části rostliny břečťanu, které se rychle zakoření, a poté je přesaďte.

Nejlepší čas na přesazení rostlin břečťanu je na podzim nebo brzy na jaře, takže jejich kořeny se usadily před horkem léta. S přesazováním břečťanových zemních krytů byste neměli mít problém, protože se jim daří snadno i v náročných podmínkách. Nezapomeňte však, že rostliny břečťanu jako anglický břečťan mohou být invazivní, proto je vždy udržujte.