Jak transplantovat krvácející srdce: Základy

Přesun rostlin na nové místo se nemusí jevit jako zásadní problém, ale nedodržování toho, jak transplantovat krvácející srdce, může být pro jejich kořeny smrtelné.

Tyto trvalky jsou známé svými květy ve tvaru srdce, které během jara nikdy nepřitahovaly pozornost lidí. Když však květiny, které měly být zbarveny do růžové nebo bílé barvy, vypadají nažloutlé a slabé, může být nutné je přesadit.

Místo nemusí být vždy důvodem, proč vaše krvácející srdce vadnou. Ale pokud se o ně svědomitě staráte a stále ještě správně nerostly, může to být problém ve skutečnosti. I když si nejste jisti, proč vaše krvácející srdce vadnou, jejich transplantace může zvracet nebo zpomalit vadnutí.

Správný způsob transplantace krvácejících srdcí

Místo je skutečně největším problémem, ale mějte na paměti, že krvácející srdce mají citlivé kořeny, takže se neradi ruší. Pokud s nimi zacházíte nedbale, mohli by odmítnout růst, místo aby kvetli v nové oblasti.

Kdy je nejlepší čas pohnout krvácejícími srdci?

Neexistuje žádné pravidlo o tom, kdy můžete hýbat krvácejícími srdci. Kdykoli cítíte potřebu, jako když se nevyvíjejí ve své původní oblasti, mohou být transplantovány. Doporučujeme vám také některé stonky odříznout nebo je rozdělit.

Jejich přesunutí na začátku jara však může minimalizovat stres na kořeny, čímž se zvýší jejich šance na přežití. Nezapomeňte je přesadit dříve, než nastane nový růst, protože správné načasování může prospět jejich rozvoji.

Pokud jste si všimli, že je třeba je přesadit poté, co na jaře sotva kvetou, máte stále šanci na podzim. Tentokrát je přesuňte, když jsou v klidu nebo poté, co v létě ztratí listy.

Kam byste měli transplantovat krvácející srdce?

Pokud správné načasování může pomoci ve zdravém vývoji vašich krvácejících srdcí, umístění je na druhé straně tím, co umožňuje růst. Přesuňte je do oblasti, která může poskytnout ideální podmínky, které vyžadují.

Jak již bylo zmíněno dříve, moc se jim nelíbí, když se s nimi pohybujete, takže pokud nové místo také není kompatibilní s jejich růstem, možná je budete muset znovu transplantovat. Pokud budete i nadále narušovat jejich kořeny, nakonec s největší pravděpodobností uschnou.

Vybraná oblast musí být dostatečně vystavena světlu, ale ne tolik v odpoledních hodinách, kdy může být pro jejich pohodlí příliš intenzivní teplo. Proto jděte na částečně zastíněné místo, které je může chránit před ostrým sluncem.

I když pro ně neexistuje žádný konkrétní typ půdy, který by byl pro ně ideální, dávají přednost kypří a bohaté na organickou hmotu. Krvácející srdce mají ráda zemi, aby zůstala vlhká, ale ne příliš mokrá, takže musí být schopna dobře odtékat, aby vlhkost byla mírná.

Jak transplantovat krvácející srdce?

Přesunout je může být obtížné, ale bude to stát za to riziko. Pro lepší výsledky si místo výsadby předem připravte. Otvor musí mít dvojnásobnou velikost kořenů a musí být vykopán, než bude krvácející srdce odstraněno z původního umístění.

Při vykopávání rostliny musíte udržovat poloměr alespoň šest až dvanáct palců od její základny, abyste uchovali co největší část kořenové hmoty, protože se při narušení snadno poškodí. Nenechávejte je příliš dlouho od země, proto je vysaďte co nejdříve.

Proč byste měli ve skleníku vysazovat krvácející srdce?

Zvažovali jste, že své krvácející srdce zasadíte do skleníku? Mnoho zahrádkářů je zvědavých na zahradnické práce s tunelem, ale váhají s pokusem, protože si myslí, že je příliš drahé je kupovat nebo stavět. K dispozici jsou však i dostupnější možnosti, například mini skleníky. Jsou menší, ale poskytují stejné výhody jako běžné skleníky.

Pokud jste stále na plotu, zde je několik důvodů, proč byste měli své krvácející srdce zasadit do skleníku:

Skleníky udržují škůdce daleko

Zvířata a škodliví škůdci, jako jsou mšice, třásněnky, jeleni, krtci a další, by rádi žvýkali vaše květiny, listy a plody. Tito tvorové jsou vytrvalí a některé z nich je těžké odhalit. Vzhledem k tomu, že prevence je vždy lepší než léčba, umístění rostlin do apolytunnelandu a přidání sít a pastí může snížit riziko napadení škůdci.

Skleníky jsou skvělé pro začátek semen

Skleníky jsou skvělé pro zahájení semen, protože poskytují celoroční teplo a ochranu. Budou udržovány v bezpečí uvnitř krytu a nebudete je muset umisťovat do garáží nebo sklepů.

Pěstujte více rostlin a prodlužte vegetační období

Se skleníkem budete moci prodloužit vegetační období svých rostlin, protože budete moci ovládat vnitřní prostředí pomocí polymeru. Budete si také moci vybrat z rostlin s teplým nebo chladným počasím bez ohledu na roční období a oblast, ve které žijete.

Závěrečné úvahy o tom, jak transplantovat krvácející srdce

Po úplném pochopení myšlenky, jak transplantovat krvácející srdce, je čas uplatnit své znalosti v praxi. Samotný proces není složitý, ale ujistěte se, že kořeny jemně zvládnete, protože na tom do značné míry závisí jejich přežití.