Jak transplantovat ibišek ve 3 snadných krocích

Jste zahradnickým nadšencem, který chce vědět, jak přesadit ibišek? Ibišek, známý také jako růžový sléz, nezapomene přidat vaší zahradě barvu a život. Květy ve tvaru trumpety této rostliny mají různé barvy včetně červené, žluté, růžové, oranžové, broskvové, korálové a bílé.

Fakta o ibišku, která vás mohou překvapit

Věděli jste, že ibišek se v Číně používá k leštění obuvi? Existuje asi 250 druhů bylin, keřů a stromů, které patří do tohoto rodu kvetoucích rostlin, a jsou většinou pěstovány v tropických oblastech po celém světě.

Ibišek představuje různé kulturní významy

Tato rostlina je také spojována s různými kulturními symboly. Květy ibišku symbolizují krásu, mladé ženy, bohatství, slávu a slávu. Během viktoriánské éry byly ženy, které dostaly květy ibišku, považovány za krásné.

Je to dobrý čaj

Pokud jste nikdy nezkoušeli ibiškový čaj, přicházíte o. Nejoblíbenější odrůda ibišku, která se používá k přípravě čaje, se nazývá Hibiscus sabdariffa. Jeho červené květy jsou také známé pro své přínosy pro zdraví, a proto se běžně používají jako doplněk stravy.

Může být použit k léčbě nemocí

Starověcí Egypťané pili čaj z ibišku, aby pomohli snížit jejich tělesnou teplotu, podpořili diurézu a léčili srdeční a nervová onemocnění. Na druhou stranu ji Afričané používali jako lék na zácpu, rakovinu, onemocnění jater a nachlazení. V Íránu se ibišek používá ke snižování vysokého krevního tlaku i hladiny cholesterolu.

Dužninu z listů rostliny lze použít k hojení ran v kůži. Podle studií může mít ibišek také potenciál k léčbě rakoviny a podpoře hubnutí.

Můžete z toho vyrobit lano a papír

Věděli jste, že tuto rostlinu lze použít také na výrobu papíru? To je však možné pouze u Hibiscus cannabinus, nikoli u jiných odrůd Hibiscus. Kromě toho se ibišek používá také v různých oblastech, jako jsou terénní úpravy a lana a stavby.

Jak transplantovat ibišek

Nejlepší je provést transplantaci, když květy začnou mizet. Ibišek obvykle kvete až do konce srpna nebo září.

Když už jste u toho, proveďte transplantaci kolem konce srpna do konce října. Vysoké teploty a nadměrné slunce mohou způsobit stres rostliny.

Krok 1: Vyberte správné umístění

Vyberte si místo, které vyhovuje potřebám vaší rostliny ibišku. Neprospívají v oblastech s příliš velkým stínem a stojatou vodou. Pokud jde o vystavení slunci, vyžadují alespoň 6 až 7 hodin denně.

Kromě toho je nepřenášejte do oblastí vystavených stálému větru. Ibišek miluje sluneční světlo a teplé prostředí. Navíc se jim daří v dobře odvodněných půdách.

Krok 2: Připravte přenos

Odřízněte 1/3 větví, aby se výživa udržovala v blízkosti nejsilnějších částí rostliny. Kopejte přímo dolů kolem rostliny kruhovým způsobem – asi 1 stopu na palec průměru kmene pryč.

Vyvarujte se kopání šikmo, abyste nepoškodili kořeny. Rostlinu pomalu zvedejte, aby nedošlo k poškození kořenů. Kolem kořenů udržujte co nejvíce půdy. Dále zahalte kořeny pomocí zahradnické pytloviny a motouzu a zavažte je.

Krok č. 3: Přesuňte rostlinu ibišku

Na novém místě vykopat díru s volnou půdou pro odvodnění. Přeneste rostlinu do otvoru a naplňte ji ¾ nečistotami. Navlhčete půdu vodou a utlačte ji, aby se vytlačily vzduchové kapsy.

První 2 týdny po přesazení každé 2 dny rostlinu důkladně zalijte. Nezapomeňte mezi těmito dny nechat vyschnout.

Výhody používání hobby skleníku

Hobbypolytunnelis je skvělou volbou pro pěstování rostlin mimo sezónu. Ne všechny rostliny rostou po celý rok. Některé rostliny přežívají pouze na jaře, v zimě, v létě nebo na podzim.

Hobby skleníky však umožňují pěstovat rostliny kdykoli během roku. Umožňuje vám pěstovat rostliny, kterým se ve vašem podnebí nedaří. Pokud žijete v zemi, kde je vždy chladné počasí, můžete stále pěstovat tropické rostliny a dosahovat lepších výsledků.

Hobbypolytunnel navíc chrání vaše rostliny před přírodou, škůdci a dalšími věcmi, které brání růstu vaší rostliny. Jedná se o zastřešenou budovu, která brání mrazivému počasí, přílišnému teplu, nadměrnému dešti, silnému větru a dalším povětrnostním faktorům ve zničení vašich rostlin.

Kromě toho prodlužuje vegetační období, což má za následek vyšší počet produkce a lepší kvalitu. Díky neustálé technologické inovaci se skleníky zlepšují a poskytují vašim rostlinám nejlepší úkryt.

Závěr: Jak zasadit ibišek

Hibiscus prospívá při teplotách mezi 60-90 stupni Fahrenheita. Nemohou přežít při teplotách pod 32 stupňů Fahrenheita. Pokud žijete v oblasti, kde je obvykle zima, apolytunnel je skvělá investice.

Ibišek můžete pěstovat kdykoli během roku – dokonce i v zimě. Pomocí skleníku získáte kontrolu nad teplotou, kterou vaše rostliny ibišku potřebují, aby přežily a přinesly ty nejlepší květiny.

Nyní, když máte představu, jak přesadit ibišek, možná budete chtít přesunout své rostliny ibišku do hobbypolytunnel pro lepší ochranu a lepší růst.