Jak transplantovat Black Eyed Susans ve 3 krocích

Pokud chcete vědět, jak transplantovat černooké susany, budete rádi, že to trvá jen tři kroky. Nezapomeňte, že to bude vždy užitečná dovednost, ať už chcete šířit černooké susany, nebo pokud chcete přenášet ty, které jste začali doma. Koneckonců, je lepší pěstovat rostliny ve skleníku a později je v některých regionech přesadit venku.

Vzhledem k tomu, že černooké susany jsou krátkodobé trvalky, musíte vědět, jak je správně transplantovat. Postupováním podle níže uvedených tipů můžete snadno zabránit šokům po transplantaci a zajistit, aby se vašim rostlinám dařilo i po jejich opětovné výsadbě. Tento článek také obsahuje bonusové tipy pro péči a údržbu černookých susanů.

Transplantace černookých Susans pro začátečníky

Krok # 1. Příprava

Prvním krokem při transplantaci černookých susanů je příprava rostliny a místa. Tímto způsobem minimalizujete riziko šoku z transplantace. Nejlepší čas na přesazení těchto rostlin je na jaře, těsně předtím, než se u nich vyvine nový růst.

Transplantace v tomto období je optimální, protože budete mít dostatek času na založení kořenů před letním horkem. Někteří zahradníci také transplantují na podzim, ale je to bezpečné, pouze pokud máte skleník. Nechcete riskovat poškození kořenů v zimě venku.

Vyberte si chladný a zamračený den, aby nedošlo k namáhání rostlin a připravte také místo. Před výsadbou uvolněte půdu a přidejte kompost, abyste zlepšili její strukturu. Dobrou zprávou je, že black-eyed susans nejsou vybíraví při vystavení slunci, takže nejste omezeni při výběru samotné oblasti.

Krok # 2. Kopání a opětovná výsadba

Jakmile jsou rostlina a místo připravené, můžete rostlinu vykopat k přesazení. Začněte kopat kolem černookého susana, abyste usnadnili zvedání. Umístěte vzdálenost 10 palců od rostliny, abyste se vyhnuli zasažení kořenů.

Jemně zvedněte rostlinu z půdy a měli byste být schopni získat kořenovou hmotu s neporušenou půdou. Bylo by nejlepší, kdybyste předtím, než zvednete rostlinu, vykopali jste díru také na novém místě. Tímto způsobem při čekání nehrozí riziko vysušení kořenů.

Nová oblast by měla být dostatečně velká, aby předvídala kořeny. Umístěte rostlinu do středu díry tak, aby horní část půdní hmoty byla na stejné úrovni jako země. Naplňte otvor, aby se transplantace stabilizovala na místě, přičemž se ujistěte, že nejsou žádné vzduchové kapsy.

Krok # 3. Údržba

Posledním krokem pro přesazení černookých susanů je údržba. Nejlepší způsob, jak zajistit usazení a zabránit transplantačním šokům, je dobře zalévat rostlinu. Po výsadbě a udržení vlhkosti půdy půdu nasyťte, aby horní dva palce země nevyschly.

Dbejte však na to, abyste své transplantace nepřeplňovali, protože to může také podpořit hnilobu kořenů. Můžete také krmit na jaře, abyste posílili své černooké susany dva měsíce poté, co jste je znovu zasadili. Mělo by stačit vyvážené a zředěné tekuté hnojivo, mějte však na paměti pokyny na štítku, abyste zabránili spálení kořenů ani listů.

Pokud je vaše podnebí příliš extrémní, může být transplantace do tunelů výhodnější v některých oblastech. Pamatujte, že extrémní teploty poškozují regeneraci transplantátu. Proto můžete také své rostliny v rámci údržby mulčovat, pokud jsou venku.

Výsadba černookých Susans

Chcete-li zajistit, aby se vašim nově transplantovaným černookým susanům dařilo, chcete potvrdit, že při jejich výsadbě podstoupí optimální podmínky a postupy. Například University of Florida doporučuje mít černooké susany na slunném místě. Samotný web bude také dokonalý, pokud bude úrodný a dobře odvodněný, aby pomohl vašim transplantacím rychleji se etablovat.

Pravidelně můžete kontrolovat půdu, abyste zjistili, zda nepotřebují zalévat, a poté rostliny na začátku vegetačního období oplodnit. Můžete dokonce zablokovat své černooké susany, abyste prodloužili období květu. A pokud chcete do konce podzimu další kvetení, můžete je po prvním květu odříznout.

Běžným problémům u černookých susanů lze za ideálních podmínek růstu a správy obecně snadno zabránit. Správnému zalévání a udržování stabilních podmínek v prostředí se můžete vyhnout tomu, že se na vašich rostlinách vytvoří plíseň, rez a listové skvrny. Čistota a pravidelná kontrola by měly také udržovat na uzdě škůdce jako mšice a vaše černooké susany by měly být chráněny před jakýmkoli závažným napadením.

Závěr

Jednou z nejdůležitějších dovedností, které se musí každý zahradník naučit, je přesazování, a to iu rostlin s nízkou údržbou, jako jsou susany černooké. Proces můžete zjednodušit a naučit se transplantaci černookých susanů ve třech jednoduchých krocích a nemusíte se bát transplantačního šoku.

Připravte si místo předem, aby nedošlo k vysušení transplantací. Vykopejte rostliny na jaře, abyste zabránili problémům s teplem v létě nebo mrazivým podmínkám v zimě. Tímto způsobem vaše rostliny vytvořily silné kořeny.

Kopejte kolem rostliny, abyste usnadnili zvedání, a umístěte je na nové místo. Půdu dobře zalévejte a v rámci údržby chraňte oblast před vysycháním. Můžete také oplodnit dva měsíce poté, co jste transplantovali černooké susany, a máte hotovo.