Jak teplý je tunel během zimy

Možná vás napadlo: „Jak teplé je v zimě apolytunnelget?“ Není žádným tajemstvím, že teploty mrazu nejsou vhodné pro rostliny, ať už jsou v apolytunnelor, nebo ne. Abyste je udrželi zdraví, musíte se ujistit, že se ve vašem skleníku příliš neohřívá ani neochladí.

Teplota vašeho polytunnel se liší v závislosti na několika faktorech, jako je klima, polytunnelglazing, venkovní teplota a další. Obecně je teplota v apolytunnelis o 30 stupňů F vyšší než venkovní teplota. Ovšem počasí, polytunnelglazing, venkovní teplota mohou ovlivnit

Funguje apolytunnel v zimě?

Jedním slovem ano. Musíte se však připravit na výsadbu zimní sezóny. Mezi faktory, které musíte vzít v úvahu, patří izolace, napadení škůdci a druhy rostlin, které chcete pěstovat.

Izolace

Rostliny potřebují k růstu energii (teplo), takže musíte v zimě vzít v úvahu svůj zdroj tepla. Vydržte energii / teplo, které získáte izolací skleníku.

Napadení škůdci

Kromě vašich rostlin jsou škůdci v zimě přitahováni také do teplejšího podnebí. Chcete-li zabránit tomu, aby škůdci způsobili vážné škody, zbavte se odumřelých listů, rostlin, kamene, prázdných nádob a dalších materiálů, ve kterých se mohou vyskytovat škůdci.

Druhy rostlin

Buďte praktičtí ohledně typu rostlin, které chcete ve skleníku pěstovat. Například pokud teplota nepřekročí 20 stupňů F, je nejlepší zasadit zeleninu a byliny studené sezóny, jako je česnek, cibule, fazole, špenát, šalotka atd.

Jak v zimě udržujete svůj polytunnel v teple?

Jak již bylo zmíněno, rostliny potřebují teplo, aby přežily a vytvořily chutnou sklizeň. Tady je několik způsobů, jak udržet váš polytunnel v zimě teplý:

Přidat izolaci

Jedním z nejlevnějších způsobů přidání izolace je použití bublinkové fólie. Kromě ochrany křehkých obalů může vrstva bublinkových obalů na zdi zadržovat teplo a blokovat chlad. Čím větší jsou bubliny, tím lepší je izolace.

Zakryjte své rostliny

Chcete-li poskytnout další teplo, pomůže vám zakrýt vaše rostliny v chladnějších nocích. K zadržení vlhkosti můžete použít kryty řádků, plachty a zahradnické rouno. Pokud není zimní sezóna, během dne kryt sejměte, zejména pokud je příliš vlhký.

V oblastech s drsnou zimou, jako je Montana a Severní Dakota, můžete pro lepší izolaci použít mrazuvzdornou tkaninu. Frostová tkanina umožňuje dešti a zavlažování volně proudit do vašeho tunelu, zatímco udržuje teplo. Pokud máte rostliny, kterým se nejlépe daří ve vlhkém prostředí, zvažte použití mrazuvzdorné látky.

Nainstalujte topný systém

Jedním z bezpečných způsobů, jak udržet váš polytunnel v zimě teplý, je instalace topného systému. Ohřívače však mohou být drahé a teplo se rozptýlí, pokud topení vypnete. Můžete použít ohřívače prostoru speciálně vyrobené pro skleníky. Pokud vám nevyhovuje prodlužovací kabel ve skleníku, rozhodněte se pro ohřívače propanu. Pamatujte, že musíte rozdělovat ohřátý vzduch do celého skleníku.

Proč se skleníky oplatí investovat?

Domácí zahrádkáři mohou těžit z toho, že během zimy budou mít apolytunne. Pokud jste stále na plotu, zde jsou některé z důvodů, proč stojí za to apolytunnelis:

Prodlužte vegetační období

Skleníky mohou prodloužit vegetační období vašich rostlin. Pokud žijete v Idahu, Oregonu nebo kdekoli v oblasti severozápadního Pacifiku, léta jsou chladná a krátká, takže je náročné pěstovat jednotlivé rostliny. Skleníky vám umožní zahájit výsadbu, i když je venku stále mráz.

Chrání také vaše rostliny před deštěm a brání jim v plísních. Ve sklizni můžete pokračovat, i když je venkovní teplota nižší než obvykle.

Pěstujte různé druhy rostlin

Při pěstování určitých rostlin se nemusíte spoléhat na roční období. Pokud žijete v severní části země, pak víte, jak náročné je pěstovat plodiny teplé sezóny. Citrusové stromy, lilky a melouny se v regionech s chladnými zimami nemohou dařit – pokud je nedáte do skleníku.

Instalací apolytunnel s topným systémem a pěstováním světel můžete pěstovat a sklízet různé druhy ovoce a zeleniny. Na zahájení výsadby nemusíte čekat na další vegetační období. Ať už jste nováček nebo zkušený zahradník, určitě budete mít užitek ze skleníku.

Chraňte rostliny před větrem a srážkami

Extrémní srážky mohou poškodit vaše rostliny, zejména ty jemné. Po silném dešti si můžete všimnout, že některé z vašich rostlin jsou ohnuté k zemi. Lehká vrstva sněhu může zničit celou zahradu křehkých rostlin.

Pokud se často setkáte s mrazem a silnými dešti, pěstování rostlin v apolytunnelis je lepší nápad. Prostředí můžete ovládat přidáním izolace, krytu, elektrických ohřívačů, solárního vytápění a dalších přírodních zdrojů tepla. To vám umožní vytvořit mikroklima uvnitř vašeho polytunneld přes venkovní teploty.

Odpověď na otázku „Jak teplý je Apolytunnel během zimy?“

Existuje několik možností, jak se během zimy vyhřát polytunne. Nemusíte utrácet jmění, abyste ve svém skleníku vytvořili dokonalé klima. Stručně řečeno, odpověď na otázku: „Jak teplý je v zimě apolytunnelget?“ záleží na venkovní teplotě a topných technikách, které implementujete.