Jak teplé by mělo být, než můžete umístit rostliny venku na mini polytunnel?

Ti, kteří jsou zvědaví na minipolytunnelgardening, kladou otázky typu: „Jak by mělo být teplo, než můžete dát rostliny venku do mini skleníku?“ Pokud chcete pěstovat své rostliny, ale nejbližší věc, kterou máte na dvoře, je střešní terasa, pak pravděpodobně uvažujete o vyzkoušení minipolytunnelgardeningu.

Kdo říká, že potřebujete akr půdy, abyste si mohli užít tento koníček zbavující stresu? Se svým mini skleníkem budete moci pěstovat a sklízet své rostliny, plodiny a květiny z vlastního domova. Chcete-li začít s vaší cestou minipolytunnelgardening, podívejte se na nejčastější otázky související s topolytunnelgardening:

Jakou teplotu mohu dát svým rostlinám ven?

Většina pokojových rostlin pochází z tropických oblastí, proto byste neměli být překvapeni, pokud nebudou schopni prospívat při nízkých teplotách pod 55 ° C.

Kdy mám dát rostliny venku?

Chcete-li zůstat na bezpečném místě, můžete rostliny umístit venku poté, co počkáte asi 2 až 4 týdny od posledního mrazu.

Kdy by měly být rostliny vyřazeny ze startéru semen?

Ve většině případů by bylo bezpečné vyndat vaše rostliny asi čtyři až šest týdnů po zahájení semen. Je však důležité si uvědomit, že pokud jsou vaše rostliny příliš stresované, stanou se zranitelnějšími vůči škůdcům i chorobám.

Kdy můžete umístit rostliny venku do mini skleníku?

Nejlepší je zahřát vegetariánskou sezónu v minipolytunnel na začátku března nebo dubna, protože netolerují mráz. Navíc většina z nich má tendenci růst dobře asi za čtyři až osm týdnů.

Na druhou stranu, pokud žijete ve vyšších nadmořských výškách, kde se mrznoucí teploty mohou protáhnout i do jara, je nejlepší počkat přibližně do poloviny dubna nebo začátkem května, než své rostliny dáte venku do mini skleníku.

Mám zakrýt svá semínka plastovým obalem?

Chcete-li urychlit fázi klíčení rostlin, je nutné použít květináče z umělé hmoty nebo z plastového obalu.

Dbejte na to, aby plastová kopule nebo obal dokonale přiléhaly k vašemu zásobníku na osivo. Jinak nebude moci udělat nic pro to, aby semena zůstala vlhká ještě předtím, než vyklíčí. Kryt můžete odstranit, jakmile uvidíte první známky zelené barvy.

Jsou rostliny v pořádku při teplotě 40 ° C?

Přesun rostlin přímo pod sluneční světlo (při 40 ° C) může způsobit spálení jejich listů. Udržování většiny vašich tropických rostlin během podzimu je však v pořádku.

Proč lidé dávají přednost zahradnictví Minipolytunnel?

Stále více lidí se rozhodne vyzkoušet minipolytunnelgardening, protože jim to umožňuje ušetřit spoustu místa, užít si lepší ovládání klimatu, vyšší mobilitu, snížit náklady a další. Abyste měli lepší představu, podívejte se blíže na to, proč se lidé rozhodnou pěstovat své rostliny v mini skleníku:

Nezabírají příliš mnoho místa

Nejlepší na používání minipolytunnelů je skutečnost, že jej můžete snadno umístit na svoji palubu, terasu nebo dvorek, protože jsou speciálně navrženy tak, aby se vešly do nejmenších prostor.

Umožní vám vychutnat si čerstvé produkty po celý rok

Ačkoli některé druhy potravin nebudou po většinu roku k dispozici, můžete si je snadno vychutnat po celý rok, pokud máte svůj mini skleník. To znamená, že můžete uspokojit svou chuť na jahody i během zimní sezóny! Během nejteplejších červencových dnů si můžete brokolici užít přímo ze Země.

Můžete je snadno přemístit

Bylo by pro vás relativně snadné přemístit minipolytunnelinto na slunná místa během těchto chladných zimních měsíců nebo zastíněných míst během letních veder.

Jsou skvělé pro pěstování bylin v interiérech

Pokud se chystáte pěstovat své vlastní bylinky, jako je pažitka, máta, koriandr nebo kopr, nikdy se nemůžete pokazit se zahradou minipolytunnel. Stačí umístit minipolytunnelin do rohu vaší ložnice nebo poblíž kuchyňského okna a je vše hotové. Jako bonus také pěstování bylin v minipolytunnelcan pomáhá udržovat tyto otravné chyby na uzdě.

Poskytnou vašim rostlinám skvělý náskok

Pokud chcete svým rostlinám dát zdravý start, měli byste vážně zvážit minipolytunnelgardening. Pokud si nejste vědomi, mini skleníky jsou skvělé pro začátek semen, dokud nebudou dostatečně silné na to, aby byly přepraveny do větší nádoby nebo přímo do země.

Je však důležité si uvědomit, že v průběhu celého procesu je třeba vzít v úvahu několik prvků. Patří mezi ně dostatečné množství vody, světla, větrání a krmiva. Protože mini skleníky vám dávají možnost zahájit proces setí mnohem dříve než obvykle, budete moci svým rostlinám poskytnout silnější základ.

Jsou ideální pro pěstování citlivých rostlin

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se lidé rozhodnou používat mini skleníky, je skutečnost, že jsou schopni udržet citlivé a citlivé rostliny v bezpečí, i když teploty mrznou. Příkladem citlivé rostliny, která má vlastní soubor specifických potřeb, je orchidej. Pěstování těchto květin uvnitř vašeho minipolytunnel jim poskytuje ideální podmínky pro růst, protože se jim daří, když jsou zasazeny do dobře provzdušněné půdy, zastíněných oblastí a vlhkého podnebí.

Co dále vědět „Jak by mělo být teplo, než můžete rostliny umístit venku do mini skleníku?“

Nyní, když znáte odpovědi na otázky typu „jaké by mělo být teplo, než můžete rostliny umístit venku do mini skleníku?“, Možná jste připraveni svůj mini skleník postavit. Zažijte radost ze sledování malých sazenic rostoucích přímo ve vašem domě!