Jak správně zvolit podlahu z tunelů

Zahrádkáři nováčků v tunelu musí vědět, jak si vybrat podlahovou krytinu tunelů, s ohledem na to, zda potřebujete konkrétní podlahu, vhodný materiál a jestli chcete, aby byla trvalá nebo ne. Zahájení rostlin ve skleníku nekončí pouze výběrem rostlin. Úspěch vaší kultivace bude určovat i samotná konstrukce tunelů.

Dobrou zprávou je, že se nemusíte cítit zahlceni něčím tak jednoduchým, jako je podlaha z polytunnelů. Když se dozvíte o každém ze tří faktorů, můžete na konci tohoto článku přijít s nejlepší podlahou. Uvědomte si, že rostliny a umístění zahradníka se liší, takže nejlepší podlaha tunelů sama o sobě bude pro každého jednotlivce specifická.

Jak vybrat podlahovou podlahu: 3 faktory, které je třeba vzít v úvahu

Máte své podlahy s polytunnelem?

Možná by vás tato otázka zajímala, vzhledem k tomu, že skutečně hledáte podlahu pro svůj skleník. Ti, kteří mají malé skleníky, to však mohou mít přímo na půdě, protože i tak pěstujete plodiny v zemi. Výhodou této konstrukce je, že můžete očekávat kvalitu odvodnění založením na půdě vašeho místa.

Dobré odvodnění

Pokud žijete v oblasti s dobrou půdou s přirozeným odtokem, jako je hlína, váš polytunnel nemusí potřebovat podlahu. Podlaha je však téměř vždy nutná, protože zahradníci nemohou zaručit, že půda nebude blátivá a nezmění se na špínu. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda můžete podlahu přeskočit, je otestovat půdu a odhadnout, zda se v ní vašim rostlinám bude dařit.

Vyvýšené postele

Co když rostu ve vyvýšené posteli ve skleníku? Pokud je to váš případ, můžete také přeskočit podlahu, aby vaše kořeny rostlin rostly hlouběji. Chcete-li usnadnit navigaci v interiéru, můžete místo toho vytvořit cestu ze štěrku.

University of Georgia také doporučuje drcený kámen nebo popel. Pokud chcete něco náročnějšího, cihla nebo beton jsou také vynikající cestou, ale mějte na paměti, že sypké materiály podporují lepší vlhkost, provzdušňování a absorpci povrchu.

Podlahový materiál

Organické vs. nerozkládající se

Při výběru podlahového materiálu pro skleník to může být zdrcující kvůli mnoha dostupným možnostem. Pokud chcete být ekologičtí, můžete použít dřevní štěpku a piliny na úkor toho, že nebudou dlouhodobé. Můžete také použít cement, cihly, štěrk nebo dřevo, pokud chcete odolnější podlahu.

Pokud se rozhodnete použít beton nebo dřevo, je třeba zdůraznit, že je třeba zajistit odvodňovací systém. V opačném případě riskujete vznik plísní ve skleníku. Na druhou stranu vám materiály jako cihla nebo dlažební kámen pomohou udržovat teplo během noci, pokud žijete v chladné oblasti.

Dalším aspektem je, pokud pracujete delší dobu ve skleníku, pro zajištění bezpečnosti potřebujete texturovanou podlahu.

Rohože proti plevelům

Svou podlahu můžete také vylepšit použitím rohoží na plevel, zejména pokud máte komerční skleník. To udrží plevele a škůdce na uzdě, aby se minimalizovala potenciální práce ve velkém skleníku. Pokud chcete estetičtější podlahu, lávové a krajinné kameny jsou příznivé, ale dávejte pozor na náklady a údržbu.

Beton

Celkově lze říci, že pokud chcete konkrétní materiál, který je populární ve sklenících, je odpovědí beton. Zajistěte, aby byla nalita a izolována, abyste z ní vytěžili maximum a zabránili nevýhodám v odtoku a teplu. Volba podlahy přesto závisí na vás a které si myslíte, že je pro váš skleník nejpraktičtější.

Polotrvalé nebo trvalépolytunnelpodlahy?

Článek dříve diskutoval o možnosti použití organických nebo nerozložitelných materiálů. To do jisté míry souvisí také s dalším hlediskem, kterým je potřeba permanentního nebo semi-permanentníhopolytunnelflooringu. Organické materiály se časem rozkládají, což znamená, že je nakonec budete muset vyměnit.

Pokud chcete trvalépolytunnel podlahy, pak vaše volba zahrnuje beton, dřevo nebo cihly. Počáteční náklady ve srovnání se semipermanentními materiály, jako jsou jehličí nebo písek, budou vyšší, ale jsou dostatečně odolné pro delší použití. Pomohlo by také uvážit, že budete potřebovat bariéry proti plevelům pro polotrvalé materiály, abyste zabránili růstu trávy a jiných organismů ve skleníku.

Závěr

Pěstovat plodiny v tunelu se vyplatí, protože to pomáhá zajistit zdravé rostliny a dobrý výnos. Potřebujete však také znalosti o struktuře samotného tunelového tunelu, včetně toho, jak správně zvolit podlahovou podlahu. Mějte na paměti tři faktory, měli byste skončit s konkrétním materiálem, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Tři důvody pro výběr podlahových krytin z tunelů zahrnují to, zda jeden potřebujete, konkrétní materiál pro podlahu a pokud hledáte trvalou nebo semipermanentní podlahu. Měli byste také pamatovat, pokud chcete něco, co vyžaduje vysokou údržbu, nebo pokud chcete zajistit, aby plevele a škůdci byli vždy na uzdě. Pokud je vaše půda ideální, možná nebudete potřebovat ani samotnou podlahu.

Beton je obecně nejoblíbenější a nejbezpečnější volbou, protože poskytuje dobrý odvod a zadržování tepla. Avšak každá podlaha zahradníka s nejlepším polytunnelem se liší kvůli různým faktorům, které vstupují do hry. Zahrnují náklady, dostupnost a dobu trvání zamýšleného použití.