Jak správně přesazovat muškáty

Chcete vědět, jak transplantovat muškáty? Muškáty jsou krásné květiny, které přicházejí v jasných a veselých odstínech růžové, červené a pomerančové.

Ať už chcete své pelargónie pěstovat na zahradě nebo je přenést na místo, kde mohou přezimovat, muškáty se snadno přesazují. Jen se ujistěte, že jim po přesunutí poskytnete dostatečný přístup ke světlu a vlhkosti. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak transplantovat muškáty.

Jak přesazovat pelargónie školky

Muškáty kvetou každé jaro a oblékají své krásné a barevné květiny. Existují tři nejběžnější druhy muškáty: muškáty zahradní nebo zonální (Pelargonium x hortorum), muškáty břečťan (Pelargonium peltatum) a muškáty vonné (Pelargonium spp.)

Když přesazujete muškáty, vyvarujte se toho, dokud neuplyne poslední strach z mrazu. Nejlepší čas na přemístění rostlin je, když se půda zahřeje a rostliny dostanou přibližně šest až osm hodin úplného až částečného slunečního záření.

Před přesazením pelargónie do školky budete muset zdrsnit husté kořeny a odstranit volné okraje rašelinových nádob. Vyčistěte rašelinové hrnce a důkladně je namočte.

Vysaďte mladé muškáty do květináče o velikosti 6 až 12 palců a naplněného vysoce kvalitní směsí. Můžete jej také zasadit přímo do vaší zahrady do vysoce kvalitní půdy smíchané s kompostem a rašelinou, aby byl zajištěn dobrý odvod půdy.

Také se ujistěte, že rozmisťujete své rostliny dostatečně daleko (asi 8 až 12 palců od sebe), aby se při růstu navzájem nedotýkaly. V opačném případě to může omezit jejich růst a vyspělost. Po přesazení své muškáty zalévejte hluboce, dokud nebude půda nasáklá a voda nevyteče na dno nádoby.

Jak správně přemisťovat zralé muškáty

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda potřebujete přemístit své rostliny nebo ne. Budete vědět, že je čas na přemístění rostlin, když přerostly své květináče; jejich kvetení se zpomalilo, nebo potřebují více slunečního světla.

S transplantací rostlin je nejlepší počkat do příštího jara. Když své rostliny přesadíte, abyste podpořili růst, budou potřebovat energii k vytvoření nových kořenů. Před přesazením odřízněte květiny a dlouhé větve pomocí čistých nůžek nebo zahradních nůžek, aby vaše rostliny mohly soustředit svoji energii na růst.

Nezapomeňte své nůžky dezinfikovat před a po jejich použití. Můžete použít hotové řešení, nebo si můžete vyrobit vlastní smícháním jednodílné vody a jednodílného alkoholu. Tím se zabrání šíření chorob a poškození vašich rostlin.

Opatrně zvedněte každou rostlinu pelargónie z půdy pomocí zahradní vidlice. Opatrně vložte rostlinu do většího květináče naplněného čerstvou zeminou nebo ji umístěte do nové výsadby ve vaší zahradě. Nezapomeňte nastavit muškáty ve stejné hloubce půdy, kde byly dříve zasazeny. Pokud ji zasadíte hlouběji, než byla, bude vašim rostlinám trvat déle, než vypěstují nové kořeny.

Jakmile rostliny přenesete, nezapomeňte je zalévat. Zalévejte je, dokud neuvidíte odtok z odtokového otvoru hrnce. U zahrad je napojte do hloubky půdy šest až osm palců. Zalévejte své rostliny denně, aby byla půda rovnoměrně vlhká.

Jak transplantovat pro přechod

Mnoho zahradníků běžně zachází s muškáty a jejich příbuznými rostlinami jako s letničkami. Ve skutečnosti jsou to ale něžné trvalky, protože jsou odolné pouze v zónách odolnosti USDA 10 až 11. Nemusíte své rostliny kopat, čistit je, pytlovat a pověsit, jako byste to udělali u většiny kvetoucích cibulovin. Místo toho můžete pelargónie jednoduše přenést do interiéru a umístit je do jižního nebo východního okna.

Svým rostlinám můžete poskytnout doplňkové světlo, aby vaše muškáty mohly i nadále kvést po chladnější období. Během podzimu můžete navíc přesunout venkovní muškáty do interiéru a příští letní sezónu je přesunout zpět.

Jak transplantovat pro přezimování

Jakmile teplota během noci poklesne, je čas připravit rostliny na zimu. Pomocí zahradní vidlice opatrně okopávejte své pelargónie. Zbývající květiny ořízněte pomocí zahradnických nůžek. Nebojte se, dorostou, jakmile své rostliny přenesete do interiéru a umístíte je do slunečného okna.

Zasaďte své vykořeněné muškáty do květináče o průměru 8 až 10 palců a naplněného kvalitní zalévací směsí. Ujistěte se, že je v květináči dostatek drenáže a půda dobře odvodňuje. Zkraťte muškáty, dokud nebudou vysoké šest palců. Okamžitě je napojte.

Hlavní důvody pro pěstování muškáty ve skleníku Mini

Existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit výsadbu muškáty v mini skleníku. Za prvé chrání vaše rostliny před škůdci a chorobami. Nejčastějšími škůdci, kteří útočí na muškáty, jsou mšice, smyčky zelí, padající červi, šupiny a slimáci.

Na druhou stranu jsou také náchylní k určitým chorobám, jako je bakteriální plíseň, skvrnitost listů Alternaria, rez pelargonium a černá noha. Udržování pelargónie uvnitř minipolytunnelů snižuje riziko napadení škůdci a infekcí chorobami.

Kromě toho apolytunnelcan také udržuje tyto jemné trvalky v bezpečí před nepředvídatelným počasím. Mráz, sníh, led, silný vítr a silný déšť mohou vaše trvalky snadno poškodit. Pěstování uvnitř minipolytunnel chrání vaše rostliny před nepřízní počasí.

Závěr: Jak přesadit muškáty

Vědět, jak přesazovat muškáty, je nezbytné pro zajištění zdravých a kvetoucích rostlin. Nezapomeňte na tyto tipy, abyste mohli pěstovat krásné květiny celou sezónu.