Jak správně opylovat v polytunnel

Je zásadní vědět, jak ručně opylovat pomocí apolytunnel, pomocí včel nebo prostřednictvím zařízení. Pro oplodnění rostlin je nezbytný produktivní skleník. Koneckonců, tak se množí, takže je jen na zahradníkovi, aby věděl, jak k opylování dochází uvnitř.

Nestačí jen naučit se zakládat rostliny ve skleníku. Ale abyste skutečně zachytili podstatu přírody uvnitř, možná budete muset zasáhnout Pollination. Úspěšné opylování povede k lepšímu výnosu, což zase zajistí udržitelný zisk.

Definitivní průvodce, jak opylovat ve skleníku

Než se naučíte o ručním opylování, používání včel nebo opylování zařízení, hraje jeden aspekt úspěchu také polytunne. Například samoopylující rostliny se budou spoléhat na pohyb vzduchu. Ale také udržuje rostliny zdravé, takže to ve skleníku vyžadují i ​​ty, které se nepopylují.

Je také důležité vědět, že některé rostliny nevyžadují opylování. Tento článek bude diskutovat některé příklady těchto plodin později.

Ruční opylování

Pokud máte skleník malého rozsahu, nejlepším způsobem opylování je manuální zásah. Ti, kteří mají většípolytunnel, to však mohou dělat ručně, ale bude to vyžadovat čas a úsilí. Ruční opylování, již od samotného názvu, vyžaduje zásah zahradníka.

Ruční opylování obecně znamená, když přesunete pylová zrna ze samčího květu do samičího květu. Toto je běžná praxe při pěstování cukety ve skleníku a jiných rostlinách, jako jsou rajčata. Některé rostliny mají samčí a samičí část, zatímco jiné vyžadují dvě rostliny v křížově opylovaných plodinách.

V závislosti na typu rostliny, kterou máte ve skleníku, se liší metoda manuálního opylování. Někteří používají k napodobování opylovačů elektrický zubní kartáček, zatímco jiní shromažďují pyl měkkým kartáčkem. Pokud chcete urychlit plodiny svých plodin, bude také užitečné ruční opylování.

Použití včel

Přirozenější způsob opylování thelytunnelis zavedením včel. Včely jsou jedním z nejspolehlivějších opylovačů, takže jejich umístění logicky pomůže vašim rostlinám. Pokud máte také větší skleník, používání včel vám ušetří více času.

Jak pomáhají čmeláci při opylování? Chlupy na těle včely přitahují pylová zrna, což pomáhá při přenosu pylu k úspěšnému opylování. Je úspěšný, protože je typické, že se jedna včela soustředí pouze na jednu rostlinu.

Některé příklady plodin v polytunnel, které budou mít prospěch z opylování včelami, jsou bobule, lilky a rajčata. Pokud pěstujete květiny ve skleníku, je také prospěšné mít včely po celé vegetační období. Mějte však na paměti, že pokud váš polytunnel používá pesticidy, můžete předpokládat, že použití včel k opylování by se nehodilo.

Pokud si opravdu myslíte, že jsou včely vhodné pro váš skleník, nákladově efektivním, ale efektivním způsobem, jak je zavést, je použití úlových boxů. Čmeláci však mohou navštívit vaše polytunnely, pokud jim poskytnete lákavé prostředí. Manipulujte s chováním včely tím, že budete mít poblíž zdroj vody a místo pro úl na jihu nebo jihovýchodě.

Opylování zařízení

Pokud se ruční a přirozené opylování nezdá vhodné pro váš skleník, můžete také opylovat pomocí zařízení. Existují specifická zařízení, která vám pomohou šířit pyl, aby byla zaručena optimální výtěžnost v interiéru. Existují také elektrické opylovače, kterými můžete vibrovat na rostlinu tak, aby uvolňovala pyl.

Pokud jste trochu vynalézavější, foukače listí vám mohou také pomoci zvýšit polytunnelyield. Nezapomeňte jej však používat při nízkém nastavení, tři stopy od rostliny po dobu 20 sekund, abyste nepoškodili plodiny. Zahradníci jsou ohromeni zejména používáním foukačů listů na květiny.

Které rostliny v Thepolytunnel vyžadují opylování?

Pokud plodiny, které máte v polytunnel, produkují ovoce a semena, můžete předpokládat, že vyžadují opylování. Abyste dosáhli optimálního výnosu, musíte zajistit, aby byly vaše rostliny opylovány. Zahradnictví samoopylujících rostlin, jako jsou rajčata, lilky a papriky, se pěstuje snadněji, protože mohou plodit bez potřeby jiných rostlin.

Které rostliny v Thepolytunnel nevyžadují opylování?

Pokud rostliny ve vašem polytunu neprodukují semena, nevyžadují opylování. Některé příklady těchto plodin jsou zelená listová zelenina, byliny a kořenové plodiny. Proto se hlávkový salát, kel, zelí, brokolice, růžičková kapusta, rozmarýn, bazalka, zázvor, cibule, řepa a brambory mohou množit, aniž by bylo nutné opylovat.

Pokud jsou všechny vaše rostliny v interiéru složeny z těchto plodin, můžete přeskočit potřebu opylovat; pokud však máte ve skleníku různé rostliny, změřte, která technika opylování odpovídá vašim potřebám.

Závěr

Pokud vaše polní plodiny produkují ovoce a semena, musíte se dozvědět něco o opylování, abyste zajistili dobrý výnos. Vědět, jak opylovat na apolytunnel, znamená studovat, jaký typ techniky je pro vás vhodný. Například malé skleníky mohou prospívat s ručním opylováním, zatímco používání včel může pomoci těm, kteří produkují ovoce ve velkém.

Opylení je jednoduchý proces k pochopení. V závislosti na vašich rostlinách a pokud si myslíte, že potřebujete zasáhnout, můžete zvolit vhodnou metodu, která zajistí vaši produktivitu výroby tunelů. Stejně jako mnoho úprav, které napodobují mateřskou přírodu uvnitř, reprodukce vašich rostlin vyžaduje také znalosti z vaší strany.