Jak snížit šalvěj. Kompletní průvodce pro začátečníky

Chcete-li vědět, jak úspěšně snížit salvu, musíte své rostliny seskupit. Určete, jaký druh druhů šalvěje musíte znát správnou metodu jejich odříznutí. Pamatujte, že salvias jsou různorodá skupina rostlin a identifikace jejich druhu je zásadní pro jejich úspěšnou údržbu.

Každý zahradník musí vědět, jak snížit salvias a mrtvé hlavy, ale jejich údržba se nezastaví v prořezávání. Musíte také chovat své salvy na místě, které napodobuje jejich přirozené prostředí. Pokud váš region zažívá drsné podnebí, pěstujte salvias v polytunnel, abyste zajistili zdravé a energické rostliny.

Jak ořezávat všechny druhy rostlin Salvia pro začátečníky

Opadavé salvy

První skupina salvias je listnatý typ a tyto rostliny můžete odlišit tím, že budete mít na základně nový růst, který nahradí mrtvý růst. Ve srovnání s jinými salviemi tyto rostliny v zimě zamrznou nebo zemřou, což znamená, že je musíte na jaře stříhat.

Tímto způsobem umožníte starému růstu chránit nové, když přijdou teploty pod bodem mrazu. Metoda prořezávání listnatých salvias je pravděpodobně nejjednodušší ve srovnání s jinými skupinami. Nezapomeňte je odříznout, než stonky přerostou, a vypadat chaoticky, když se mrtvé stonky navzájem kroutí.

Více než prevence bolesti očí, prořezávání listnatých salvií umožní novému růstu energicky se rozvíjet, protože žádné stonky jim neblokují světlo a vzduch. Můžete také těžit z řezání větví na zemi po období květu, abyste získali více květů. Řezání na zem je zbytečné, ale najdete lépe vypadající květiny, pokud je oříznete pro omlazení.

Woody salvias

Další skupinou salvií jsou byliny s dřevnatými stonky. Ve srovnání s listnatými salviemi se těmto křovinatým salviasům daří nejlépe, když je po odkvětu prořezáváte. Jako první skupinu je však nemusíte řezat na zem.

Někdy bude stačit sevření, pokud dosáhnete první sady listů na stonku. Nechcete je rozřezat na zem, protože tyto rostliny budou jen těžko růst. A protože mají prodloužené vegetační období, můžete je ořezávat hodně pozdě na podzim nebo na začátku zimy.

Někteří zahradníci také místo toho provádějí lehké prořezávání na konci jara nebo v polovině léta. Lehké prořezávání je nejlepší pro tvarování vašich dřevitých salvias a také jako údržba pro odstranění mrtvého růstu ze zimy. Řezáním těchto salvií s ohledem na tyto tipy byste neměli čelit problémům s dřevnatým růstem, který nebude zdravě kvést.

Růžice tvořící salvy

Poslední skupina salvias zahrnuje vždyzelené byliny, které tvoří růžice. Tyto salvy kvetou po dlouhou dobu a jejich stonky tvoří více listů a květů než jiné druhy. Nejlepší čas je snížit je na podzim.

Chcete rozřezat růžice tvořící salvias až na zem, aby se omladily samy. Pokud si všimnete mrtvých listů, také je odstraňte.

Jak správně zabít Salvias

Po seskupení salvias musíte znát také některé techniky samotné slepé hlavy. Řezte salvy, když není horko, nejlépe brzy ráno, aby nedošlo k namáhání rostlin. Začněte stříhat středovou stopku, která skončila kvetení.

Můžete také zkontrolovat ty na boku, pokud mají vybledlé květy. Když vidíte utracené stonky, můžete své salvy zablokovat, ale buďte opatrní, abyste neřezali ty, které právě tvoří pupeny. Můžete také podpořit své rostliny hnojením ve vegetačním období, pokud jsou květiny ohromující.

Jak udržovat Salvias

Udržování salvias se neomezuje pouze na jejich snižování a odvrácení hlavy. Je také důležité znát jejich ideální podmínky a postupy pro zajištění zdravých rostlin a květů. A i když tyto rostliny nejsou citlivé na výzvy a problémy, pamatujte, že extrémní podmínky nebo nesprávné postupy mohou stále způsobovat nevýhody.

Umístění

Pamatujte, že salvias je nejlepší pro pěstování zón 5 až 10, v závislosti na typu. To vám poskytne představu o preferovaném místě pěstování těchto rostlin, takže jim musíte zajistit nejlepší prostředí. Pokud se ve vaší oblasti vyskytují kolísavé teploty nebo extrémní klimatické podmínky, je nejlepší pěstovat salvii ve skleníku.

Salviasovi se bude nejlépe dařit někde s plným sluncem a úrodnou, dobře odvodněnou půdou. Nejlepší by bylo otestovat podmínky na webu a provést nezbytné úpravy ke zlepšení jeho kvality. A podle Michiganské státní univerzity nikdy nechovejte salvias někde pod 50 ° F.

Hnojivo a voda

Ve srovnání s jinými rostlinami salvias nevyžaduje krmení. Každé jaro však můžete rostliny mulčovat a kompostovat, abyste zlepšili zadržování vlhkosti v oblasti a udrželi plevel v šachu. Salvias bude mít také prospěch z udržování vlhkosti půdy, ale pamatujte na to, abyste své rostliny nepropustili, protože by to mohlo způsobit hnilobu.

Závěr

Udržování salvias je zásadní pro udržení čistého vzhledu jejich listů a také pro povzbuzení rostliny, aby produkovala více květů. Můžete se však naučit, jak správně snížit šalvěj, pokud můžete své rostliny rozdělit do tří skupin. Jsou to listnaté, dřevité a růžicovité druhy, které se všechny liší technikami prořezávání.

Můžete snížit listnaté salvy na zem, abyste podpořili zdravé květy. Na druhou stranu chcete na konci podzimu a na začátku zimy ořezat své dřevěné salvy, abyste jim zabránili v přemnožení dřevitých stonků. A konečně, salvia vytvářející růžice budou mít prospěch z toho, že se na podzim sníží.