Jak snížit Petunias. 3 věci zvládnout

Vědět, jak snížit petunie, se neomezuje pouze na ořezávání, ale zahrnuje také ostré bodání a silné prořezávání. Jako zahradník musíte zvládnout tyto postupy údržby, abyste své petúnie omladili a podpořili zdravější kvetení. Tímto způsobem vaše rostliny porostou mnohem energičtěji a můžete si užívat prodlouženého období kvetení.

Dobrá věc s petúniemi je, že se také obecně snadno pěstují. Údržba těchto závodů proto nebude pečlivá a náročná. Přesto by mohlo být prospěšné poskytnout petuniím stabilní prostředí, jako je například polytunnel, pokud se vaše klima dostane do extrémů.

Komplexní průvodce ořezáváním Petunias

Technika č. 1. Deadheading

První technika, kterou musíte zvládnout, abyste správně stříhali petúnie, je slepá cesta. Někdy se řezání týká pouze odstranění vybledlých květů na petúniích. Stejně jako jiné kvetoucí rostliny budou mít petunie prospěch z mrtvého bodu, protože odstranění mrtvých květů jim pomůže růst zdravější květiny.

Tímto způsobem se rostlina soustředí svou energii na výrobu nových květin, protože vybledlé květy nekonkurují těm novým. Budete také bránit tvorbě semen, takže období květu se prodlouží. A jako bonus, odstranění vybledlých květů na petúniích bude po celou sezónu vypadat úhledně.

Kdy byste měli mít mrtvé petúnie? Všimnete si petúnií, které vybledly během období kvetení a začnou vadnout dolů. Jejich barvy vypadají méně živě a místo trumpety a vzpřímeného tvaru visí nízko.

Stažení nebo střih

Chcete-li odstranit tyto staré květy, použijte palcem a ukazováčkem, abyste sevřeli stonku za květem. To usnadní vytažení mrtvé květiny z rostliny. Pokračujte v kontrole petúnií a ručně odstraňte zvadlé květiny.

Někteří zahradníci také používají nůžky k odstranění vybledlých květů. Ujistěte se však, že je nejprve dezinfikujete, a je dostatečně ostrý, aby zajistil čistý řez na stonku za květem. Pokud nejsou nástroje dezinfikovány, je každá rostlina náchylná k nákazám a houbovým infekcím.

Technika č. 2. Ořezávání

Dalším způsobem, jak snížit petúnie, je udělat to lehce oříznutím. Jedná se o ideální postup údržby pro zachování jejich velikosti a tvaru a také pro omlazení rostlin. Ořezávání petúnie se neliší ani při stříhání jiných rostlin.

Chcete si vybrat oblast, kde se menší stonky větví z hlavního stonku a stříháte je blízko uzlu. Vyberte ty stonky, které již neprodukují květiny nebo mají ohromné ​​množství listů, a ořízněte je. Stejně jako u mrtvého bodu může ořezávání těchto větví podporovat produkci květin.

Pomůžete také omladit rostlinu a vyvinout nový růst, který má zdravější listy. Uprostřed léta můžete petúnie ořezat také ostrými a sterilními nástroji. Dbejte na to, abyste zajistili čistý řez, abyste zabránili přenosu chorob mezi rostlinami.

Technika č. 3. Řezání zpět

A konečně, snížení petúnií po celé rostlině je možná těžší způsob, jak je ořezat. K omlazení rostliny někdy nestačí slepá hlavička ani ořezávání. Řezání rostliny na zem vám může pomoci vypěstovat dlouhé petúnie s ohromujícími květy a zažloutlými listy.

Chcete-li silně snížit petúnie, chcete začít nad uzlem kmene se sterilními a ostrými nůžkami. Můžete stříhat, jak chcete, podle toho, jak dlouhá a zarostlá je stonka. Nezapomeňte, že větve jsou dva palce od základny, aby rostlina mohla generovat nový růst.

Ještě více si pamatujte, že některé rostliny produkují květiny pouze na konci stonků a tyto petúnie budou mít prospěch, pokud několik větví připnete každý týden, jakmile je zasadíte. Nebojte se odstranit stonky a řezat nad uzlem, i když nesou nádherně vypadající květiny. Postupem času si všimnete nových rostoucích tipů níže, kde stříháte, a budou nést zdravější květiny.

Jak pomoci vaší Petunias Regrow

Můžete dále povzbudit své petúnie, aby se znovu rozrostly, pokud je chováte v ideálním prostředí a provádíte postupy údržby, aby byly zdravé. Předpokládejme, že váš region zažije náročné počasí nebo drsné teploty; zvážit zachování petúnií ve skleníku. Musíte také udržovat půdní vlhkost, aniž by došlo k promočení média.

Správná hydratace pomůže vašim petúniím rychle se zotavit z prořezávání. Někteří zahradníci také oplodňují své petunie, aby podpořili své květy. V závislosti na typu, který máte, můžete v červenci krmit každé dva týdny.

Závěr

Petúnie jsou jednou z nejlepších kvetoucích rostlin, které rostou, ale vyžadují údržbu, aby zajistily zdravý růst. Proto se musíte naučit, jak snížit petúnie a zvládnout tři techniky, kterými jsou slepá práce, ořezávání a samotné řezání. Prořezávání petúnií omlazuje rostlinný růst a dokonce produkuje lépe vypadající květiny.

Vybledlé květy můžete štípnout nebo odstřihnout na mrtvé petúnie, což by mělo během sezóny udržovat zdravě vypadající rostliny. Na druhou stranu postačí lehké ořezávání, když si všimnete větví s ohromujícími listy a květinami. A nakonec možná budete muset své rostliny silně snížit, pokud předchozí dvě techniky nevedou ke změnám.

Celkově nezapomeňte své nástroje sterilizovat a zkontrolovat jejich ostrost. To zajistí ostrý a čistý řez pro čistší konečný produkt a zabrání přenosu nemocí mezi petuniemi.