Jak skladovat neosazené cibule tulipánů

Zajímá vás, jak skladovat neusazené cibule tulipánů? Tyto pestrobarevné rostliny přinášejí kouzelný pocit do každé jarní zahrady. Čtěte dále a dozvíte se vše, co potřebujete o tulipánech vědět.

Bližší pohled na tulipány

Tulipány mají více než 150 druhů s 3 000 odrůdami. Kromě toho existuje asi 75 divokých druhů tulipánů. Tulipány jsou oblíbené pro své jasné barvy a symetrický tvar. Přicházejí v mnoha různých barvách, jako je bílá, růžová, červená, oranžová, žlutá a fialová.

Jejich krásné květiny se skládají ze 3 sepals a 3 okvětních lístků, které vypadají, že mají téměř stejnou velikost a tvar. Tato rostlina ve tvaru šálku roste více než 18 palců na výšku, v závislosti na odrůdě.

Každá barva tulipánu představuje jiný význam. Například bílé tulipány symbolizují odpuštění, zatímco růžové a fialové tulipány symbolizují štěstí a důvěru, respektive honorář. Červené tulipány navíc představují lásku. A konečně, žluté tulipány představují veselé myšlenky.

Nizozemsko je známé spoustou věcí a tulipán je jednou z nich. Ve skutečnosti je národní květinou země tulipán. Tulipány však nepocházejí z Nizozemska, ale ze Střední Asie a Turecka.

To se stalo populární po celém světě, když to bylo přineseno do Nizozemska z Turecka v 16. století. Dnes je Nizozemsko považováno za největšího výrobce a vývozce na celém světě a ročně produkuje téměř 3 miliardy žárovek.

Za starých časů byly tulipány považovány za jeden z nejcennějších předmětů, dokonce cennější než domy. Ve skutečnosti to byla v 16. století jedna z nejdražších květin, která v Nizozemsku stojí téměř 10krát více než průměrný plat pracujícího člověka.

Po celém světě se konají festivaly tulipánů, které vítají jarní sezónu. Ve skutečnosti je za tímto festivalem historický původ. Jedním z nejznámějších je kanadský festival Tulipán, kde to všechno začalo poprvé.

Vznikl po druhé světové válce, kdy princezna Diana z nizozemského královského děkovala Kanadě tím, že dala 100 000 cibulí tulipánů za osvobození Nizozemska kanadskými jednotkami a poskytla jí a její rodině místo k pobytu během války. Každý rok posílá do země tulipány jako každoroční dárek.

Dalšími slavnými festivaly jsou Tulip Festival Amsterdam, Tulip Festival Indira Gandhi, Mezinárodní festival tulipánů v Istanbulu atd.

Tulipány se obvykle vysazují na podzim, lze je však vysazovat také v různých ročních obdobích. Tulipány obvykle kvetou na jaře. Kvete pouze tři až sedm dní. Tulipány potřebují chlad, aby se jim dařilo. Ve skutečnosti potřebují nejméně 14 týdnů chladu, aby získali dostatek živin z půdy.

Tipy, jak ukládat neosazené cibule tulipánů

Nebojte se, pokud máte neusazené cibule tulipánů. Pokud jsou správně uloženy, nebudou zničeny.

Tip č. 1: Skladujte je na chladném a suchém místě

Nejlepší způsob, jak je uložit, je umístit je na chladném a suchém místě s teplotou nad bodem mrazu – alespoň 50 stupňů Fahrenheita. Chladnička je dobrým místem pro uložení těchto žárovek. Pokud jste si koupili žárovky v zimě, můžete je skladovat v suterénu nebo v garáži, pokud jsou chráněny před teplem.

Tip č. 2: Pro skladování používejte izolovanou nádobu

Kromě toho lze žárovky umístit do izolované nádoby, například do chladiče polystyrenu, pro větší ochranu.

Tip č. 3: Umístěte letní cibule do rašeliníku

U letních cibulovin je nejlepší smíchat trochu rašeliny a umístit je. Nezapomeňte občas zkontrolovat prostředí úložiště.

Jak dlouho můžete uchovávat cibuli tulipánů?

Cibule se liší od semen – nežijí věčně. Skladované žárovky vydrží při správném skladování až jeden rok.

Čím déle zůstanou ven ze země, tím větší je šance, že se jim dostane hniloby a poškození. Cibule se doporučuje zasadit, jakmile začne období výsadby.

Výhody pěstování vašich rostlin v poloprofesionálu

Uvažujete o investování do poloprofesionálního skleníku? Abychom vám pomohli se rozhodnout, vyzkoušejte výhody zahradničení tunelů:

Prodlužují vegetační období vašich rostlin

Skleníky Semi Pro mají schopnost prodloužit vegetační období vašich rostlin. Prodloužené vegetační období může přinést více vysoce kvalitních květů nebo plodin. To může také vést k vyšší produkci.

Můžete zasadit cokoli chcete

Bez ohledu na to, zda žijete na teplejším nebo chladnějším místě, můžete si vybrat ze široké škály rostlin. Rostliny, které ve vaší oblasti nejsou k dispozici, můžete vysadit ve skleníku. Pokud vás zajímá, uzavřený prostor vytváří prostředí, kde můžete regulovat teplotu a vlhkost potřebnou k pěstování rostlin a chránit je před nepříznivým počasím.

Chrání vaše rostliny před špatným počasím a škůdci

Deštivá léta mohou tulipány zabíjet. Pěstování tulipánů ve sklenících může chránit rostlinu před silným deštěm. Semi propolytunnelacts jako ochranná bariéra proti živlům. Může však také chránit vaše rostliny před škůdci a škůdci.

Obnova tulipánových zahrad ve skleníku Semi Pro

Tulipány jsou jednou z nejkrásnějších rostlin vůbec. Tulipánům se daří v chladném počasí. Ať už žijete v teplejších nebo chladnějších oblastech, můžete si pomocí skleníků vysadit tulipány na zahradě.

V částečně pro skleníku máte kontrolu nad prostředím, zejména nad teplotou. Můžete nastavit správnou teplotu potřebnou k tomu, aby tulipány rostly a vytvářely vysoce kvalitní květy.

Nyní, když víte, jak skladovat neusazené cibule tulipánů, možná budete chtít zkusit zasadit uložené cibule tulipánů do poloprofesionálního skleníku. Na zahradě můžete znovu vytvořit malou verzi krásné tulipánové zahrady!