Jak sevřít vánoční hvězda: 8stupňový průvodce

Chcete vědět, jak sevřít vánoční hvězda? Čtěte dále a dozvíte se více.

Co vás napadne, když uvidíte vánoční hvězdy? Pravděpodobně jste nevěděli, jak se jim říká, ale jakmile uvidíte vánoční hvězdy, okamžitě vám připomene sváteční období.

Podrobný průvodce při svírání vánoční hvězdy

Během Vánoc je můžete vidět všude, ale pokud chcete, aby vaše vánoční hvězdy byly zdravé po celý rok, budete muset vědět, jak štípnout vánoční hvězdy, ovládat půdu, vodu a teplotní podmínky.

Zde je průvodce krok za krokem, jak sevřít vánoční hvězdy:

Krok 1: Noste rukavice

Vánoční hvězdy produkují mízy, které by mohly dráždit pokožku. Tato bílá míza není jedovatá, ale může způsobit podráždění pokožky, zvláště pokud jste alergičtí na latex. Při manipulaci s vánočními hvězdami noste rukavice.

Pokud se míza dostane na pokožku, okamžitě ji opláchněte mýdlem a vodou. Míza může také poškodit vaši rostlinu vánoční hvězdy, pokud ji necháte příliš dlouho na listech a stoncích. Ujistěte se, že jste setřeli mízu z vaší rostliny pomocí vlhkého hadru.

Krok 2: Odstřihněte mrtvé listy

Odstraňte odumřelé listí pomocí zahradnických nůžek od února do března. Odřízněte všechny suché, zbarvené nebo ovislé listy odříznutím na stonku pod úhlem 45 stupňů pod listem.

Dávejte pozor, abyste zdravé listy neodřezávali. Nezapomeňte, že před řezáním listů budete možná muset dezinfikovat nůžky, abyste zabránili šíření bakterií a chorob.

Krok č. 3: Ořízněte stonky

Stonky by měly být dlouhé asi šest palců, takže dalším krokem je oříznutí stonků. Poinsettias může růst do velkého keře. Chcete-li je udržovat malé, budete muset oříznout stonky.

Až skončíte s krokem 2 – odstraněním odumřelých listů, je pro vás jednodušší zastřihnout stonky. Můžete použít stonky k množení nových vánočních hvězd tím, že je ponoříte do kořenového hormonu a poté je zasadíte do půdy. Pokud dáváte přednost větším rostlinám, můžete nechat stonky delší (asi osm palců) od okraje nádoby nebo půdy.

Krok č. 4: Ořezávejte vánoční hvězdy často

Vaše vánoční hvězdy budou růst i poté, co oříznete stonky. Budete je muset často stříhat, abyste je udrželi v ideální velikosti.

Kontrolujte je alespoň jednou za měsíc. Pokud již vyrostly, zastřihněte stonky zpět na požadovanou délku a měly by vám zůstat tři až čtyři nové listy. V ideálním případě by vaše rostliny vánoční hvězdy měly vypadat zaoblené a hustě růst. Sevření malých výhonků podporuje zdravý a hojný růst listů.

Krok č. 5: Do listopadu zastavte ořezávání

Od konce podzimní sezóny do začátku zimy si všimnete, že vaše vánoční hvězdy začnou kvést a měnit barvu. Do této doby přestaňte rostliny ořezávat, abyste podpořili maximální růst listů.

Bonusový tip

Vánoční hvězdy mohou přežít letní vedro ve většině částí Spojených států, ale noční teploty by měly být vyšší než 50 stupňů F. Jak již bylo zmíněno, můžete si své řízky uložit a zakořenit ve vermikulitu, abyste mohli pěstovat nové vánoční hvězdy.

Najděte slunné místo ve své zahradě nebo u okna uvnitř, kde je teplota mezi 60 až 70 stupni F. Na konci podzimní sezóny by vaše rostliny měly být v úplné tmě po dobu 12 až 14 hodin za noc, aby podpořily zimní kvetení.

Pravidelně kontrolujte půdu a své rostliny zalévejte pouze v suchém stavu. Poinsettie zalévejte hluboce, dokud voda nevyteče z otvorů a neházejte vodu, která se hromadí na dně talířku, abyste zabránili hnilobě kořenů.

Varování

Vánoční hvězdy jsou velmi citlivé na světlo a nebudou kvést, pokud budou vystaveny co i jen malému množství světla. Nevystavujte je pouličnímu světlu nebo jakémukoli světlu, které prosakuje do oblasti, kde jste zasadili své vánoční hvězdy, protože i trochu světla jim může zabránit v rozkvětu.

Proč byste měli sázet vánoční hvězdy do mini skleníku?

Existuje několik důvodů, proč byste měli poinsettie pěstovat v mini skleníku. Tady jsou některé z nich:

Chraňte své rostliny před škůdci a chorobami

Vánoční hvězdy jsou náchylné k listovým chorobám, jako je plíseň botrytis, padlí a další. Mohou se také tvořit choroby kořenů, jako je hniloba kořenů Pythium a Rhizoctonia.

Pokud není ponechán bez dozoru, může na vaše rostliny zaútočit hmyz jako bělouši, červy, třásněnky a roztoči. Pěstování vánočních hvězd v uzavřeném prostoru a jejich pravidelné sledování snižuje riziko přitahování chorob a škůdců.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Mini skleníky také účinně chrání vaše rostliny před špatným počasím. Silný déšť, mráz a extrémní povětrnostní podmínky mohou vaše rostliny velmi poškodit.

Jejich umístění do apolytunnel chrání vaše rostliny před nepředvídatelným počasím. Jakmile se počasí zlepší, můžete je přesadit ven.

Závěrečné úvahy o tom, jak svírat vánoční hvězda

Takže, jak sevřít vánoční hvězda? Vánoční hvězdy jsou během vánočních svátků základem. Pokud chcete, aby vaše vánoční hvězdy nádherně kvetly na podzim do zimního období, nezapomeňte je přitlačit zpět. Prořezávání a štípání podporují bujný růst listí a umožňují vám během sváteční sezóny užívat si krásných květů.