Jak se zbavit roztočů pavouků na sušení plevele

Pokud se obáváte, jak se zbavit roztočů pavouků na sušení plevelů, tento nepříjemný problém by mělo vyřešit ruční odstranění a insekticidy. Jako pěstitel plevelů je jedním ze škůdců, se kterými se můžete během celého procesu setkat, roztoči. Postupy řízení by vám však měly pomoci zabránit zamoření, ai když jste je viděli na sušení plevele, můžete své rostliny zachránit.

Použití apolytunnel pro plevel je výhodné, protože máte větší kontrolu nad podmínkami a předcházíte potenciální kontaminaci. Někteří odborníci také doporučují používat hydroponické systémy, protože roztoči se v půdě běžněji živí mrtvou organickou hmotou. Tyto dvě metody by vás však měly od těchto otravných roztočů osvobodit a vy si můžete přečíst dále, jak jim v první řadě zabránit.

Jak se zbavit roztočů pavouků na sušení plevele nejlepší způsoby

Ruční odstranění

Roztoči pavouci jsou malí a pouhým okem je obtížné je rozeznat. To je jeden z důvodů, proč si je pěstitelé plevele okamžitě nevšimnou, dokud jich není příliš mnoho na vymýcení. Dalo by se dokonce zaměnit popruhy, které tito roztoči produkují jako plísně, takže jejich přístup spočívá v řešení růstu plísní ve skleníku místo roztočů.

Stále však můžete tyto otravné potvorky ručně odstranit ze své sušicí plevele. Vše, co musíte udělat, je nechat je, aby vám je pomohly vidět. To je správně; Chystáte se přimět tyto drobné roztoče, aby se ukázali pro snazší odstranění.

Ti, kteří zažili zamoření roztoči při sušení plevelů, nedoporučují sklízet pupeny. Místo toho odřízněte celou zamořenou rostlinu a poté ji zavěste vzhůru nohama. Myšlenkou je to, že orientace rostliny vzhůru nohama vám usnadní všimnout si a odstranit roztoče, které běží po stonku.

Spider roztoči často jdou vzhůru k rostlině, takže zavěšení vašich plevelů by vám mělo pomoci je lépe rozpoznat a odstranit. Dalším skvělým tipem je udělat to, když je docela tma, protože roztoči utíkají ke světlu, takže ti, kteří se skrývají, vyjdou z jejich míst.

Insekticid

Pokud je ruční odstranění příliš zdlouhavé vzhledem k počtu roztočů na sušící plevele, můžete zvážit použití insekticidů. Můžete hledat doporučené insekticidy pěstitelů plevelů pro roztoče. Abych vám uvedl jeden konkrétní příklad, je to tekutý sprej na roztoče pavouka.

Všichni se chceme co nejvíce držet stranou od insekticidů, ale tato značka je bezpečná pro všechny živé věci a neovlivní kvalitu vašich rostlin. Nemá žádné petrochemické látky a na vašich plodinách nezanechává zápach ani zbytky. Další skvělá věc s tekutou beruškou je, že ji můžete použít v interiéru se světly nebo bez nich, protože to není fototropní.

Použití takovýchto insekticidů k ​​sušení plevelů by bylo ideálním řešením, pokud nechcete vyhazovat pučící, protože stále můžete kouřit.

Známky roztočů pavouků na plevelu

Prevence je vždy lepší než řešení problémů, takže je důležité vzdělávat se známkami toho, že vaše rostliny plevelů mohou mít roztoče. Nejjasnějším znakem by bylo všimnout si na vašich rostlinách bělavý až nažloutlý skvrnitý vzhled. Můžete vidět, že listy vypadají bronzově a rostliny jsou znatelně namáhané.

Jak již bylo zmíněno dříve, roztoči také nechávají na vegetaci speciální popruhy. Můžete si je splést s plísní, protože pavučiny pokrývají květiny a pupeny úplně. Pro tento popruh můžete také zkontrolovat spodní stranu listů.

Jak zabránit roztočům Spider Weed

Důvěryhodnou preventivní metodou pro roztoče je izolace nových rostlin na dva týdny. Čištění a sanitace by také měly tyto brouky udržovat pryč, takže nikdy nezanedbávejte odumřelé listy marihuany a dodržujte správnou hygienu. A konečně struktura těchto tunelů by neměla být pro tyto chyby lákavá.

Například vylepšete ochranu před venkovními roztoči přidáním filtru na okna. Můžete také udržovat teplotu a vlhkost na ideální úrovni. Spider roztoči se daří ve vysokém horku, ale mají potíže s reprodukcí ve vlhkém prostředí.

Jak řešit zamoření spider roztoči na plevelu

Postřik tvrdou vodou během rána třikrát po sobě by vám měl pomoci vyhubit roztoče a jejich pavučiny. Sprej tlačí roztoče, aby spadli na zem, aby zemřeli na nedostatek jídla, pokud nemohou vylézt zpět. V opačném případě můžete použít vysavač přímo na listy a vysát roztoče z plevele.

Roztoči však mohou vaše rostliny znovu zamořit, takže je nutné dodržovat preventivní postupy zmíněné výše. Můžete také přimět jejich přirozeného predátora, berušky, aby se živili roztoči.

Závěr

Diligence v průběhu procesu růstu plevele je zásadní, protože problémy mohou nastat kdykoli. Jedním z nich je napadení brouky, takže byste se měli naučit, jak se zbavit roztočů pavouků na sušení plevelů. Zvířata můžete ručně odstranit zavěšením rostlin vzhůru nohama nebo použijte insekticid, který je bezpečný a bez chemikálií.

Kromě toho dávejte pozor na weby a skvrnitý vzhled na vašich rostlinách plevelů, protože jsou známkami roztočů. Zajistěte správnou hygienu, čistotu a hygienu, aby se zabránilo roztočům ve skleníku. Nakonec udržujte teplotu a vlhkost v optimálních podmínkách, abyste zabránili růstu a rozmnožování roztočů.