Jak se zbavit játrovky. Nejlepší řešení

Pokud vás frustruje vědět, jak se zbavit játrovky, existuje pouze jedno řešení: herbicidy. Játrovky jsou pro zahradníky jedním z nejvíce frustrujících problémů, protože mohou růst ve školkách a sklenících. Na rozdíl od jiných trav, kterých se ve skleníku můžete rychle zbavit, játrovky souvisí s mechy a nemají žádné kořeny, takže odstraňování a kontrola jsou složitější.

V Polytunnelandu můžete vždy pěstovat rostliny, které vytvoří prostředí, které nebude podporovat játrovky, ale i tak je skvělý nápad vědět, jak s nimi zacházet, když vzniknou. Více než játrovky mohou způsobit problémy s příjmem vody rostlinami a dokonce vytvořit ideální prostředí pro houby. Níže je uvedena diskuse o bezpečném používání herbicidů a o tom, co můžete udělat, abyste zabránili růstu játrovky v polytunnelorské zahradě.

Kompletní průvodce, jak se zbavit jaterních jater: nejlepší řešení

Řešení: Herbicidy

Je pochopitelné, že pravděpodobně nenávidíte myšlenku používání herbicidů ve vašem rostoucím prostředí. Při používání jakýchkoli herbicidů, ať už jsou považovány za „přírodní“ nebo „chemické“, je nutná pečlivost a opatření. Oregonská státní univerzita zdůrazňuje kontrolu štítku produktu, zejména pokud ho používáte ve skleníku.

Přírodní

Pojďme nejprve diskutovat o přírodních řešeních, jak se zbavit játrovky. Jeden může tyto přírodní herbicidy nazvat přírodními kvůli jejich zdrojům. To znamená, že jsou obecně bezpečnější pro životní prostředí a jiné organismy v dané oblasti.

Můžete hledat biorational herbicidy, které používají alespoň 20% kyseliny octové jako svou hlavní přísadu pro kontrolu jaterních játer. Mezi další látky, které zahradníci používají, patří 3% kyselina pelargonová a 2% extrakt z oreganového oleje. Tyto přírodní herbicidy můžete používat s postřikovačem, ale ujistěte se, že s těmito produkty praktikujete preventivní opatření a kontrolujete, zda jsou bezpečné pro ostatní rostliny ve vaší oblasti.

Chemické

Oregonská státní univerzita také zjistila účinnost některých chemikálií proti játrovkám. Zahrnují chinoklamin, flumioxazin a peroxyhydrát uhličitanu sodného. Je však nutné zdůraznit, že některé z těchto chemikálií se nedoporučují pro vnitřní použití.

Peroxyhydrát uhličitanu sodného je jediný chemický herbicid, který můžete použít v polytunnelatu 0,1 liber na čtvereční stopu. Na druhou stranu, chinoklamin a flumioxazin nejsou určeny k použití ve vnitřních prostorách, ale ten druhý je užitečným řešením pro rostliny v nádobách v mateřské škole. Celkově před použitím zkontrolujte pokyny a štítek vašeho produktu.

Co dělat s rostlinami s jaternicí?

Někdy játrovky rostou na rostlinách a bohužel se jich nemůžete zbavit pomocí chemikálií. Játry můžete ručně odstranit, ale v případě vážného napadení můžete poškodit samotnou rostlinu. Jediné řešení, které vám zbývá, je pomoci rostlině zůstat zdravou a energickou.

Začněte kontrolou půdy a pokud je v rostlině dostatek vody a mulčování je nutné. Někteří zahradníci také dávají rostlině krmivo na bázi mořských řas, které pomáhá udržovat její sílu. Pokud si všimnete, že je prostor přeplněný, musíte také odstranit přebytečné listy nebo prořezat, abyste zlepšili cirkulaci vzduchu.

Jak zabránit růstu jaterních jater

Podmínky a správa

Washingtonská státní univerzita zmínila, že ideální podmínky růstu pro játrovku jsou někde vlhké a vlhké. To je důvod, proč si můžete všimnout více játrovek ve vaší oblasti během pozdního jara nebo brzy na podzim, když je vlhké a chladné počasí. Lze předpokládat, že prevence těchto ideálních podmínek růstu může pomoci předcházet a řídit růst jaterních játer.

Pěstování v polytunnelis je výhodné v prevenci růstu jaterních játer, protože počasí v této oblasti není tak vlivné. Musíte však také zkontrolovat své postupy řízení, jako je zalévání a hnojení, protože přebytek podporuje růst jaterních játer. Chcete přeskočit zavlažování nad hlavou a také umožnit vysušení půdy mezi zaléváním.

Zlepšete odvodnění a urychlete vysychání vaší školky nebo povrchu polytunnelů mulčováním. Snižte vlhkost v oblasti, abyste zpomalili růst jaterních játer zajištěním správného rozestupu a dobré cirkulace vzduchu. A nakonec nepřehnojujte; usilujte o začlenění hnojiva do půdy, nikoli pouze o jeho aplikaci na povrch.

Odstranění na hrncích a nádobách

Co mám dělat s játrovkami rostoucími na mých nádobách a nádobách? Ve srovnání s tím, jak spravujete játrovky na rostlinách, můžete je fyzicky odstranit v nádobách pomocí čističů na povrchu. Kartáčování nádob a nádob může také ovlivnit růst jaterních játer.

Závěr

Jako zahradník budou dny, kdy najdete další rostliny, které se vám nelíbí pěstovat ve vaší oblasti. Jedním z nich je játrovka, takže je důležité se naučit, jak se játrovky zbavit, než ovlivní zdraví vašich požadovaných rostlin. I když je můžete vydrhnout z hrnců a nádob, jediné řešení, jak se jich zbavit v dětském pokoji nebo polytunnelis pomocí herbicidů.

Můžete si vybrat mezi přírodními herbicidy a chemickými herbicidy, ale je důležité zkontrolovat štítek produktu, abyste provedli preventivní opatření a zabránili poškození ostatních rostlin. Můžete také růst v polytunnel, abyste vytvořili kontrolované prostředí, které není možné pro růst játer.

Liverwort se daří kdekoli vlhký a chladný, a to může být problematické s venkovním počasím. Můžete také zkontrolovat cirkulaci vzduchu mezi rostlinami a způsob jejich krmení a vody, protože tyto faktory mohou ovlivnit růst jaterních játer.