Jak se zbavit Campanula. 2 Nejlepší metody

Existují dvě řešení, která je třeba zvládnout, pokud chcete vědět, jak se zbavit zvonku. V některých případech nestačí slepá hlavice ke kontrole zvonice. Někteří zahradníci mohou také najít tyto rostliny ve své zahradě a negativně ovlivnit jejich krajinu.

Campanula je pravděpodobně původní rostlinou ve vašem regionu a může být bolestí hlavy ji ovládat, pokud zůstane příliš dlouho bez obtěžování. Dvě níže uvedená řešení by vám však měla pomoci tyto rostliny spravovat. Můžete také zvážit pěstování v polytunnel, aby byla prevence původních rostlin pohodlnější.

Komplexní průvodce, jak se zbavit Campanula

Metoda č. 1. Prevence a kontrola

První možností, jak se zbavit zvonku, je provedení preventivních a řídících postupů pro tyto rostliny. Pochopení těchto technik vám pomůže zpomalit jejich růst a dokonce zabránit jejich vývoji, aby se z dlouhodobého hlediska snáze odstranily. Pamatujte, že nestačí pouze odstranit zvonky herbicidy, ale musíte je také ovládat a spravovat.

Odstranění sazenic

Nejprve odstraňte nové sazenice ručně, jakmile si je všimnete na zemi. Campanulas mají zřetelný shluk listů ve tvaru srdce jako jejich sazenice a můžete je odstranit ručně pomocí stěrky. Zvonek dokáže vyprodukovat až 15 000 sazenic ročně, proto je nutné je pravidelně odstraňovat a kontrolovat, aby byly zcela odstraněny.

Odstranění kořenového adresáře

Kromě semen se zvonky šířily také kořeny. Přicházejí ve formě masitých podzemních kořenů s vláknitými částmi blízko povrchu země. Abyste zajistili úplné odstranění kořenů, při odstraňování zralých zvonků vykopejte asi 6 palců do země.

Možná si myslíte, že tahání rostlin zvonku nemá žádnou cenu, ale myšlenka této techniky eradikace spočívá v tom, že zabráníte opětovnému vysazení a dalšímu rozvoji rostlin. Pamatujte, že odstranění hlubších kořenů zabrání novému růstu a oslovení rostlin, které jsou stále malé, je zvládne lépe. Můžete také zakrýt malé záplaty novinami a poté je zalít půdou a mulčováním, abyste udusili rostliny zvonku.

Metoda č. 2. Herbicidy

Odstranění sazenic a kořenů zvonků vám pomůže mnohem pohodlněji řídit jejich populaci a růst. Může vám však prospět také používání herbicidů, pokud je rostlin příliš mnoho a je příliš obtížné je ručně odstraňovat. Je pochopitelné, že ne všichni zahradníci manipulují s chemikáliemi, zejména na zahradě, pohodlně, ale můžete bezpečně použít glyfosát a dicambu, abyste se zbavili zvonků.

Glyfosát vs. dicamba

Bývalý herbicid je užitečný, když má brzy začít růst pomáhat zpomalit růst zvonků. Mějte však na paměti, že samotný glyfosát zabije i jiné druhy trav. Proto jej můžete použít pouze pro konkrétní oblasti pomocí štětce nebo pečlivého zaměření rostlin.

Na druhé straně dicamba nepředstavuje riziko pro jiné druhy trav. Ale bez ohledu na to, jaký herbicid používáte, musíte pečlivě dodržovat pokyny na štítku, abyste předešli problémům a nevýhodám. Pomohlo by, kdybyste prozkoumali bezpečný, ale účinný intervalový plán vhodný pro odstranění zvonků.

Chcete také zkontrolovat chemikálie a vyhnout se 2,4-D, protože zvonky jsou již vůči této chemikálii rezistentní. Jakmile si vyberete herbicid, pokuste se jej aplikovat koncem jara nebo na začátku podzimu, abyste zajistili, že podmínky podporují chemikálie. Den by neměl být větrný ani deštivý, takže rostliny mají dostatek času kontaktovat herbicid.

Kde nejlépe roste Campanula?

Abychom vám dále pomohli vymýtit a kontrolovat zvonky, musíte pochopit jejich ideální podmínky růstu. Možná můžete své rostliny pěstovat v polytunnel, aby bylo řízení těchto rostlin snazší, než je pěstovat venku. Pokud oblast nepodporuje růst a rozvoj zvonků, bude snazší je eliminovat.

Pamatujte, že zvonky pocházejí z některých oblastí a pravděpodobně se ve vaší zahradě stanou invazivními druhy. Obecně se těmto takzvaným invazivním druhům, jako je Campanula latifolia a Campanula takesimana, daří nejlépe ve vlhkých podmínkách. Dbejte na zavlažování a odvodnění ve vaší oblasti a současně mějte na paměti klima.

Většina odrůd zvonku se také sama setí, a to je faktor, který musíte mít na paměti. Podmínky podporující klíčení semen zvonku se neliší od ostatních semen rostlin. Možná zde můžete udělat kontrolu tím, že zabráníte vývoji samotných semenných tobolek a odstraníte vybledlé květiny.

Závěr

Zahradnictví může někdy představovat nevítané rostliny v této oblasti, včetně zvonek. I když jsou to krásné květiny, je užitečné vědět, jak se zbavit zvonku, zvláště když jsou přeplněné prostorem a ovlivňují ostatní rostliny. Neustálá zahrada není přece jen očima, ale také otevírá příležitost pro škůdce a nemoci.

Vždy můžete sledovat polohu a odstranit sazenice a kořeny zvonků, abyste snížili jejich počet. To vám pomůže rychleji se jich zbavit, místo aby vás zahltily listy. Poté můžete provést bodové ošetření glyfosátem nebo široké ošetření dicambou.