Jak se starat o tulipány v květináčích ve 4 snadných krocích

Pokud chcete vědět, jak se starat o tulipány v květináči, shrnuli jsme pět snadných kroků, které byste měli podniknout při výsadbě a péči o tulipány v květináči. Zdobení vašeho domova květináči barevných a krásných tulipánů může určitě oživit jakýkoli prostor.

Jak vysazovat a ošetřovat tulipány v květináčích

Hrnce a nádoby nejsou jen pro letničky a trvalky, v květináčích dobře rostou i cibule (například cibule tulipánů). Navíc budou ve vašem domě vypadat krásně. Zde je pět kroků, které si musíte zapamatovat, od výsadby až po péči o vaše květy.

Krok č. 1: Žárovky zasaďte během prvního dne mrazu

Nejlepší čas na výsadbu cibulí je během prvního období mrazu ve vaší oblasti (obvykle na podzim). Tulipány potřebují období chlazení, aby rozkvetly.

Umístěte je do hrnců hlubokých nejméně šest palců a ujistěte se, že má správný odtok. Tulipány potřebují prostor pro růst svých kořenů a také potřebují správnou drenáž, takže vaše rostliny nebudou muset sedět ve vodě.

Krok č. 2: Použijte dobře odvodněnou půdu a cibule do ní zasaďte nosem nahoru.

Naplňte své květináče dobře propustnou půdou a cibule zasaďte do půdy nosem nahoru. Můžete je zasadit blízko sebe, ale ujistěte se, že se navzájem nedotýkají. Zakryjte je více zalévací zeminou (ponechejte asi okraj palce od okraje).

Krok č. 3: Když je horní palec půdy suchý, zalijte květináče.

Pokud jste předtím zasazovali tulipány přímo do své zahrady, zjistíte, že zalévání cibulí tulipánů v květináčích je zcela odlišné. Vaše rostliny absorbují více vody a rychleji vysychají ve srovnání s tulipány zasazenými do zahrady.

Je čas zalévat hrnce, pokud je horní palec půdy suchý. Zalévejte tulipány, dokud neuvidíte odtok vody z hrnce. Nemusíte je pravidelně zalévat; pouze pokud půda začne vysychat.

Krok č. 4: Umístěte je do interiéru, než je vrátíte na slunné místo.

Umístěte své květináče do interiéru, když jsou vysoké asi jeden palec. Umístěte je do tmavého a chladného prostoru a počkejte, až budou čtyři až pět palců dlouhé, než je přenesete zpět na slunné místo.

Jak se starat o tulipány v květináčích během zimy

Když je chladné počasí, musíte se rozhodnout, co byste měli dělat se svými hrnkovými tulipány. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je přezimování cibulí tulipánů v květináčích.

Pokud plánujete ponechat žárovky v kontejneru po celou zimu, je třeba vzít v úvahu dvě věci, abyste zajistili, že vaše rostliny přežijí:

Odvodnění

Při výsadbě cibulí tulipánů je velmi důležité odvodnění. Během zimního období je většina rostlin zabita tvorbou ledu kvůli přebytečné vodě v květináčích místo samotného chladu. Z toho vyplývá, že je důležité zajistit, aby vaše hrnce měly dostatečný odtok. Voda zalévaná pravidelně nebo z tajícího sněhu by se neměla zachytit uvnitř hrnce. To je nezbytné pro udržení rostlin naživu po celou zimu.

Oplodnit

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je hnojení. Vzhledem k tomu, že vaše tulipány mají během jarní sezóny plné ruce práce s kvetením, ukládají také energii, aby jim pomohly přežít chladné měsíce dopředu. Dobrým hnojením jim můžete pomoci ukládat více energie. Pamatujte, že čím více energie ukládají, tím je pravděpodobnější, že v zimě přežijí.

Rostliny v květináčích zvláště potřebují více pomoci, protože na rozdíl od rostlin na záhonech nemohou hledat další živiny. Musíte se ujistit, že mají během zimy dost na to, aby se dostali.

Proč potřebujete mini skleník?

Pěstování tulipánů v květináči uvnitř minipolytunnel je skvělou alternativou. Budete mít možnost upravit teplotu uvnitř a můžete se ujistit, že vaše tulipány budou v bezpečí před sněhem a ledem. Kromě toho zde jsou další důvody, proč potřebujete mini skleník.

Chraňte své rostliny před škodlivým hmyzem

Mezi nejčastější škůdce, kteří útočí na vaše cibuloviny tulipánů, patří roztoči (roztoči a roztoči), slimáci a hlemýždi, mšice a housenky. Živočichy jako veverky a hlodavce mohou žárovky vašich tulipánů žrát, zejména v zimě, kdy spí. Jejich umístění do bezpečného prostoru snižuje riziko přilákání těchto škůdců. Vaše rostliny budou i nadále růst zdravě, dokud nepřijde jaro.

Skvělé pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o zahradnictví na polytunnel

Chcete se dozvědět více o pěstování rostlin ve skleníku? Ideálním místem pro začátek je nákup mini skleníku. Než investujete do dražšího a trvalého, smallpolytunnel vám umožní naučit se lana a seznámit se s různými pěstitelskými prostředími vašich oblíbených rostlin.

Zahajte výsadbu bez ohledu na roční období

Se skleníkem můžete vytvořit své mikroklima uvnitř krytu. To znamená, že budete moci pěstovat různé druhy rostlin bez ohledu na počasí venku. Například můžete pěstovat rostliny s teplým počasím během chladnějších období a naopak.

Chraňte své rostliny před nepředvídatelným počasím

Skleníkové sady jsou skvělé pro ochranu citlivých rostlin před sněhem, mrazem, ledem, silným větrem, nadměrným teplem nebo silnými dešti. Pamatujte, že jediná bouře by mohla zničit celou vaši tvrdou práci na několik měsíců. Jakmile se počasí uklidní, můžete své rostliny přesadit do své zahrady.

Závěrečné úvahy o tom, jak se starat o tulipány v květináčích

Tulipány jsou jednou z nejjednodušších, ale nejkrásnějších květin k pěstování. Když se naučíte, jak pečovat o tulipány v květináčích, budete si moci vychutnat barevné květy, až přijde jaro.