Jak se starat o řezané slunečnice: 10 snadných kroků

Snažíte se přijít na to, jak se starat o řezané slunečnice? Pokud plánujete vytvořit kytici slunečnice s dlouhou životností, dnes máte šťastný den.

Přestože květy slunečnice (Helianthus annuus) jsou bez vůně, nikdy nepřidají smělost a nápadně bohatou barvu každé květinové aranžmá. Už se nikdy nebudete muset starat o to, že ve vašich vnitřních prostorách způsobí ohromně silný parfém.

K tomu všemu můžete také zajistit, aby vypadaly svěží, zdravé a krásné asi týden nebo déle, pokud použijete nějaké konzervační látky a umístíte je při pokojové teplotě.

10 kroků k tomu, jak se starat o řezané slunečnice

Prodloužení životnosti vašich řezaných slunečnic začíná řezáním. Abyste dosáhli optimální životnosti vázy, musíte vědět, kdy a jak je řezat. Musíte si pamatovat:

Krok č. 1: Nejlepší čas na jejich oříznutí je, když jsou téměř otevřené

Jakmile si všimnete, že okvětní lístky slunečnic jsou již kolmé na jejich květinové disky, je čas je oříznout. Pokud můžete, je nejlepší naplánovat si den dopředu, než se otevřou.

Krok 2: Zalévejte je jeden den, než je nakrájíte

Zkontrolujte, zda je půda suchá. Pokud ano, musíte se ujistit, že jsou vaše slunečnice dobře hydratované, než je rozříznete. Z tohoto důvodu je nejlepší je zalévat jeden den, než je máte řezat.

Krok 3: Připravte své materiály na řezání

V den, kdy plánujete stříhat slunečnice, se ujistěte, že jsou všechny vaše materiály připravené – čistý a ostrý nůž a dvě čisté vědra. Jeden kbelík by měl být do poloviny naplněn teplou vodou (asi 100˚F až 110˚F) a druhý by měl být naplněn vodou, která je smíchána s konzervačním prostředkem.

Krok č. 4: Smíchejte přidržovací roztok podle pokynů výrobce

V případě, že vás zajímá, jak připravit přidržovací roztok, musíte jednoduše použít květinový konzervační prostředek, který obsahuje sacharózu, okyselující látku a také antimikrobiální látku. Květinová konzervační látka poskytuje rostlině energii, okyselující látka podporuje hydrataci a vyrovnává hladinu pH, zatímco antimikrobiální látka brání ucpávání rostlin ve stoncích.

Při míchání roztoku nezapomeňte postupovat podle pokynů výrobce. Poddávkování slunečnic neudělá nic pro prodloužení jejich životnosti vázy. Na druhé straně může předávkování způsobit poškození slunečnic.

Krok č. 5: Odřízněte slunečnice brzy ráno

Ujistěte se, že stříháte ráno, před 10:00. Řezání, když později během dne, způsobí, že rychle vyschnou. Pokud nejste ochotni riskovat, že ve vaší vázě budou zvadlé slunečnice, ujistěte se, že je rozříznete během prvních několika hodin po svítání, když jsou ještě čerstvé z celonočního omlazení přívodu vody.

Krok č. 6: Vyřízněte je šikmo

Řezáním stonků slunečnice pod úhlem získáte větší plochu, aby absorbovali více vody. Rovněž udržuje stonky v klidu na dně vaší květinové vázy. Ujistěte se, že vaše řezané stonky mají délku přibližně 30 palců.

Krok č. 7: Slunečnice vložte do kbelíku s čistou a teplou vodou ihned po jejich rozřezání

Slunečnice je třeba chovat ve vodě, aby se zabránilo vadnutí. Z tohoto důvodu musíte slunečnice nalepit do vody ihned poté, co je rozříznete, a vědro umístit do stínu. To snižuje šok při řezání a udržuje je hydratované.

Krok č. 8: Jakmile jste uvnitř, umístěte slunečnice do kbelíku s přidržovacím roztokem

Abyste zajistili kondicionování květů, vložte je do kbelíku s přidržovacím roztokem, jakmile je přinesete do interiéru. Nechte je několik hodin sedět na chladném místě, než je uspořádáte do vázy.

Krok č. 9: Uspořádejte je do vázy

Jakmile jsou kondicionovány, naplňte svou vázu se stejným typem přidržovacího řešení. Jakmile do ní umístíte řezané slunečnice, ujistěte se, že je z poloviny plná a že pod hladinou vody nejsou žádné listy. Uspořádejte si květiny.

Krok č. 10: Denně vyměňujte vodu

Abyste udrželi své slunečnice zdravé a nádherné, měňte každý den vodu ve váze, abyste zabránili hromadění bakterií, omezili nepříjemný zápach a zpomalili proces rozkladu.

Pěstujte své rostliny ve skleníku Semi Pro!

Milovníci zelených, kteří mají v úmyslu posunout své zahradnické úsilí na další úroveň, se rozhodnou pěstovat své rostliny v poloprofesionálním skleníku. Kromě vyloučení nutnosti nouzových příprav v případě nepříznivého počasí poskytuje semi propolytunnelalso bariéru ochrany před brouky a zvířaty, která je neustále ohrožují zničením.

Polopropolytunnelalso vám navíc umožňuje manipulovat s úrovněmi teploty a vlhkosti v uzavřeném prostoru, aby si vaše rostliny mohly užít ty nejlepší podmínky pro růst. Milovníci zahradnictví milují zahrádkářství, protože vždy mohou prodloužit vegetační období svých rostlin a to jim umožňuje pěstovat prakticky vše, co se jim líbí!

Stánek s jídlem

Nyní, když víte, jak se starat o řezané slunečnice, je čas vyzkoušet své dovednosti. Vydejte se a stříhejte své oblíbené květy, abyste svým vnitřním prostorům dodali barvu a povzbudili!