Jak se starat o muškáty Martha Washington

Můžete se rychle naučit, jak pečovat o muškáty Martha Washington, učením se o správné výsadbě, údržbě a zimní péči. O tyto barevné pelargonium je snadné se starat, protože jsou od přírody odolné muškáty. Ve Spojených státech je však nenajdete široce kvůli jejich kvetení, jako jsou noční teploty 50 až 60 ° F.

Dobrou zprávou je, že můžete zkontrolovat svoji zónu odolnosti a upravit tunel pro podmínky Lady nebo královských muškáty. Budou prospívat v oblastech s hodnocením 5 až 10, ale vždy můžete použít systém vytápění nebo chlazení uvnitř, abyste splnili jejich optimální podmínky růstu. Při správné péči a údržbě se můžete pyšnit tím, že máte tyto efektní a jedinečně vypadající muškáty.

Jak pečovat o úspěch Martha Washington Geraniums

Výsadba

Když se rozhodnete pěstovat muškáty Martha Washington ve skleníku, již máte výhodu mezi ostatními zahradníky. Důvodem je, že se nemusíte starat o nepředvídatelné počasí, drsné podmínky a kolísavé teploty, které mohou ovlivnit zdraví muškáty. Washingtonská státní univerzita také zmínila, že tyto muškáty dávají přednost tomu, aby byly uvnitř, protože vlhkost může hnít okvětní lístky a žhavé teplo má tendenci blednout samotné květiny.

Jaké jsou tedy optimální požadavky na tyto muškáty? Pelargónie Martha Washington, stejně jako všechny rostliny, budou nejlépe prospívat v dobře odvodněné a úrodné půdě. Můžete je pěstovat v postelích nebo nádobách v polytunnel s roztečí 12 palců pro první a požadavkem na průměr 8 palců pro květináče.

Vytvořte směs zalévací půdy, rašeliny a vermikulitu a nezapomeňte použít hrnec s drenážními otvory. Pomohlo by vám však, kdybyste použili hrnec bez drenážní vany, abyste se vyhnuli omylu a nechali rostliny ve stojaté vodě. Pokud jde o jejich požadavky na světlo a teplotu, vyberte oblast, která denně přijímá 6 hodin slunce.

Vytvoříte tak energické rostliny, které dobře kvetou, ale dávejte pozor, abyste se nepoškodili prudkým teplem. Pelargónie také vyžadují v noci 50 až 60 ° F, aby podpořily kvetení, takže ti v Iowě mají tendenci mít problémy s kvetením kvůli jejich vysokým nočním teplotám v létě.

Údržba

Udržování zdravých rostlin a povzbuzení kvetení znamenalo také zajistit, aby byly vaše muškáty hydratovány a dobře krmeny. Pro začátek zalévejte muškáty Martha Washington po celé vegetační období, protože dávají přednost vlhké půdě. Nechcete však své rostliny přeplňovat, proto zkontrolujte horní 2 palce jejich půdy a vody, pouze když jsou suché.

Muškáty mohou také v letních měsících vyžadovat častější zalévání. Naopak, zalévání v zimě je pouze jednou za dva týdny, protože v tomto období začnou spát. A co požadavky na krmení muškátů Martha Washington?

Rostliny můžete každé dva týdny nakrmit a zvolit vhodné hnojivo v závislosti na vašem příznivém výsledku. Pokud chcete, aby rostlina rostla více, měla by to udělat vysoká hladina dusíku. Na druhou stranu, tekuté hnojivo dvakrát za měsíc v létě by mělo pomoci při rozkvětu a rozvoji listí.

Krása těchto muškátů spočívá v tom, že obecně nebudou potřebovat tolik zásahů, aby kvetly a rostly. Místo toho zkontrolujte a odstřihněte utracené květinové hlavy, když umírají, abyste podpořili kvetení a předcházeli chorobám. Když zůstanou na rostlině, mohou utracené květiny hnít a způsobit plísňové infekce, které se mohou objevit jako skvrnité nebo práškové listy.

Zimní péče

Zimní péče o muškáty Martha Washington je velmi podobná ostatním kvetoucím rostlinám, což zahrnuje mulčování kompostem. Můžete však pěstovat řízky, které jste nasbírali na podzim, a vysazovat je uvnitř až do jara. Pokud vaše oblast zažije extrémní zimu, bude lepší přivést celou rostlinu pelargónie do polytunnelandu a udržovat přezimované rostliny na slunném místě.

V některých případech může být náročné přezimovat tyto muškáty kvůli potřebě ořezávání a prořezávání kořenů před přesazením do menšího květináče. Dokud nebudou mnohem robustnější, budete muset přesunout rostlinu do většího květináče a všimnete si, že se tvoří nové pupeny. Tyto postupy jsou použitelné ve státech, jako je Washington.

Odřezky kořenových stonků

Ze svých muškátů můžete vytěžit maximum, protože se snadno zakoření z odřezků stonků. Ořízněte pod uzlem a odstraňte všechny pupeny a ponechte dva nebo tři listy a palice. Umístěte řízky do stínu nebo zabalte každý do novin, abyste zabránili hnilobě, než jej zatlačíte do hrnce s kořenovým médiem.

Závěr

Martha Washington nebo královské muškáty jsou docela vytrvalé, ale měli byste je stále zodpovědně pěstovat. To znamená vědět, jak se starat o muškáty Martha Washington, znát jejich ideální podmínky růstu při výsadbě, udržovat je z hlediska krmení a zalévání a přezimovat je, aby se množily z řízků. Následující úvahy se mohou zdát hrstkou, ale je snadné se je naučit.

Stejně jako při péči a pěstování jiných rostlin bude pro vás pohodlnější používat apolytunnel pro muškáty Martha Washington. Vnitřní podmínky budou pro rostliny vždy optimální a navíc je nebudete muset přesouvat, pokud se ukáže, že je zima tuhá.