Jak se starat o kostřavu modrou

Vědět, jak pečovat o kostřavu modrou, je důležité, aby vaše tráva rostla krásně a zdravě. Kostřava modrá patří k druhům kvetoucích rostlin v rodině trávy. Tyto květiny mají poutavý modrý odstín, který vydrží po celý rok. Kostřava modrá je odolná vůči suchu, takže je skvělou volbou pro skalky. Jeho shlukovací schopnost vytváří jednotné hromady listí, které vypadají jako stopky rozkvetlých slámy. Může být použit jako akcentní rostlina, v hromadných výsadbách, štěrbinách a kontejnerech.

Modrá kostřava má šířku od šesti do osmi palců a výšku od 6 do 12 palců. Protože tolerují sucho, daří se jim nejlépe v oblastech s vysokými teplotami. Je odolný vůči jelenům a lze jej použít jako půdní kryt, aby se jelen nedostal od ostatních rostlin. Kostřava modrá je rostlina s nízkou údržbou, takže je můžete kontrolovat dvakrát až třikrát týdně.

Jak se starat o kostřavu modrou

I když modrá kostřava má obecně nízkou údržbu, při péči o modré kostřavy si musíte pamatovat několik tipů, například:

Zalévání

Pokud jde o zalévání kostřavy modré a pomoc při rozvoji silných kořenů, udržujte půdu vlhkou, ale ne bahnitou. Jakmile vaše rostliny dospějí, nebudete je muset zalévat tak často, jako když rostly. Místo toho se doporučuje flexibilní zalévání.

Například zalijte svou kostřavu modrou v závislosti na počasí (déšť nebo sucho) a na tom, jak se vašim rostlinám daří. Sledujte své rostliny, abyste získali představu o tom, kolik vody potřebuje.

Organický mulčování

Přidejte vrstvu organického mulče, abyste udrželi vlhkost v půdě. Organický mulč se časem rozpadne a přispěje k celkovému zdraví vaší půdy. To může být velmi užitečné, pokud vaše půda potřebuje podporu živin. Organický mulč je také užitečný při snižování poškození vodou a pomáhá udržovat půdu bez plevele.

Vyčesávání mrtvých čepelí

Aby vaše modrá kostřava vypadala co nejlépe, vyčesejte mrtvé čepele a odstraňte květinové hlavice. To pomáhá podporovat těsný kulatý tvar rostliny. Můžete se také rozhodnout nechat květiny, protože produkují semena, která můžete použít k výsadbě více kostřavy modré.

Divize

Starší rostliny kostřavy modré mohou mít tendenci trochu vymírat ve středu, ale můžete šířit další modré kostřavy šířením dělení. Umírající modrá kostřava prostě musí být vykopána a rozřezána na polovinu.

Zde je postup: Vytáhněte střední část rukou a nechte vám rostliny plné zdravých listů. Chcete-li, aby listy vypadaly skvěle, ořízněte odumřelé stébla trávy a květinové hlavy, abyste si udrželi dokonale tvarovanou modrou kostřavu. Ponechání květů může způsobit, že se rostlina sama nasadí, ale to vám nebude dělat problém, pokud vám nevadí větší růst kostřavy modré. Květiny můžete stříhat a ořezávat trávu, pokud ji chcete udržovat omezenou. Vezměte na vědomí, že rozdělení lze provést pouze každé tři až pět let.

Sluneční světlo

Kostřava modrá může růst v částečně zastíněných oblastech nebo na přímém slunečním světle po dobu nejméně šesti až osmi hodin každý den. Můžete je vysazovat na úpatí stromů, v kontejnerech, postelích, pokud budou řádně vystaveni slunečnímu záření.

Kvalita půdy

Tato rostlina nevyžaduje smíšenou startovací půdu, pokud je půda dobře odvodněná a má pro ni průměrnou vlhkost, aby neumírala.

Mezery

Při výsadbě kostřavy modré je také zapotřebí mezera, doporučuje se rozteč přibližně 15 palců každé rostliny, protože mají tendenci růst do šířky (přibližně šest až osmnáct palců široká).

Jak vypadá kostřava modrá ve vaší krajině

Kostřava modrá je krásná vytrvalá tráva, která přináší strukturu každé zahradě. Jeho jemné odstíny jsou skvělým doplňkem vaší krajiny. Jak již bylo zmíněno, jedná se o rostlinu s nízkou údržbou a můžete ji vyčistit brzy na jaře, než obnoví aktivní růst ve své vegetační době.

Zde jsou některé ze způsobů, jak může vaše krajina těžit z kostřavy modré: okrajové lemování, skalní / alpské zahrady, naturalizační a lesní zahrady, výsadba kontejnerů a obecné používání zahrady.

Proč byste měli začít pěstovat kostřavu modrou ve skleníku?

Zatímco kostřava modrá vypadá při zobrazení skvěle, existuje několik důvodů, proč byste ji měli původně pěstovat ve skleníku.

Za prvé, minipolytunnel udržuje vaše rostliny modré kostřavy v bezpečí před hmyzem a chorobami, které by je mohly zabít. Naštěstí se škůdci vyskytují jen zřídka, ale pokud se během růstu infiltrují do vašich rostlin, mohou být jejich účinky značné. Nejčastějšími škůdci, kteří napadají kostřavu modrou, jsou mšice. Při pěstování kostřavy modré mohou být problémem také rostlinné patogeny.

Udržování rostlin uvnitř minipolytunu snižuje riziko přitahování škůdců a chorob. Zajišťuje, že vaše rostliny porostou zdravě, dokud nezrají.

Závěrečné úvahy o tom, jak se starat o kostřavu modrou

Kostřava modrá je skvělou volbou pro vaši zahradu, stejně jako dobrou volbou pro kontejnerové zahradnictví. Často se používají jako výplň jiných okrasných rostlin, aby vynikly. Vědět, jak pečovat o kostřavu modrou, vám zajistí, že budete pěstovat krásné a zdravé rostliny. Mějte však na paměti, že kostřava modrá pěstovaná v kontejnerech a koších může být nutné zalévat častěji než kostřava modrá na dvorech nebo v zahradách.