Jak se starat o kobercové růže. 3 faktory k zvládnutí

Musíte vědět, jak se starat o kobercové růže, o tři faktory. Časy, kdy jsou růže jen středobodem, jsou pryč, ale s náležitou péčí a údržbou můžete mít jednu z nejlepších rostlin na zemi. Kobercové růže bezpochyby vylepší každou zahradní postel a budete rádi, že ani nevyžadují neustálou pozornost.

Pokud chcete své rostliny chránit před náročnými podmínkami prostředí, můžete také zvážit pěstování kobercových růží ve skleníku. Díky tomu bude údržba pohodlnější a vy byste měli čelit méně výzvám a problémům. Tento článek vás naučí ideální podmínky a postupy, aby vaše kobercové růže šťastně kvetly.

Obecně platí, že kobercové růže se snadno pěstují a jsou relativně nenáročné na údržbu. Je však nutné zdůraznit znalost vaší odrůdy a odpovídající přizpůsobení postupů a požadavků rostlin.

Faktor č. 1. Umístění

První úvaha k zajištění řádné péče o koberec nebo růže pokryté zemí je v ideálním pěstitelském prostředí. Pamatujte, že i když růže na zemi nejsou na místech vybíravé, stále by měly být na optimálním místě, aby se jim dařilo. Můžete určit ideální umístění vašich kobercových růží v závislosti na jejich typu.

Například některé přízemní růže preferují plné slunce, ale jiným se daří na částečném slunci. Také je chcete zasadit do dobře odvodněné půdy, protože tyto rostliny jsou náchylné k utonutí. Po zaškrtnutí těchto políček věnujte kobercovým růžím dostatek místa, aby nedocházelo k jejich přeplnění, které by v průběhu času mohlo způsobit problémy.

Faktor č. 2. Údržba

Druhým faktorem při péči o kobercové růže jsou postupy při jejich údržbě. Nejprve si uvědomte, že je zásadní zasadit je do dobře odvodňovací oblasti. Nadměrné zalévání rostlin nebo jejich ponechání ve stojaté vodě může rostliny utopit nebo podpořit hnilobu kořenů. Pokud růže vyžadují zalévání, vždy zkontrolujte půdu a upravte půdu tak, aby se zlepšila její struktura.

Kobercové růže budou také těžit z hnojiv. Rostliny můžete posílit a povzbudit je, aby plně pokryly půdu krmením nad a pod růžemi. Zkontrolujte pokyny na štítku hnojiva a naplánujte pravidelné hnojení rostlin.

Stříháte kobercové růže? V závislosti na tom, jaký typ máte, bude pro některé růže prospěšné prořezávání. Po odkvětu můžete stonky odříznout, abyste zabránili tomu, aby růže přerostly svou plochu, a udržujte uklizený vzhled.

Faktor č. 3. Běžné problémy

Kobercové růže, podobně jako jiné rostliny na zemi, jsou náchylné k škůdcům kvůli velké ploše, kterou mají. Proto je pro udržení populace škůdců zásadní prevence. Zahradníci často používají spreje proti hmyzu nebo fungicidy na růžových kobercích, aby zabránili hmyzu nebo plísním.

Můžete také provést preventivní opatření, jako je izolace nových rostlin a okamžité odstranění rostlin se škůdci nebo chorobami, aby se zabránilo šíření. Vždy dodržujte správnou hygienu a hygienu, aby se do oblasti nedostaly škůdci. Více udržujte ideální prostředí, abyste zabránili reprodukci hmyzu, jako jsou mšice, nebo rozvoji nemocí, jako je padlí.

Na rozdíl od jiných rostlin v půdě nemají kobercové růže dostatek listí, aby potlačily plevel. Chcete tedy použít krajinnou textilii s kapkovým zavlažováním nahoře, abyste zabránili růstu plevele. Můžete také mulčovat pod systémy nebo přidat preemergentní herbicid brzy na jaře nebo na podzim, abyste zvládli plevel.

Jak pěstovat kobercové růže

Kobercové růže můžete množit zakořeněním částí stonku mateřské rostliny. Kobercové růže obvykle na jaře nebo na podzim vyvinou zakořeněné stonky, které můžete vykopat a přesadit. Pamatujte však, že nejlepší metoda šíření se bude lišit podle typu růží, které máte,

Můžete si také zakoupit zakryté růže v květináči a můžete je přesadit do větší nádoby nebo na zem venku. Holé kořenové kobercové růže můžete po mrazu v zahradě opět pěstovat stejným způsobem, jako když vysazujete jiné růže. Upravte půdu organickou hmotou a rostliny po zalití a zpevnění zalévejte.

Kvůli jejich nízko rostoucímu zvyku můžete mít kobercové růže mnoho využití. Můžete je použít jako ohraničení nebo bariéry pro cesty a příjezdové cesty, přidat texturu ke svahu nebo zdi nebo vyplnit postel v zahradě. Připravte se však na to, že tyto rostliny se během období vegetačního klidu stanou bezlistými.

Závěr

Jednou z nejlepších rostlin v podzemí je koberec růží. Musíte však vědět, jak se o kobercové růže starat, aby byly zdravé a vypadaly uklizené. Chcete-li začít, pěstujte je na ideálním místě, abyste snížili šance na rozvoj nevýhod a problémů.

Můžete zkontrolovat typ růží, které musíte vědět, kde je nejlepší místo pro jejich pěstování. Jakmile zajistíte ideální místo, udržujte své rostliny pravidelným zaléváním a hnojením. Dbejte na to, abyste své rostliny nepřeplňovali, protože by se tak mohly utopit, a můžete také podpořit růst krmením podle štítku.

Můžete také zabránit tomu, aby růže přerostly svůj prostor prořezáváním po období květu. Nakonec proveďte nezbytná preventivní opatření, aby růže nezískala škůdce a nemoci. Použijte fungicid nebo sprej proti hmyzu, abyste udrželi huby a škůdce na uzdě a udržovali stabilní podmínky, abyste zabránili růstu a šíření.