Jak se starat o klony ve Rockwool ve 4 krocích

Musíte projít čtyřmi kroky, abyste se naučili, jak se starat o klony v rockwool. Všichni víme, jak užitečná je rockwool pro zahájení semen, ale toto médium je také vynikající pro klony nebo řízky. Klony jsou relativně snadno zakořenitelné ve vlhkých a stabilních podmínkách růstu, takže je pro ně Rockwool užitečný.

Pokud chcete podpořit zakořenění svých klonů, také byste chtěli vědět, jak je udržet v rockové vlně. Níže jsou uvedeny čtyři kroky, které vám zajistí, že budete z tohoto média vytěžit maximum a nakonec získáte energické rostliny. Tímto způsobem budete připraveni k transplantaci venku bez mnoha nevýhod.

Jak pěstovat a udržovat klony v Rockwool

Krok # 1. Příprava

Předtím byste se měli ujistit, že váš zásobník, kopule a prostředí jsou připraveny. Zásobník a kopuli můžete nastavit v polytunnel, protože nejlépe fungují pod 50% vlhkostí a 75 ° F. Ideální by bylo dát podnos na lepenku, aby se zabránilo tomu, aby startovací kostky také seděly na studeném povrchu.

Protože budete pěstovat a starat se o klony nebo řízky, chcete mít nad kopulí světlo, které podpoří rozvoj kořenů. Poté namočte startovací kostky na půl hodiny při 5,5 pH, aby se upravila jejich hodnota pH. Měli byste být připraveni umístit kostky minerální vlny do podnosu, přičemž se ujistěte, že jste setřeli přebytečnou tekutinu a na podnos jste namočili zbytky vody pomocí papírové utěrky.

Krok # 2. Užívání řízků

Než se budete dostatečně starat o klony ve vlnové vlně, měly by být samotné klony nebo řízky za nejlepších podmínek. Chcete použít nové výrůstky vaší rostliny jako své klony pro optimální vývoj. Ještě více zvětšete povrch řezu řezáním pod úhlem 45 stupňů.

Tímto způsobem bude pro ně snazší přijímat vlhkost a živiny pro vývoj kořenů. Musíte také odstranit jakýkoli list nebo květ v sekci kromě některých listů nahoře. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby kořeny soutěžily o živiny.

Nakonec ponořte konec klonu do kořenového hormonu, abyste podpořili rychlejší tvorbu kořenů. Můžete si také prohlédnout různé přísady, které budou nejlépe fungovat pro vaši rostlinu. Při ponoření klonů do kořenového hormonu vždy cvičte čistotu, abyste zabránili přenosu nemoci.

Krok # 3. Pěstování klonů

Po ponoření do kořenového hormonu byste měli být připraveni tlačit klony do kostek minerální vlny. Jen se ujistěte, že jsou stabilní a poté se neuvolňují. Podle toho naplňte své kostky a na podnos můžete mít až 40 kusů kostek.

Nasaďte si kopuli a umístěte své klony pod své světlo s odstupem mezi nimi. Doporučuje se používat zářivky s nízkou intenzitou, protože by nehrozilo poškození klonů. Místo toho vám teplo ze světla pomůže odpařit vlhkost na kostky a podpořit zakořenění.

Po provedení prvních tří kroků byste měli být připraveni pečovat o klony bez mnoha nevýhod. Pamatujte, že je nutné adekvátně provést předchozí kroky, abyste předešli problémům při údržbě a péči o řízky. Po dokončení je údržba relativně jednoduchá, kde musíte odstranit veškerou stojatou vodu z podnosu.

Krok č. 4. Údržba

Údržba a péče o klony ve vlnové vlně jsou stejně jednoduché jako setření kondenzace na kopuli jednou denně a zajištění podmínek prostředí. Nezapomeňte, že protože pěstujete klony ve vlnové vlně, nejlepší nastavení je při 50% vlhkosti a 75 ° F. Pamatujte, že neexistují žádné průduchy nebo přímé zdroje tepla, které by bránily kondenzaci.

Po nějaké době můžete zkontrolovat váhu kostek minerální vlny, abyste zjistili, zda je třeba zalévat. Můžete také zkontrolovat kořeny pod kostkami. To indikuje, zda můžete pro optimální růst postupně otevírat větrací otvory na kopuli.

Jakmile jsou všechny ventilační otvory otevřené, můžete na několik hodin kopuli zcela odstranit, aby si klony zvykly na venkovní podmínky. Je to podobné jako s aklimatizací řízků, které je připraví na pozdější transplantaci.

Nejdůležitější aspekty při zakořenění ve Rockwool

Pamatujte na důležitost ošetření minerální vlnou před jejím použitím. I když není namáhavé namočit kostky ve vodě upravené pH, je to stále nezbytný krok, který nikdy nesmíte přehlédnout. Chcete se ujistit, že pro vývoj kořenů poskytujete ideální úroveň pH, ​​takže při kontrole vašich hodnot pH je nutná ostražitost.

Závěr

Pěstování řízků ve vlnové vlně může být výhodné vzhledem k tomu, že jste si udrželi ideální podmínky a postupy. Učení, jak se starat o klony ve vlnové vlně, se tedy neomezuje pouze na údržbu. Musíte také zajistit správný postup, od přípravy až po pěstování samotných klonů.

Jakmile zajistíte správné techniky pro první tři kroky, péče o klony ve vlnové vlně je stejně jednoduchá jako otevření kopule jednou denně, abyste odstranili kondenzaci. Můžete také setřít veškerou stojatou vodu na tácku, dokud klony nevyrostou. Postupem času můžete postupně odstraňovat průduchy, dokud kopuli zcela nesundáte.

Nechte své řízky zvyknout si na venkovní podmínky a měly by být připraveny k přesazení.