Jak se starat o hydroponické tulipány pro úspěch

Naučit se, jak pečovat o hydroponické tulipány, je obecně tak jednoduché, jako být pečlivý s metodami od začátku do konce. To je ono a neexistují žádné tajné praktiky, které musíte objevit. Klíčem k úspěšné péči o hydroponické tulipány je zajistit, abyste v jakémkoli okamžiku jejich růstu neměli žádné nedostatky.

Zájemci o pěstování tulipánů mohou zvážit kombinaci hydroponie a skleníků a využít výhod rychlé produkce. I když může být zastrašující vydat se z tradiční metody pěstování tulipánů, překvapilo by vás, jak jednoduchý je koncept hydroponie. Níže jsou uvedeny tři kroky k úspěšné péči o hydroponické tulipány.

Komplexní průvodce péčí o hydroponické tulipány

Krok # 1. Dokončování klidu

Začnete tím, že umístíte cibuloviny tulipánů ve svislé poloze do vaniček vhodných pro hydroponické vynucování tulipánů. Umístěte tyto podnosy do místnosti kolem 46,4 ° F, protože jejich udržování v místnosti při této teplotě pomůže dokončit období klidu. Zásobník, umístění žárovek a pokojová teplota jsou rozhodující pro úspěch vašich hydroponických tulipánů.

Dalším způsobem, který můžete udělat doma a starat se o hydroponické tulipány doma, je použití papírového sáčku a chladničky namísto podnosů a chladné místnosti. Umístěte žárovky do papírového sáčku a na 13 týdnů do ledničky, tím by se také mělo ukončit období klidu.

Na trhu můžete také najít balíčky hydroponických tulipánů, kde je musíte pouze donutit, aby samy kvetly. S tímto balíčkem přidáte do nádoby vodu, aby se dno žárovky navlhčilo, aby se podpořilo usazení. Můžete si vybrat z různých kultivarů a doba čekání na rozkvět tulipánů může také záviset na teplotě a předchozím ošetření za studena.

Krok # 2. Zakořenění cibulí

Chcete-li přidat vodu do zásobníků a skladovat je mezi 37,4 až 41 ° F po dobu tří týdnů, abyste podpořili zakořenění. Zkušení hydroponičtí pěstitelé čekají na palec a půl růstu kořenů, protože tato délka je dostatečná na to, aby absorbovala vodu a dusičnan vápenatý, aby podpořila další vývoj. A co ti, kteří chtějí zakořenit cibule bez zásobníků?

Můžete použít vázu a naplnit ji 2 palce oblázků, než na ně umístíte žárovku. Poté přidáte palec vody, abyste dodali vlhkost a podpořili zakořenění. Umístěte vázu na chladné a tmavé místo přibližně na šest týdnů a týdně vodu vyměňujte.

Krok # 3. Pěstujte ve skleníku

Stejně jako hydroponické pěstování jahod, péče o hydroponické tulipány bude mnohem snazší, pokud máte skleník. Pamatujte, že polytunnel poskytne tulipánům ideální prostředí, jakmile se usadí. Celkově bude kontrola prostředí, kterou máte v tunelu, vždy výhodná, bez ohledu na to, zda rostete tradičně nebo hydroponicky.

Jakmile jsou vaše tulipány zakořeněné, umístíte je do tunelů s teplotami mezi 69,8 až 60,8 ° F, které podle toho upravíte podle toho, jak vaše rostliny rostou. Je také důležité udržovat čistotu a vlhkost, aby se vaše tulipány mohly dále rozvíjet. Na druhou stranu, ti, kdo zakořenili tulipány ve váze, mohou zakořeněné rostliny umístit do světlé místnosti, ale mimo přímé sluneční světlo.

Ideální teplota pro vázu tulipán je kolem 60 až 65 ° F. Nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou kořeny vždy ve vodě. A nakonec buďte také opatrní při výměně vody, abyste předešli chorobám.

Hydroponická péče o tulipány

Jak jste již dříve četli, péče o hydroponický tulipán je praxe, kterou provádíte od začátku do konce. Další populární hydroponický tulipán, který si můžete koupit na trhu, je však od společnosti Bloomaker. U těchto tulipánů chcete odstranit mrtvou květinu po jejím kvetení ze stonku.

Nechte listy úplně vyschnout, ale udržujte hladinu vody, abyste podpořili vývoj nových cibulí. Poté můžete odřezat odumřelé listy a nechat kořeny. Nové žárovky můžete uložit k přesazení později.

A podle agentury Bloomaket je také možné vypěstovat cibule tulipánů ve vodě.

Proč pěstovat tulipány hydroponicky?

Pěstování tulipánů hydroponicky, podobně jako jiné hydroponicky pěstované rostliny, je výhodné, protože se jedná o relativně hygienický proces. Nepoužíváte půdu, takže skončíte s čistými květinami. Ti, kteří jsou omezeni na prostor, mohou pěstovat tulipány v nádobách, a jak již bylo zmíněno dříve, po rozkvětu hydroponických tulipánů vytvoří nové cibule, které můžete znovu zasadit.

Z výrobního hlediska je hydroponické pěstování tulipánů také rychlejší. Na trhu dokonce roste poptávka po hydroponických tulipánových obalech. Stále více majitelů domů se začíná zajímat o kvetení samotných tulipánů s předpokladem pouze používání vody a kontrolovaného prostředí.

Závěr

Pryč jsou dny, kdy nemůžete mít plodiny a květiny, pokud také nemáte půdu pro jejich pěstování. V dnešní době mohou dokonce i tulipány růst bez půdy, ale je také důležité naučit se, jak pečovat o hydroponické tulipány, abyste tuto inovaci využili na maximum. Obecně neexistují žádné konkrétní triky pro péči o hydroponické tulipány.

Místo toho musíte zajistit, aby byly ve sterilizovaném a kontrolovaném prostředí od začátku do konce. To zahrnuje používání čistých a správných nádob a vody a místnost, ve které můžete udržovat nízké teploty. Poté, co se u vašich hydroponických tulipánů rozvinou kořeny, můžete se o ně starat a podporovat další vývoj ve skleníku.