Jak se starat o Campanula

Chcete vědět, jak se starat o zvonek? Campanulas, také známé jako zvonek rostliny, jsou krásné květy ve tvaru zvonu skvělým doplňkem každé zahrady. Přicházejí v měkkých odstínech, jako je modrá, bílá, fialová a růžová. Naštěstí je snadné se o zvonice postarat. Snadno se pěstují a jsou odolné vůči většině škůdců a plísni.

Pokud plánujete pěstovat zvonky ve vaší zahradě, měli byste si pamatovat několik věcí:

Půda

Campanulas rostou nejlépe v dobře odvodněné půdě s úrovní pH šest až osm. Vytvořte zalévací směs jednodílné půdy a jednodílného kompostu, abyste zajistili zdravý růst rostlin a krásné květy pro nadcházející roky.

Výsadba

Pokud je chcete zasadit přímo do země, nezapomeňte rozmístit své zvonky mezi 15 až 18 palci od sebe. Umístěte zvonek do země, kde je koruna asi palec pod úrovní půdy. Přidejte vrstvu mulče, abyste zabránili růstu plevele a pomohli udržet další vlhkost. Navíc vyšší zvonky mohou vyžadovat další podporu.

Pro výsadbu kontejnerů můžete pro lepší odvodnění použít kompost na bázi hlíny. K zadržení vlhkosti během horkého a suchého počasí můžete také použít krystaly zadržující vodu.

Repotování

Jakmile kořeny začnou růst v květináči, budete muset přesadit svoji rostlinu. nezapomeňte vybrat hrnec, který je o pár palců větší než ten starý. Pokud nepotřebujete přesazovat rostliny, nezapomeňte každý rok vrchní vrstvu kompostu vyměnit za novou dávku, abyste přidali více živin.

Zalévání

Nejlepší čas na zalévání zvonků je, když je půda suchá na dotek. Půda by neměla být úplně suchá, ale neměla by být ani mokrá, protože to může podpořit hnilobu kořenů. Aplikujte vodu na půdu, aby listy a květy nezmokly. Nejlepší čas na zalévání rostlin je brzy ráno, aby slunce mohlo snadno vyschnout veškerou vlhkost, která zůstala na stoncích a listech.

Světlo

Zvonice mohou v odpoledních hodinách růst v částečném stínu, ale nejlépe se jim daří na plném slunci. Čím více přímého slunečního světla dostanou, tím více květů vaše zvonky vyprodukují.

Teplota a vlhkost

Zvonice preferují teplé dny a chladné noci. Nerostou dobře v horkém nebo tropickém podnebí, stejně jako při teplotách, které v noci klesnou pod 50 ° F. Je-li půda vlhká a vlhké podnebí, pravděpodobně se vytvoří padlí.

Hnojivo

Vyvážené hnojivo můžete aplikovat jednou v jarním období a v druhé polovině léta. Po oplodnění nezapomeňte zalévat zvonky hluboce. Místo chemických hnojiv můžete také aplikovat organický kompost dvakrát ročně. To udržuje vaše rostliny silné a dobře krmené bez použití přísad, které by mohly poškodit životní prostředí.

Mulčování

Umístěte tři palce organického mulče, jako je sláma, kompost, kůra atd., Na půdu, aby byly během chladnějších měsíců v teple a v teplejších měsících roku chladné. Některé mulče mohou zabránit plevelům, napadení škůdci a snížit pravděpodobnost eroze půdy. Dbejte však na to, aby byl mulčovací materiál v dostatečné vzdálenosti od stonku. Když se mulčování rozkládá, dodává vašim zvonkům živiny.

Prořezávání

Prořezávejte, také známé jako mrtvé hlavy, vaše zvonky, protože květiny začínají mizet. Odstraňte utracené květiny čistými zahradnickými nůžkami, abyste podpořili více květů.

Přezimování

Rozřízněte své zvonky, dokud na konci podzimu nebudou tři palce vysoké. Pokud žijete v chladném podnebí, můžete k zachycení tepla přidat tři palce organického mulče. Pro ty, kteří mají mírnější podnebí, nemusíte přidávat přezimující mulčování.

Šíření divize

Rozmnožování dělení funguje nejlépe pro zvonky s shluknutými odrůdami. Na jaře opatrně vykopejte zvonky – asi osm palců od základny. Ujistěte se, že nepoškodíte kořeny! Po odstranění shluku je můžete roztáhnout po částech v závislosti na velikosti vašich rostlin.

Pokud jsou kořeny navzájem slepené, můžete je pomocí nože oddělit a rozdělit. Při opětovné výsadbě je zasaďte do stejné hloubky.

Proč zasazovat zvonky do hobby skleníku?

Uvažovali jste o výsadbě zvonků v hobby skleníku? Zatímco krásné květiny by neměly být skryty, existují určité výhody pěstování rostlin v hobbypolytunnel, dokud nejsou založeny. Tady jsou některé z nich:

Chraňte své zvonky před zamořením škůdci

Šneci, mšice a slimáci jsou přitahováni k rostlinám zvonku. Zkontrolujte, zda vaše rostliny žloutnoucí listy a zkreslený růst rostlin, protože to jsou nejčastější příznaky napadení mšicemi. K zabíjení mšic můžete použít insekticidní mýdlo. Zkontrolujte, zda nejsou slizké stezky a otrhané otvory v listech, některé ze známek hlemýžďů a slimáků. Můžete si je vybrat ze svých rostlin nebo ještě lépe, pěstovat je v hobby skleníku. Umístění rostlin do uzavřeného prostředí snižuje riziko napadení škůdci.

Chraňte své rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Hobby skleníky také účinně chrání vaše rostliny před špatným počasím, jako je mráz, led, silný déšť, silný vítr a další. Udržet je uvnitř apolytunnelensures, že rostou v jejich ideálním klimatu. Jakmile bude počasí dostatečně přátelské, můžete své rostliny přemístit ven.

Závěr: Jak se starat o zvonek

Vědět, jak pečovat o zvonek, zajistí, že vám po celý rok vyroste krásné a zdravé květy. Nezapomeňte na výše uvedené tipy a ve své zahradě si budete moci vychutnat barevné květiny zvonku.