Jak se reprodukují játrovky?

„Jak se rozmnožují játrovky?“ Pokud to s rozvojem svých zahradnických dovedností myslíte vážně, pravděpodobně si kladete tuto otázku. Možná vás také zajímá, proč by se měly vyrábět hromadně.

Ačkoli Liverworts může způsobit komplikace v žaludku, pokud je konzumován surový, má řadu známých lékařských použití. A i když nejsou tak poutavé jako ozdobné kousky, plní v přírodě docela velkou roli.

Tyto nevaskulární rostliny rostou téměř ve všech biomech.

Obvykle se nalézají připevněné k kmenům stromů, protože pomáhají při procesu rozkladu polen a dokonce hrají roli při rozbíjení hornin v procesu zvaném dezintegrace. Navíc slouží jako potrava pro zvířata.

Jaký je proces reprodukce v játrovkách?

Játrovky jsou obecně klasifikovány jako mechorosty, spolu s hornworts a mechy. Všechny tři sdílejí společné charakteristiky, jako je preference vlhkých stanovišť. Navíc, pokud jde o šíření, všichni procházejí sexuální i nepohlavní reprodukcí.

Jak se rozmnožují játrovky?

Na rozdíl od většiny zahradních rostlin, které znáte, játrovky nejsou vysazeny jako semena, ani je nemůžete extrahovat. Neprodukují také květiny, ovoce a kořeny. Proto, aby se rozmnožovali, využívají své spory.

Tyto spory, které jsou činiteli reprodukce, se tvoří z oplodněných vajíček. Jsou-li rozptýleny větrem nebo vodou, dorůstají do játrovek. Musí však být dostatek vody, aby spermatické buňky mohly cestovat, aby mohlo dojít k procesu oplodnění.

Jak k sexuální reprodukci dochází v játrech?

Aby bylo možné odlišit sexuální od nepohlavního rozmnožování, zahrnuje první mužské a ženské sexuální části rostlin, kterými jsou antheridium a archegonium. Na konci reprodukčního cyklu játrovky uvolňují spory, aby počkaly na klíčení.

Játrovky procházejí během svého života dvěma generacemi, kterými jsou gametofyt a sporofyt. První z nich je dominantní, zatímco druhá závisí na druhé, aby udržovala svůj život, dokud se spory neuvolní.

Počínaje antheridiem se spermie pohybují směrem k archegoniu, aby oplodnily vajíčka, která jsou tam uložena. Poté bude vytvořeno diploidní embryo, které označuje začátek generace sporofytů s vývojem nového růstu.

Když sporangium, struktura tobolky v rostlinách, praskne, pak se spory uvolní. Ty jsou poté vyklíčeny. Následně začíná znovu generace sexuálních nebo gametofytů.

Jak k asexuální reprodukci dochází v játrech?

Na druhé straně játra procházejí vegetativní reprodukcí prostřednictvím rozmnožovacích struktur na jejich listech, které se nazývají gama šálky. Ukrývají gamety, jejichž výsledkem je nové potomstvo jaternice, když je přepravují přírodní látky, jako jsou deště.

Na konci životního cyklu jaternice by její thallus prošel fragmentací. Tyto části jsou poté odděleny mnoha agenty. Pokud jsou podmínky správné, vytvářejí nový růst a procházejí nepohlavní reprodukcí.

Nyní, když víte, jak se Liverworts množí, nemáte moc co dělat, pokud je chcete šířit. Nakonec produkují potomky samy. Pokud si to tedy přejete, můžete místo toho zajistit ideální podmínky.

Jaké jsou výhody pěstování rostlin ve skleníku?

Pokud vážně přemýšlíte o tom, že se pustíte do zahradničení tunelů, budete rádi, že jste na správné cestě. I když se na tuto zajímavou cestu můžete vydat, budete si muset za sestavení struktury vydělat pěkný cent, výhody daleko převáží náklady. Chcete-li dokázat tento bod, podívejte se na některé z nejlepších věcí o zahradničení ve vašem vlastním semi pro, hobby nebo mini skleníku.

Ochrana před nepříznivým počasím

Jednou z nejlepších věcí na zahrádkářství tunelů je skutečnost, že uzavřená konstrukce nabízí vrstvu ochrany před nepříznivými účinky drsných povětrnostních podmínek, jako jsou silné větry, silné deště a sníh. Jinými slovy to vylučuje nutnost nouzových příprav v případě nepříznivého počasí.

Chrání před škodlivými brouky a zvířaty

Tradiční venkovní zahradníci musí být o krok napřed před sezónními škůdci a zvířaty, které hrozí zničením jejich rostlin. Na druhou stranu, polytunnelgardeners mohou držet tyto destruktivní tvory venku – díky struktuře, která funguje jako bariéra. Jelikož vám váš tunel usnadňuje udržení tohoto ničivého hmyzu a tvorů na uzdě, možná nebudete muset používat toxické chemikálie a pesticidy.

Ovládejte podmínky růstu svých rostlin

Protože apolytunnelis je uzavřený prostor, vaše rostliny nebudou vydány na milost a nemilost rozmarům Matky přírody. Jinými slovy budete moci kontrolovat podmínky růstu svých rostlin, jako je teplota, vlhkost, větrání a světlo uvnitř struktury. Pokud pochopíte konkrétní potřeby rostlin, které se snažíte pěstovat, může být tato výhoda nesmírně užitečná.

Můžete prodloužit vegetační období

Schopnost vytvářet nejlepší podmínky pro růst vašich rostlin vám umožní prodloužit jejich vegetační období. Ve skutečnosti budete moci pěstovat jakýkoli druh rostliny, který není původem z vaší oblasti! Díky topolytunnelgardening si konečně můžete užít tropickou oázu svých snů.

Ušetříte peníze

Snad nejlepším přínosem zahradničení tunelů je skutečnost, že si budete moci pěstovat vlastní jídlo. To znamená více úspor, protože nebudete muset utrácet spoustu peněz za potraviny.

Závěr

Dozvědět se více o Liverworts a jejich reprodukci je nesmírně důležité pro každého, kdo to s rozvojem svých zahradnických dovedností myslí vážně. Pokud si však chcete dát šanci zažít skutečné radosti z pěstování svých oblíbených druhů ovoce, zeleniny, bylin a okrasných rostlin v těch nejlepších podmínkách prostředí, zahajte si zahradu s polytunnelem!