Jak se nejlépe zbavit zalévací půdy

Pokud jste zvědaví, jak se zbavit zeminy, jedinou odpovědí je upcyklace. Na rozdíl od přesvědčení většiny lidí nemusí likvidace zeminy nutně znamenat házení. Správná čistota je nezbytná pro skleníky a zahrady, aby zajistily, že vaše rostliny nebudou čelit žádným problémům, ale zahradní materiály, jako je použitá zemina, mohou být stále užitečné.

V dnešní době mají zahradníci mnoho zdrojů pro různé kutilské projekty, které jim mohou pomoci zlepšit jejich rostoucí zkušenosti. Různá rozšíření dokonce poskytují tipy a triky při vytváření zalévacích médií, abychom uvedli příklad. S níže uvedenými informacemi byste měli být schopni co nejlépe využít vaši zalévací zeminu.

Udělejte to místo likvidace použité zalévací půdy

Možná je snadné předpokládat, že svou starou zeminu můžete jednoduše vložit do popelnic nebo kompostů. Nejlepší způsob, jak se jich zbavit, však doslova neznamená likvidaci. Místo toho zvažte upcyklování použité půdy na zalévání a vytvořte produktivnější zahradu, která je prospěšná také pro vaše rostliny.

Upcyklace

Přidejte zpět objem

Při upcyklování staré zeminy musíte přidat zpět její objem, který se časem ztratil. To zahrnuje přidání plnidel a materiálů, které mohou zlepšit drenážní kapacitu půdy. Mohou sahat od rýžových slupek, perlitu, rašeliníku nebo kokosových vláken.

Můžete také přidat řasy, rybí moučku nebo vojtěškovou moučku, abyste strukturu půdy dále pomohli. Uvedené přísady zlepšují úrodnost půdy, takže bude příště užitečná. Jakmile budete s objemem spokojeni, víte, jak přidat mikroby zpět do půdy.

Přidejte zpět mikroby

Kromě zlepšení objemu použité zalévací půdy chcete přidat zpět mikroby pro optimální plodnost a vyhnout se nedostatkům. Pamatujte, že mikroby pomáhají při zalévání půdy, protože tráví organickou hmotu do dokonalé rostlinné potravy, humusu. Jak ale přidat tyto prospěšné mikroby zpět?

Můžete si koupit kompost nebo si je vyrobit sami pomocí různých přírodních zdrojů. Nestačí však záviset na půdních mikrobech, abyste zajistili minerální rovnováhu v zalévací půdě, kterou jste upcyklovali. Musíte to také vyzkoušet, abyste mohli v případě potřeby provést změny.

Přidejte zpět minerály

Zajištění minerální rovnováhy také zajišťuje, že pH půdy bude vždy v ideálním rozmezí. Vždy můžete přidat hnojiva, která zvýší vaši půdu pro zalévání, ale nezapomeňte použít organické produkty. V opačném případě nebudou pro mikroby prospěšné a také zvýšíte riziko poškození slané půdy rostlinami.

Jinak můžete zalévat půdu vždy jiným způsobem. Můžete je zapracovat do zahrad a květinových záhonů nebo je použít k vyplnění otvorů ve vašich oblastech. Při opětovném použití půdy pro zalévání však pamatujte na rizika.

Chcete je pasterizovat před použitím k zabíjení škodlivých prvků. Chcete-li to provést, umístěte pytle naplněné zeminou na slunci, ale nikdy neriskujte opětovné použití zeminy tam, kde byla dříve nemocná rostlina.

Jak zachránit půdu pro zalévání

Na jaře můžete znovu použít zalévací půdu smícháním s novou směsí v poměru 50:50. Nezapomeňte však přidat kompost nebo hnojivo s pomalým uvolňováním, abyste zajistili, že médium je optimální pro plány. Před použitím byste také chtěli rozbít starou zeminu, protože může časem vyschnout a zhutnit se.

Tímto způsobem mohou kořeny snadno růst z recyklované směsi. Před uložením v zimě na chráněné místo zajistěte, aby v zalévací půdě nebyly žádné nečistoty nebo hmyz.

Na co si pamatovat při recyklaci zalévací půdy

Správná likvidace rostlin

Bude snazší odstranit rostliny z půdy, pokud je necháte úplně zemřít z nádob. Mrtvé rostliny protřepejte, abyste odstranili zalévací půdu přilepenou ke kořenovému systému a vyhoďte rostliny na hromadu kompostu. Jejich rozklad je vynikajícím doplňkem pro použití po určitou dobu.

Sběr půdy a změny

Nalijte půdu a nečistoty odstraňte ručně nebo prosátím přes síto. Poté můžete přidat rašelinu, perlit a kompost do staré zeminy, abyste obnovili živiny a strukturu. Před pečením důkladně promíchejte zeminu, abyste ji zbavili patogenů.

Pečení půdy

Před půlhodinou pečení položte půdu na plech a zakryjte hliníkovou fólií. To by mělo zabíjet patogeny a jiné škodlivé organismy, které zůstaly v půdě. Dbejte na to, aby nebyla půda příliš horká, protože by to mohlo vést k rostlinným toxinům.

Úložiště

Ochlaďte půdu a otestujte ji, abyste zjistili její úroveň pH. Můžete provést nezbytné úpravy a upravit hladinu pH na ideální pro vaše rostliny. Poté půdu vložte do uzavřené plastové nádoby na chladné a suché místo pro skladování.

Závěr

Pokud vaše zalévací půda dříve obsahovala nemocnou rostlinu, řádně ji prosím vyhoďte, abyste se vyhnuli šíření. Můžete se však také naučit, jak zlikvidovat zeminu, takže s ní nebudete zacházet jako s nepoužitelným odpadem. Pokud neobsahoval patogeny, můžete půdu pasterizovat na slunci a uložit ji v zimě pro použití na jaře.

Před použitím staré zalévací půdy musíte také vědět, jak ji recyklovat. To zahrnuje přidání objemu, mikrobů a minerálů zpět do půdy, aby byla stále optimální pro růst a zdraví rostlin. V opačném případě jej můžete zpracovat na zahradě, květinovém záhonu nebo použít starou půdu jako plnivo na zahradě.