Jak se nejlépe zbavit třásněnek na růžích

Potřebujete jen tři kroky, abyste věděli, jak se zbavit třásněnek na růžích. Třásněnky jsou možná jedním z nejotravnějších škůdců v pokojových rostlinách, takže vidět je ve svých milovaných růžích je skličující. Dobrou zprávou je, že se nemusíte trápit, protože stále můžete zabránit dalším škodám a zachránit své další rostliny.

To, co dělá třásněnky noční můrou zahradníka, je to, že ovlivňují fyzický vzhled rostliny. Způsobují změnu barvy, předčasné opadávání a zpomalují růst infikovaných druhů. Třásně jsou však zvládnutelné, jak zjistíte ve třech krocích.

Jak se zbavit třásněnek na růžích: 3 snadné kroky

Krok # 1. Prohlédněte si růže

Prvním krokem k odstranění třásněnek je kontrola vašich růží. Kontrola škůdců je účinnější, pokud prevence vždy zůstává ve vašich postupech řízení. A jakmile si všimnete, kde převládají, můžete provést další tah a vymýtit ho.

Jaké jsou příznaky napadení třásněnkami na růžích? Zkreslené listy, oteklé květy a zbarvené okvětní lístky jsou známkou toho, že na růžích jsou třásně. Podle University of Maryland jsou třásněny aktivní v červnu, takže si tuto sezónu vždy zkontrolujte své růže.

Můžete použít lepicí karty nad růžemi, abyste potvrdili své podezření. Měli by účinně chytat třásněnky pro dospělé, protože je obtížné vidět tento drobný hmyz. Ve skleníku zajistěte také čistotu, jako je odstraňování plevele, protože se v nich mohou skrývat třásněnky.

Krok # 2. Izolujte a odstraňte poškození úderu

Nejběžnějším způsobem, jak kontrolovat třásněnky, je pouze odstranění infikovaných rostlin a prořezání poškozených částí. Samotné rostliny mohou zůstat v jiné oblasti, izolované od ostatních rostlin, aby se zabránilo šíření škůdců. To vám pomůže zpomalit jejich aktivitu a snížit populaci při léčbě infikovaných růží.

Rovněž by bylo nejlepší odstranit poškození třásněmi na listech, stoncích a květech a držet je pohromadě v uzavřeném plastovém sáčku. Je vysoce pravděpodobné, že tyto části mají nymfy a třásněnky pro dospělé, takže je nejlepší to udělat, jakmile máte podezření na napadení třásněmi. Nezapomeňte však provádět správnou sanitaci, zejména pomocí zahradnických nůžek a jiných materiálů, aby na jiných růžích nevznikla třásně.

Krok # 3. Ošetřete insekticidem

Po odstranění trhlin přijde poslední krok, kterým je ošetření růží insekticidem. Polytunnel vytváří vhodné prostředí pro ošetření rostlin škůdci, protože je snazší aplikovat pesticidy a zaměřit se na infikované části. Přesto je třeba zdůraznit potřebu přečíst si nejprve štítek insekticidu pro vaši bezpečnost a bezpečnost vaší rostliny.

Mnoho zahradníků se často zamyšlí nad myšlenkou použít insekticid, ale někdy je počet třásněnek velmi vysoký a těžko kontrolovatelný. Koneckonců, použití insekticidu brzy znamená, že může brzy odstranit třásně a také můžete přestat používat chemikálie mnohem dříve. A pokud se nad tím zamyslíte, třásněnky způsobí poškození v tak krátkém období, že používání insekticidů je nepochybně tím menším zlem těchto dvou.

Systémový insekticid by měl dobře fungovat při léčbě třásněnek na růžích. Můžete jej posypat půl šálku na půdu, kde mají růžové keře zabíjet kukly na zemi. Tímto způsobem můžete zabránit přidání třásněnek pro dospělé v následujících dnech.

Po půdě použijte insekticid na růžových keřích, dokud produkt zcela nepokryje rostlinu. To je zásadní pro zajištění toho, aby insekticid přišel do kontaktu se všemi třásněnkami. Poté můžete během vegetačního období aplikovat insekticid jednou týdně, pokud přežije třásněnka.

Ovládání a prevence třásněnek na růžích

Klíčem k ochraně před škůdci je vždy usilovat o to, aby se zabránilo tomu, že je budeme mít na prvním místě. Například můžete pěstovat své růže v polytunnel, abyste vytvořili kontrolovanější prostředí. Poté udržujte čistotu a hygienu, abyste zabránili zavlékání a šíření třásněnek.

Pokud si pamatujete, krok číslo jedna se týká kontroly růží. Toto je nezbytná praxe nejen při podezření na třásněnku, ale dokonce jako preventivní opatření úplně. Udělejte si každý týden zvyk kontrolovat své růže, nejen během sezóny.

Pravidelná kontrola vás zvýší před třásněnkami a rychleji je ovládne. Snad by stačilo jednoduché odstranění a prořezání napadených růží a nemusíte používat chemikálie. Pravidelnější prořezávání navíc pomůže předcházet třásněnkám a je užitečné nejen při eradikaci.

Můžete také zvážit přidání dravých roztočů do polytunnel, který se v počátečních fázích může živit třásněnkami. Pokud infekce není tak závažná, ale vidíte poškození třeskem, je neemový olej vynikajícím řešením, než okamžitě vyzkoušíte insekticidy.

Závěr

Ani růže nejsou bezpečné proti škůdcům. Pokud si všimnete zbarvených okvětních lístků, zkreslených listů a oteklých květů, možná se budete muset naučit, jak se co nejdříve zbavit třásněnek na růžích. Začněte kontrolou růží a odstraněním poškození.

Polytunnel usnadňuje tyto kroky kvůli prostoru, ale ujistěte se, že máte jinou oblast pro izolaci infikovaných rostlin. V závislosti na závažnosti vám může uniknout prořezávání infikovaných částí, použití neemového oleje nebo přidání dravého hmyzu. Systémový insekticid by však byl tou nejlepší volbou, pokud je populace těžko kontrolovatelná.