Jak sbírat dračí dech: Tipy a pokyny

Zajímá vás, jak sbírat dračí dech? Dračí dech je odlišná odrůda celosia. Je to podobné jako cockscomb, protože obsahuje jak ohnivé, tak červené chocholy, stejně jako krásné červené listy, díky nimž je jedinečný od ostatních květin.

Dračí dech rozjasní každou zahradu, jakmile rozkvetne. Jsou také skvělé jako řezané květiny a zkrášlí každý prostor, do kterého je přidáte. Nejlepší je zasadit to s jinými květinami, jako jsou měsíčky nebo okrasné trávy, abyste uznali nádhernou krásu a přitažlivost, jako jsou kytice.

3 tipy, jak vypěstovat dračí dech

Při pěstování rostlin dračího dechu si musíte pamatovat tři tipy:

Tip č. 1: Dopřejte jim plné slunce

Rostliny dračí dech mohou růst v teplém prostředí a vyžadují malou údržbu, takže jsou ideální pro nové zahradníky. Tyto rostliny mají rádi plné slunce a budou potřebovat minimálně pět až šest hodin přímého slunečního světla denně.

Tip č. 2: Pravidelně je polievejte

Dračí dech patří květinám odolným vůči suchu. To znamená, že přežijí v teplém prostředí nebo dokonce na přímém slunečním světle. Jakmile jsou založeny, budete mít krásně vypadající rostliny s nepřetržitými květy.

Ale i když dračí dech může vzít teplo, stále je třeba je pravidelně zalévat. Pokud chcete, aby neustále poskytovaly zdravé květiny, je důležité je dobře zavlažovat.

Tip č. 3: Vystřihněte je na podzim

Tato rostlina bude i nadále pěstovat květiny po celé vegetační období a během podzimu se dokonce zvětší. Je to ideální čas na stříhání květinových aranžmá, váz a kytic. Během sezóny budete mít dostatek přísunu dračího dechu.

Jak sbírat dračí dech

Vzhledem k tomu, že dračí dech celosia vyžaduje jen minimální údržbu, je velká šance, že vaše rostliny rozkvetou. Po pěstování dračí dechu celosia je dalším krokem shromáždit její nádherné červené chocholy a listy.

Zde je několik pokynů, jak sbírat chocholy a listy dračí dechu:

Při stříhání stonku květiny nejde jen o jeho vytažení. Používání ostrého vybavení, jako je nůž, nůžky a zahradnické nůžky, vám pomůže správně je odříznout od hlavního stonku. Je nezbytné dodržovat postup řezání a správné polohy řezu, aby se prodloužila jeho životnost, abyste si mohli dlouho užívat jeho nádherné květy.

U dračího dechu je pro vás důležité správné řezání, abyste si udrželi nepřetržitý rozkvět a delší životnost při vystavení nebo skladování v interiéru. Květy dračího dechu jsou obvykle řezány tři až čtyři palce od země.

Kromě toho se dračí dech celosia může osévat sám, takže je důležité sbírat květiny, aby si uchovalo své semeno pro budoucí klíčení. Dobře odvodněné půdy jsou jedním z tajemství toho, jak úspěšně pěstovat vaše květiny (dračí dech celosia). Půda je primárně potřebným materiálem k zahájení procesu růstu většiny rostlin.

Čím je půda zdravější, tím vyšší je možnost úžasně krásného rozkvětu až do podzimních období. Rostliny zipují živiny z půdy, aby přežily a samy se živily.

Výhody pěstování vašeho dračího dechu ve skleníku

Existuje několik důvodů, proč by každý zahradník měl uvažovat o zasazení dračího dechu do mini skleníku. Zde jsou některé z nich:

Chrání rostliny vašeho dračího dechu před škůdci a chorobami

Mini skleníky jsou přenosné konstrukce, které jsou ideální pro ochranu rostlin před škůdci a případnými houbovými chorobami. Je postaven tak, aby vytvořil životaschopné rostoucí prostředí pro vaše rostliny. Skladování rostlin v mini sklenících nebo ve sklenících obecně je alternativním řešením, jak pokračovat v růstu vašich rostlin, i když se změní počasí.

Mini skleníky také chrání rostliny vašeho dračího dechu před napadením škůdci a nemocnými infekcemi. Uzavřený prostor snižuje riziko, že se mšice, housenky, červy a další škůdci dostanou dovnitř a sežerou vaše rostliny. Navíc také brání vašim rostlinám v chytání chorob a infekcí ze sousedních rostlin.

Chrání rostliny vašeho dračího dechu před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Pokud žijete v oblastech s nepředvídatelným počasím, můžete použít apolytunnel k udržení zdravých a rostoucích rostlin. Pro většinu pěstitelů a zahradníků jsou skleníky pro ně prospěšné při pěstování rostlin bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Když nastane zimní období, mohou vysazovat, i když používají své skleníky jako skladiště pro pěstování rostlin. Poté, když se oteplí počasí, mohou přesadit mimo svou zahradu rostliny, které vypěstovali ve sklenících, a pokračovat v růstu, dokud nezíská úrodu.

Skvělá volba pro zahradníky s omezeným zahradním prostorem

Pokud máte malou zahradu nebo nemáte dostatek prostoru pro pěstování plodin, můžete minipolytunnel použít k pěstování různých druhů rostlin. Se standardní velikostí šesti stop můžete snadno umístit paluby polytunnelinů, balkony a další. Existují také menší velikosti, pokud je pro vás standardní příliš velká.

Závěrečné myšlenky o tom, jak sbírat dech draků

Rostliny dračí dech jsou krásně vypadající květiny, které mohou zkrášlit jakýkoli trávník, skleník nebo vázu. Pokud víte, jak sázet a jak sbírat dračí dech, zajistíte, že budete mít krásné květy po celé vegetační období, zejména na podzim.