Jak rychle roste citronová limetka Nandina

Pokud vás zajímá, jak rychle roste citronová limetka nandina, lze tohoto stálezeleného pěstitele považovat za pěstitele se střední rychlostí. To z nich dělá skvělou úvahu pro ty, kteří nechtějí čekat příliš dlouho na to, aby získali krásné okrasné listy. Můžete jej použít ke zlepšení svých postelí, verandy, terasy a hranic a jeho citrusový odstín je pro zahradníky opravdu atraktivní prodejní místo.

Zatímco citronovo-limetková nandina roste středním tempem, je také možné, aby rostly rychleji. Například můžete použít apolytunnel k zajištění a udržení jejich ideálních podmínek růstu, takže nedojde ke zpoždění jejich růstu. Celkově je tato jedinečná rostlina něco, co je třeba vzít v úvahu pro vaši zahradu, a můžete zažít odstíny zelené a žluté v krásné husté rostlině, aniž byste čekali příliš dlouho.

Jak rychle roste citronová limetka Nandina a co můžete očekávat

Citronovo-limetková nandina by měla vaší zahradě okamžitě přidat živost, protože roste středně rychle. Vzhledem k tomu, že podmínky jsou konzistentní, je dokonce možné tyto keře rozvíjet rychleji. Nejlepší ze všeho je, že nandina z citronové limetky může žít působivé období až 30 let a po celý rok zůstane vždyzelená.

Co jiného můžete očekávat při pěstování citronové limetky nandiny? Zralá rostlina může dosáhnout až 4 stop a díky své kompaktní povaze je její šíření také přibližně stejně dlouhé. To je možná důvod, proč je pro zahradníky běžné pěstovat citronovou limetku nandinu uprostřed, obklopenou menšími rostlinami v nádobách.

Co je Lemon Lime Nandina?

Chcete-li dále zvýšit růstovou kapacitu vaší rostliny, bylo by nejlepší vědět více o citronové limetkové nandině. Snadno pochopíte, že se jedná o výběr domácích Nebeských bambusů nebo Nandin. Výběr citronové limetky je však mezi ostatními nandinami jedinečný a v těchto keřích ji snadno zjistíte podle barvy citronové limetky místo typické červené.

Jak listy rostou, barvy listů jsou tmavší a díky kombinacím je citronová limetka nandina ideální pro vylepšení vzhledu zahrady nebo jiných rostlin. Jako bonus je dokonce snadné kultivovat, jak uvidíte níže. Udržujte ideální podmínky a vývoj tohoto pěstitele se střední rychlostí může trvat mnohem rychleji.

Pěstování citronové limetky Nandina

Příprava webu

Nejlepším místem pro pěstování citronové limetky nandiny je oblast, která přijímá plné slunce s vlhkou, ale dobře odvodňující půdou. Je dokonce odolný vůči suchu, ale jako většina rostlin, stojatá voda poškodí vaši citronovou limetku nandinu. Také by se vám mohlo líbit, že to není náročné na typ půdy a pH půdy.

Krása tohoto keře je, že nemá zvláštní požadavky, takže při jeho pěstování existuje malý prostor pro chyby. V tunelu Polytunnel budete mít o to větší náskok díky své kontrole nad prostředím. Nezapomeňte, že tyto keře jsou odolné v zónách 6 až 9 nebo pouze do -10 ° F, takže předvídejte potenciální problémy a použijte apolytunnel, pokud by vaše klima bylo náročné.

Výsadba

Na začátku jara můžete vysadit citronovou limetku nandinu a rozmístit je 5 stop od sebe. Je také možné zahájit sezónu na podzim a dokonce i v jiných měsících, v závislosti na vašem regionu. Například můžete vysazovat v létě, pokud máte drsné chladné období, zatímco v horkých oblastech můžete k výsadbě použít zimu.

Když je čas zasadit, chcete použít díru, která je třikrát větší než její hrnec, a poté ji zasypte o dva palce nad úroveň půdy. Užitečným tipem pro estetické účely je pěstování citron limetkových nandin takovým způsobem, že nejsou ve stejné linii ve skupinách lichých čísel.

Údržba

Citronová limetka nandina roste přiměřenou rychlostí, protože nemá mnoho požadavků. I po výsadbě je údržba relativně snadná a přímá. Například jsou jedním z těch keřů, které nevyžadují prořezávání.

Ke krmení a zalévání můžete na začátku jara přihnojovat hnojivem s pomalým uvolňováním a zalévat dvakrát týdně, protože se vaše rostliny usazují první tři měsíce. Mulčování také pomůže zemi udržet vlhkost a udržet plevel v šachu.

A co škůdci a nemoci? Citronová limetka nandina je obecně tolerantní a odolná vůči vašim obvyklým škůdcům a chorobám. Clemson University dokonce ocenila nandinu za to, že je odolná vůči jelenům, takže ji můžete bez problémů nechat venku.

Závěr

O citrónovou limetku nandinu můžete uvažovat, pokud chcete mít ve své zahradě jedinečný nebeský bambus. Ale pro ty, kteří nechtějí dlouho čekat, jak rychle roste citronová limetka nandina? Dobrou zprávou je, že tento keř roste středním tempem a díky ideálním podmínkám může růst dokonce rychlejší.

Nandiny z citronového vápna rostou relativně snadno, protože nejsou vybíravé a údržba nezahrnuje zdlouhavé práce. Můžete dokonce použít apolytunnel, abyste zajistili, že vaše rostliny budou ve stabilním prostředí, abyste udrželi rychlost růstu ve stabilní fázi. A i když jste začínající zahradník, máte nízké riziko potíží s problémy, protože citronová limetka nandina je tolerantní k chorobám a škůdcům.