Jak rozdělit Dianthus na 3 snadné kroky

Ti, kteří se chtějí naučit, jak rozdělit Dianthus (Dianthus gratianopolitanus), se zajímají, zda je celý proces snadný nebo jiný. Pokud jste jedním z bezpočtu dalších, kteří si zamilovali vždyzelené listy této rostliny a sladce kořeněnou vůni jejích zářivě zbarvených květů, pak budete rádi, že proces jejich dělení je rychlý a bezbolestný.

Rychlá fakta o vytrvalém hvozdu

Pokud žijete v zónách odolnosti rostlin 4a až 8a amerického ministerstva zemědělství, můžete očekávat, že vytrvalý dianthus ve vaší oblasti dobře prospívá. Pokud však plánujete pěstovat kultivované odrůdy, které zahrnují Firewitch (Dianthus gratianopolitanus) doma nebo ve vašem hobby skleníku, nejlepší způsob, jak to udělat, je použít divize.

Bez ohledu na to, jaký druh dianthu pěstujete, ujistěte se, že dostává plné slunce a že jej zasadíte do vlhké a dobře odvodněné půdy, která je během podzimní sezóny obohacena kompostem. Tím zabráníte vyhynutí centra rostliny. Ve většině případů tyto rostliny předvádějí své nádherné bílé, růžové a červené květy ve druhé polovině jara a léta.

3 snadné kroky, které je třeba dodržet při dělení vytrvalého hvozdu

Pokud jde o rozdělení vytrvalého hvozdu, načasování je všechno. Pokud vám chybí načasování, neočekávejte, že vaše rostliny porostou energicky a zdravě. Nejlepší čas na rozmnožování dianthusu je na začátku jara, kdy tyto rostliny aktivně rostou.

Kromě toho musíte počkat, až uvidíte růst na špičkách vašich listů, než vykopete své rostliny a vytvoříte divize. Odborníci doporučují vytvářet a přesazovat divize ráno. Varují také před rozdělením dianthus příliš brzy nebo příliš pozdě na jaře.

Pro začátek se podívejte na tyto 3 snadné kroky při dělení vytrvalého dianthu

Krok # 1. Vykopat rostlinu

Prvním krokem je vykopat vaši rostlinu. Poté se ujistěte, že přebytečnou půdu vytřepete, než ji otočíte, abyste viděli její přirozené rozdělení. Tyto přirozené separace by měly sloužit jako vodítko, ale pokud nejsou jasné, můžete kořeny odtrhnout rukama, abyste rostlinu mohli rozdělit na tolik kusů, kolik chcete.

Krok # 2. Vložte kousky znovu

Jakmile ze své vytrvalé rostliny dianthus vytvoříte tolik divizí, kolik chcete, můžete tyto kousky znovu zasadit do své zahrady. Začněte tím, že vykopete díru, která je asi 3 palce hlubší než kořenový bal rostliny, a posypte čajovou lžičku vápna do spodní části vykopané díry. Pokud nevíte, tyto rostliny dobře rostou v alkalické půdě.

Dále můžete do kořene umístit kořenovou kouli vaší rostliny, než ji zasypete zeminou. Nezapomeňte se pevně utlačit kolem svého vytrvalého dianthu.

Krok # 3. Zalévat a krmit

Nakonec můžete svou rostlinu dianthus zalévat a přidat kolem ní asi 2 vrstvy kompostu, aby byla půda obohacená.

Hlavní důvody, proč byste měli pěstovat své rostliny v hobby skleníku

Zatímco tradiční venkovní zahradničení není špatný nápad, lhali bychom, kdybychom vám řekli, že byste se neprodali na krátkou dobu, pokud byste nezkoušeli zahradu v polytunnel. Většina fanoušků zelených, kteří chtějí posunout své zahradnické schopnosti na další úroveň, se rozhodli investovat do hobbypolytunnel z následujících důvodů:

Jejich rostliny mohou růst v kontrolovaném prostředí

Na rozdíl od rostlin pěstovaných v tradičních venkovních zahradách nejsou mnohobuněčné rostliny vydány na milost a nemilost rozmarům Matky přírody. S hobbypolytunnelinovým místem by bylo snazší vytvořit ideální pěstitelské prostředí pro vaše ovoce, zeleninu, byliny a květiny, protože zahradník bude schopen manipulovat s teplotou, vlhkostí a světelnými podmínkami uvnitř uzavřeného botanického prostoru tak, aby vyhovovaly jejich rostlinám „jedinečné potřeby.

Chrání jejich rostliny před ničivým hmyzem a škodlivými zvířaty

Vzhledem k tomu, že rostliny rostlinného typu se pěstují v uzavřeném prostoru, na rozdíl od rostlin pěstovaných venku, jsou méně náchylné k neustálé hrozbě napadení škůdci i útokům zvířat, která mohou zcela zničit veškeré vaše zahradnické úsilí.

Když budete tyto otravné škůdce držet na uzdě, máte také možnost dostat prospěšný hmyz do svého hobby skleníku. Mezi dobré brouky, které můžete svým rostlinám z tunelů představit, patří berušky, brouci, drobní piráti, zelení krajkáři, mšice, mšice a vosy.

Chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Každá osoba, která udržuje venkovní zahradu, neustále hledá drsné povětrnostní podmínky, protože musí udělat nezbytné přípravy k ochraně svých rostlin. Mít hobbypolytunneliminuje potřebu to dělat, protože si můžete odpočinout s vědomím, že vášpolytunnel může chránit vaše rostliny před silným větrem, silnými dešti, sněhem, vánicí, sněhem a krupobitím.

Yourpolytunnelcan funguje jako úložný prostor

Kromě místa, kde pěstujete své oblíbené rostliny, může váš minipolytunnelcan sloužit také jako úložný prostor pro všechny vaše zahradnické potřeby – od vašich potřeb až po vaše nářadí a příslušenství. Udržování zahradního vybavení na stejném místě, kde ho budete používat, není nic pohodlnějšího.

Budete mít kontrolu nad tím, jak se vaše jídlo pěstuje

Když si pěstujete vlastní jídlo, můžete si být jisti, že k jejich výrobě nebyly použity žádné škodlivé chemikálie nebo pesticidy. Také mít svůj vlastní koníček vám umožní prodloužit vegetační období vaší rostliny.

Ušetříte více peněz za nákupy potravin

Jednou z nejlepších věcí na založení hobbypolytunnel je skutečnost, že máte po celý rok jistý přístup k oblíbenému ovoci, zelenině a bylinám. To znamená více úspor při nakupování.

Závěrečné úvahy o tom, jak rozdělit Dianthus

Vědět, jak rozdělit Dianthus prostřednictvím jednoduchých kroků, které byly zmíněny výše, je jistý způsob, jak učinit vaše oblíbené trvalky zdravější a krásnější. Když už jste u toho, zvažte investici do hobbypolytunnelso, abyste mohli zažít úžasné výhody zahrádkypolytunnel.