Jak regulovat teplotu v malém polytunnel

Když přemýšlíte o tom, jak regulovat teplotu v malém skleníku, pak musíte vědět, že to vyžaduje hodně praxe. V tomto blogu jsme hovořili o několika ukazatelích onpolytunneltemperature a zde je další důležitá informace, kterou se musíte naučit.

Jak regulujete a vyvažujete teplotu polymeru v tunelu

Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak regulovat teplotu v smallpolytunnelis chlazením konstrukce vodou, a to funguje i při jakékoli velikosti skleníků se zahradníkem.

Jak funguje vodní chlazení

To, co můžete udělat s polytunnelinteriorem, je stříkat jej ručně pomocí vody při vyšším teplotním rozsahu. Nebo můžete také použít mechanismus zamlžování a zamlžování k odvádění ohřátého vzduchu, ke kterému dochází odpařováním vody, protože zahradník aplikuje jemnější postřik vodou při vyšší teplotě, a tím také zabráníte vysychání rostlin.

Větrání s fanoušky

Potom můžete také použít větráky k větrání skleníku. Věděli jste, že poskytují dvojí funkci tím, že tlačí horkější vzduch ven a nasávají chladný vzduch ve skleníku? Tam, kde jsou fanoušci, bude pro zahradníka důležité provozovat tunel více efektivněji.

Polytunnelowner by se rovněž měl vyhnout jejich umístění v úrovni země nebo na střeše, ale v odhadované výšce pět až šest stop přímo před vašimi ventilačními systémy, aby stimuloval vzduch skrz rostliny ve vašem skleníku.

Ventilační ventilátory připojené k termostatu nabízejí poloautomatický systém chlazení.

Použití správného odstínu

Pamatujte také, že použití správného stínění vyváží úrovně teploty ve vašich sklenících. K tomu dochází snížením úrovní sluneční energie, která se dostane do plastové fólie nebo skla. Různé polytunnelformy, včetně vinné révy, které jsou listové a směsi pro stínování, mohou růst přímo nad vaší strukturou.

Jak udržujete MinipolytunnelCool?

Řešením je ventilace. Udržování malého tlaku na tunel se děje s vašimi bočními ventilačními otvory, žaluziovými a střešními otvory, stejně jako s dvířky polymerového tunelu, které zajišťují tolik potřebný pohyb vzduchu, takže ochlazují rostliny, které jsou přehřáté.

Je vaším pravidlem a plocha větracích otvorů by se měla rovnat pětině vaší podlahové plochy, protože nabízí úplnou výměnu vzduchu jednou za dvě minuty. Chcete-li si o tom dát více informací, velmi vám pomůže udělat si domácí úkol jako zahradník, abyste se vždy poddali výzkumu.

Jaká teplota je pro skleník uváděna jako příliš nízká?

Na tuto úžasně zajímavou otázku je třeba odpovědět, a proto jsou teploty příliš nízké na to, aby vás zvládl Polytunnelto. A tyto podrobnosti jsou zásadní pro to, abychom věděli, jak regulovat teplotu v malém skleníku.

Pamatujte, že váš polytunnel může být provozován buď jako váš chladný dům, nebo jako skleník. Nebo to může být také oběma způsoby v závislosti na tom, jak to chcete v daném roce použít. Skleník by měl být udržován na minimálním teplotním rozsahu 13 stupňů Celsia nebo by mohl být vyšší.

Na druhé straně musí být chladný dům udržován při minimálně sedmi až osmi stupních Celsia. Maximální rozsah teploty by měl být kolem 32 stupňů za den, celoročně.

Jak vytápíte svůj tunel nejvíce dostupným způsobem?

Vezměte mentální otisk a vezměte na vědomí, že náklady na vytápění tunelů, zejména v zimním období, se mohou ukázat být vyšší než úspory, které můžete mít, když budete pěstovat sami.

Existují cenově dostupné způsoby, jak přistupovat k vytápění tunelu bez použití elektřiny. Jedním z nich je použití sena nebo balíků slámy, poté se staršími olejovými sudy, popelnicemi a králičími boudami, které králík zahřívá. Pokud budete číst dále, můžete se o těchto podrobnostech dozvědět více.

Mezi hlavní problémy, kdy dochází ke ztrátám tepla, patří situace, kdy polytunnel není dobře izolován, takže zahradník by měl být schopen provést zlepšení, aby se snížily náklady na vytápění zimního skleníku. Mezi materiály, které potřebujete, patří:

  • Karton
  • bublinková fólie
  • Sláma a další

Udržujte ThepolytunnelOrganized

Mezi kroky, které je třeba pamatovat, je udržovat jejich organizovaný vzhled. Používejte čisté plastové sklo, jinak sklo, zvláště když narazíte na překrývání tak, že polytunnel dostane celodenní slunce.

Bezplatné vytápění skleníku

Můžete se také podívat na polytunnelin, variantu lean-to, která těží ze ztráty tepla stěnami vaší domácnosti. To je důvod, proč musíte maximalizovat bezplatné vytápění skleníku.

Skleník postavený na dřevě

Tyto konstrukce postavené na dřevě nebo cihle mohou také lépe držet teplo, než jak to dokáže skleněná výroba. K tomu můžete použít balíčky slámy proti tabulkám dna.

Utěsněné mezery

Tato technika zabrání úniku tepla kolem dveří a tabulí, ale zahradník musí být schopen vidět ventilátory a netěsná těsnění dveří.

The Bubble Wrap

Použití bublinkové fólie může pomoci minimalizovat tepelné ztráty také z důvodu jejich struktury. Je vysoce cenově dostupné izolovat minipolytunnel obalem. Vaše sada může obsahovat sponky vyrobené z plastu.

Závěrem lze říci, jak regulovat teplotu pomocí techniky a praxe malého množství tunelů. S výše uvedenými informacemi jste co by kamenem dohodili od toho, jak chcete, aby se ovoce a zelenina vyvíjely.