Jak prořezávat vánoční hvězda: 3 tipy na zapamatování

Musíte se naučit, jak prořezávat vánoční hvězda, pokud chcete, aby vánoční hvězdy dodaly vaší zahradě krásu.

Pokud existuje jedna dekorativní rostlina, kterou byste během zimních prázdnin obvykle viděli v domácnostech, byla by to vánoční hvězda. Listy podobné okvětním lístkům zvané listeny jsou často zbarveny jasně červeně, takže je rostlina ideální pro tuto slavnost.

Vánoční hvězdy však nerostou jen v zimě. Spolu se správnými postupy péče a technikami prořezávání je možné si užít jeho květy obraceče hlavy, dokud sezóna znovu a znovu nepřijde.

Správný způsob prořezávání vánočních hvězd

Prořezávání je pro vánoční hvězdy podstatnější, než byste si možná mysleli. Zatímco zachování struktury je jedním z jejích účelů, je také nutné, kdykoli listeny začínají chřadnout. Pokud své vánoční hvězdy neprořezáváte, nevydrží dlouho.

Poznámky k ořezávání vánoční hvězdy

Pokud jste na pochybách, kdy byste měli začít stříhat své rostliny, musíte si pamatovat jen několik klíčových bodů. Podívejte se na tyto tipy:

Tip č. 1: Ořezejte své vánoční hvězdy, až se blíží konec sezóny

Mějte na paměti, že vánoční hvězdy musí být prořezávány, když se blíží konec sezóny. Do té doby by to byl březen a vaše vánoční hvězdy jsou do té doby plně rozkvetlé.

Tip č. 2: Každý stonek rostliny musí být ořezán

Prořezávání by se mělo provádět na každém stonku rostliny. Nejprve musíte oříznout listy natolik, abyste nechali asi tři nebo čtyři jednotlivě. Poté nůžkami zastřihněte každý stonek dvakrát kratší než jeho předchozí délky.

Tip č. 3: Ořezávejte vánoční hvězda během léta

Pokud vaše vánoční hvězdy dokáží přežít jaro, měly by být v létě asi čtyři až šest palců dlouhé, až přijde léto. Proto je čas, abyste je znovu prořezali individuálním řezáním špiček o půl palce.

Listeny by s největší pravděpodobností vadly kdykoli během vegetačního období. To neznamená, že rostlina již umírá, i když to by se stalo, kdybyste poškozené části neořezali.

Co dělat po prořezání vánoční hvězdy?

Po prořezání vždy zajistěte potřeby svých vánočních hvězd. Umístěte květináče nebo je zasaďte na místo s velkorysým přístupem k přirozenému slunečnímu světlu a udržujte teplotu přibližně 65 stupňů F.

Nevynechávejte pravidelné zavlažování, protože dehydratace pro ně může být smrtelná, stejně jako u většiny rostlin. Můžete také zahrnout hnojiva do jejich nezbytností, což může pomoci zlepšit jejich celkové zdraví a zlepšit životnost.

Největší výhody pěstování rostlin ve skleníku

Milovníci zelených, kteří se rozhodli své zahradnické zkušenosti a dovednosti posunout na vyšší úroveň, si troufnou vyzkoušet si zahradu s polymerovým tunelem. Ačkoli může být založení vlastního koníčku, poloprofilu nebo minipolytunnel velkou investicí, nebudete litovat. Zde jsou některé z mnoha úžasných výhod zahradního zahradnictví:

Chrání vaše rostliny před nepřízní počasí

Za drsných povětrnostních podmínek může být velmi snadné způsobit nevratné poškození vašich choulostivých rostlin. Zatímco se ostatní tradiční venkovní zahradníci snaží přijít s nouzovými přípravky na ochranu rostlin před silným větrem, silnými dešti a sněhem, můžete si být jisti, že váš polytunnel poskytuje vašim rostlinám potřebnou ochranu proti živlům.

Udržuje destruktivní chyby a zvířátka daleko

Pokud se obáváte neustálé hrozby škůdců a škůdců, rádi byste věděli, že apolytunnelcan slouží také jako účinná bariéra proti ničivému hmyzu a zvířatům, která mohou potenciálně promarnit veškeré vaše úsilí v zahradnictví. Zatímco necháváte špatné brouky a zvířátka venku, máte na výběr, abyste do svého polytunnellu vložili prospěšné brouky, které pomáhají podporovat růst a zdraví rostlin.

Podmínky pěstování rostlin můžete přizpůsobit

Jedním z nejlepších způsobů pěstování rostlin v jakémkoli druhu polytunnelů je skutečnost, že uzavřená struktura vám umožňuje kontrolovat podmínky růstu vašich rostlin. Mohou zahrnovat úrovně teploty, vlhkosti a světla. Pokud rozumíte specifickým potřebám své oblíbené zeleniny, ovoce, bylin a květin, můžete si být jisti, že jim budete schopni poskytnout ty nejlepší podmínky pro růst.

Budete si moci vypěstovat vlastní jídlo

Když si pěstujete vlastní jídlo, utratíte méně za nákupy potravin. Vy a vaše rodina si navíc budete moci pochutnat na jídle, které bylo vypěstováno bez použití toxických chemikálií a pesticidů.

Na co si dát pozor

Chraňte se tím, že budete mít neustále zahradní rukavice. Rovněž se doporučuje, abyste si při prořezávání vánočních hvězd nasadili dlouhé rukávy, protože jejich míza může způsobit reakce na vaši pokožku.

Nezapomeňte očistit své nástroje, například nůžky. Absence dezinfekce může vést k šíření chorob mezi vašimi rostlinami.

Koneckonců, vědět, jak stříhat vánoční hvězda, není jediným krokem, který musíte dodržet, pokud chcete, aby stále kvetla a aby váš domov byl během veselé dovolené živější. Měli byste zajistit, aby bylo postaráno také o jeho potřeby.