Jak prořezávat phlox. Nejlepší způsob

Vědět, jak stříhat floxy, je stejně jednoduché jako znát postupy pro léto a zimu. Kromě mrtvého bodu je prořezávání další technikou údržby, kterou musíte udělat pro phlox, abyste podpořili kvetení a rozšířili ho. Více si můžete všimnout rozdílu v pěstování floxů v tunelu, protože se u nich nevyskytují kolísavé podmínky.

Pamatujte, že floxy rostou nejlépe v zónách růstu 4 až 8, což vám dává představu o tom, kde by se jim dařilo nejlépe. Phlox je také velká skupina trvalek, proto si vyberte ty, kterým se ve vašem regionu bude dařit nejlépe. Jinak je rostlina relativně snadná na pěstování a údržbu.

Jak úspěšně stříhat phlox

Řezání floxů nemusí být komplikované, pokud dosáhnete správného načasování. Obecně můžete v rámci údržby stříhat floxy v létě i v zimě. Mějte však na paměti, že existují různé typy phloxů, takže budete možná muset provést další postupy.

Celkově lze říci, že prořezávací flox nejenže rostlinám nepřeroste a nevypadá úhledně. Zabránění přeplnění rovněž zamezí chorobám, jako je padlí, způsobené špatnou cirkulací vzduchu. Více můžete zabránit šíření hub, pokud stonky po odkvětu vždy odříznete.

Letní prořezávání

Phlox kvete v létě a během tohoto období můžete omezit kvetoucí stonky. Můžete to také udělat jednou za měsíc, abyste prodloužili dobu květu a podpořili produkci květu. Užitečným signálem pro stříhání odumřelých květů a ořezávání stonků je, když více než polovina květů vaší rostliny uhynula.

Pokud jde o údržbu, můžete také stříhat v létě, když váš phlox zarostl svým prostorem. Nezapomeňte, že plíživý zvyk některých druhů phloxů bude vyžadovat, abyste je stříhali, abyste je udrželi v jejich oblasti a v požadované výšce. Můžete to udělat od jara do léta, jak rostou.

Zimní prořezávání

Kromě léta je zima také dalším skvělým obdobím pro stříhání floxů. Konkrétně můžete na konci zimy udržovat plíživé floxy, abyste zabránili přerůstání podložky. Jejich okraje můžete zkrátit, abyste zachovali šířku.

Spíše chcete odstranit staré nekvitnoucí stonky vašeho phloxu na konci zimy. Uvidíte tyto dřevité stonky ve středu rostliny a můžete je rozřezat na základně. Nebojte se, že ztratíte tuto starou část floxu, protože tato technika v létě omladí rostlinu novými kvetoucími stonky.

Součástí zimní péče je také prořezávání. Chcete snížit rostlinu, dokud nebude po první zabíjející mrazu nad půdou. Můžete to také použít jako příležitost k odstranění dílů pomocí padlí.

Péče a údržba floxů

Možná už víte, že phlox vyžaduje pravidelné zalévání, zejména v létě. Udržování půdy vlhké je zásadní pro jejich zdraví, takže můžete oblast mulčovat a šetřit vodou. Nenechávejte však rostliny ve stojaté vodě, která může podporovat choroby.

Jak hnojíte floxy? Budete hnojit v době výsadby a můžete také rostliny lehce nakrmit před obdobím kvetení. Někteří zahradníci dokonce opakují krmení poté, co květiny vyblednou, aby podpořili opakované kvetení.

Můžete také použít apolytunnel k udržení phloxu a použít mírně zásaditou, dobře odvodňující půdu. Můžete povzbudit zdravé květy tím, že umístíte své rostliny někam, kde je vystaveno plnému slunci nebo světlu po dobu přibližně 6 hodin denně. Samotné prostředí nemusí být chladné, protože některé druhy phlox tolerují sucho a vlhkost.

Jaký je rozdíl mezi vysokým phloxem a plazivým phloxem?

Když zkoumáte prořezávání a péči o floxy, můžete být zmateni, pokud neznáte rozdíly mezi vysokými floxy a plazivými floxy. Můžete jim snadno porozumět, když si vzpomenete, že vysoký flox je také zahradní phlox, což znamená, že nejsou obejmutí jako plazivý phlox. Na druhou stranu má plíživý plaměnek jehlovité listy a má být pozemními kryty a po celou zimu zůstane zelený.

Celkově lze říci, že vysoký flox může díky své výšce fungovat jako součást trvalek, které na zahradě vystavujete. Plazivý flox má přidat texturu nebo barvu blízko k zemi, protože jejich velikost není překážková. Ale bez ohledu na to, které floxy pěstujete, prořezávání a péče o floxy jsou povinné pro zdravé květy a čistý vzhled.

Závěr

Druhy Phlox jsou jednou z nejlepších rostlin k pěstování, pokud nechcete četné postupy údržby. Bylo by však nejlepší, kdybyste se stále naučili, jak správně stříhat floxy, aby nedošlo k jejich přerůstání a přeplnění. Pravidelné prořezávání by spíše omladilo rostlinu a dokonce podpořilo kvetení nebo prodloužilo samotné období.

Phlox můžete stříhat v létě i v zimě. Letní prořezávání prodlouží a podpoří kvetení vašich rostlin. Naproti tomu zimní prořezávání může být příležitostí k odstranění odumřelých částí rostliny nebo těch, které jsou potenciálně infikovány padlí. Nakonec můžete udržovat půdní vlhkost a hnojení v ideálním prostředí, aby vaše floxové rostliny byly šťastné a bez problémů kvetly.

Thepolytunnel je vynikající volbou pro pěstování floxů, zvláště pokud se ve vašem regionu vyskytuje kolísavé podnebí. Také by bylo nejlepší určit typ phloxu, který musíte upravit pro ně a požadované postupy údržby. Začněte tím, že se naučíte rozdíl mezi vysokými floxy a plazivými phloxy, a podle toho proveďte svůj výzkum.