Jak prořezávat kobercové růže. 2 techniky zvládnutí

Pokud zvládnete dvě techniky, můžete se naučit stříhat kobercové růže. Pamatujte, že péče o tyto mleté ​​růže zahrnuje postupy, které zajistí, že budou zdravě kvést a omladí lepší růst. Zahrňte tyto techniky do své údržby a péče o růže, abyste zajistili koberec závisti mezi zahradníky.

Dobrou zprávou je, že mleté ​​růže mají obecně nízkou údržbu. Mohlo by však být užitečným tipem mít tyto růže uvnitř, pokud je vaše klima náročné, abyste zabránili stresu rostlin při jejich prořezávání. Tento článek vás provede tím, jak z těchto rostlin vytěžit maximum a jak je můžete udržet, aby vypadaly co nejlépe.

Komplexní průvodce prořezáváním růžových koberců

Technika č. 1. Řezání zpět

První technikou prořezávání kobercových růží je jejich odřezávání. Lze si představit tento postup jako těžší způsob ořezávání kobercových růží. Nejlepší čas to udělat je do konce podzimu nebo na začátku jara.

Optimální je snížit kobercové růže, když se nový růst po pádu zastaví nebo než se na začátku jara objeví nový růst. Můžete snížit své rostliny pomocí zastřihovače živých plotů tak, aby dosáhlo stopy vysoké nebo 8 palců země, pokud zarostly oblast. Někteří zahradníci také odřízli horní dvě třetiny a zdravé výhonky o jednu třetinu, aby rychle pomohly rostlině omladit se.

Celkově se nebojte odříznout své rostliny, protože by se měly rychle zotavit. Oříznutí někdy nestačí ke správě zarostlých rostlin, takže je nutné řezat. Více řečeno, ti, kteří rostou v polytunnelare, s nízkým rizikem stresu růží, protože podmínky jsou stejně stabilní.

Technika č. 2. Ořezávání

Druhým postupem prořezávání růžových koberců je lehké ořezávání. To platí, pokud chcete spravovat jejich velikost a tvar. V ideálním případě by pomohlo, kdybyste to udělali, když na začátku roku uvidíte nový růst a proříznete vzhůru hole, abyste dosáhli konkrétního tvaru.

Můžete také ořezávat své kobercové růže po celé vegetační období, aby vypadaly uklizené. Pomocí ostrých a sterilních nůžek zastřihněte výhonek zpět na hlavní stonku a odstraňte divoce vypadající a neupravené stonky. To je také dokonalá příležitost k odstranění mrtvých a nemocných stonků, které se budou vyvíjet.

Po období kvetení v létě můžete oříznout odstraněním přerostlých postranních výhonků. Prořezejte je zpět na dva pupeny, abyste zajistili, že vaše rostlina nebude příliš velká na svůj prostor. Někteří zahradníci dokonce ořezávají celou rostlinu samotnou, nejen některé její části.

Měl bych mít koberec z mrtvých hlav?

Lze předpokládat, že slepá cesta pomůže kobercovým růžím vytvářet nové květy nebo prodloužit období květu, podobně jako většina kvetoucích rostlin. Kobercové růže však nevyžadují, abyste odstranili vyčerpané květiny, protože většina kultivarů bude stejně bez problémů kvést. Někteří zahradníci mohou odstranit vybledlé květy z estetických důvodů.

V opačném případě mohou koberce s růžovými hlavami způsobit jejich poškození. To, co tato praxe dělá, je zabránit jejich mechanismům doporučeným pro období klidu. To je obzvláště důležité v regionech se skutečnými zimami, proto se na podzim vyhněte slepým pokusům.

Pěstování a údržba kobercových růží

Kde růst

Stojí za zmínku, že kobercové růže se nebudou chovat jako jiné rostliny na zemi, jako je vinca a břečťan. Dělají však vynikající ohraničení cest, nízko rostoucí zvýraznění postelí, akcenty na kontejnery a svahové pokrývky, protože nejsou překážkově vysoké a dobře se rozšiřují.

Jak růst

Zahradníci často získávají holé kořeny na podzim a v zimě a poté je pěstují v den bez mrazu nebo ve skleníku. Můžete s ním zacházet jako s jinými rostlinami, kde by otvor měl být dostatečně velký, aby se do něj vešly kořeny. Upravte trochu organické hmoty na půdě a vodě, abyste uspíšili usazování.

Můžete také šířit přízemní růže odříznutím stonku na jaře nebo na podzim ze zdravé dospělé rostliny. Tyto kousky budou dobře růst v květináčích, nebo je můžete také umístit přímo do země. Dobrou zprávou je, že kobercové růže mají prospívat i v náročných podmínkách, takže je lze snadno pěstovat i pro začínající zahradníky.

Jak se starat

Jak již bylo zmíněno, kobercové růže se relativně snadno udržují a rostou. Také nejsou náročné, pokud jde o pečovatelské potřeby. Pro zajištění zdravých a krásných květů je nemusíte vždy krmit ani slepit.

Závěr

Kobercové růže mají relativně nízkou údržbu, ale existuje jedna praxe, kterou nesmíte odmítnout. Musíte se naučit, jak ořezávat kobercové růže, abyste jim zabránili v přerůstání oblasti, udržovat úhledný vzhled a pomoci jim omladit se. To zahrnuje jejich odříznutí buď na podzim nebo na jaře, nebo oříznutí neudržovaných částí nebo přerostlé boční výhonky.

Nemusíte však tyto rostliny slepit, protože to povede k tomu, že rostlina bude mít v zimě potíže s přechodem. Někteří zahradníci se stále rozhodují odstranit vybledlé květy z estetických důvodů, ale ti v regionech se skutečnými zimami by se této praxe měli zdržet. Zvažte spíše pěstování svých růží v polytunnel, abyste jim zabránili ve stresu, kromě toho, že budete provádět užitečné postupy, jako je prořezávání jako údržba.